Gå til innhold
Hundesonen.no

LP-utstyr


Recommended Posts

Skrevet
Neseprøver skaffer du selv ved å kjøre innom Maxbo eller lignende :P

Gidder de kutte opp sånt altså? :P Hvor store er neseprøvene? ;)

Skrevet
Gidder de kutte opp sånt altså? :P Hvor store er neseprøvene? ;)

De skal vel være omtrent 2x2 cm tykke og 10 cm lange hvis jeg husker rett. :P

Nyttig tråd! :P Er selv på utkikk etter en rimelig metallapport. Jeg gidder ikke bruke mer enn 300,- på én apportbukk og NBF sine, som er de aller rimeligste jeg har funnet, synes jeg er altfor tynne i gripedelen.

Skrevet

Jeg kjøpte 100 neseprøvepinner for 150,- på agilityshop, jeg gadd rett og slett ikke surre rundt for å få noen til og gjøre det. Maxbo gadd ikke med mindre de ikke hadde tom butikk.

Billigst av apporter osv har jeg kjøpt på NBF.

Hinder er kjekkest å bestille fra canis syns jeg.

Skrevet
Jeg kjøpte 100 neseprøvepinner for 150,- på agilityshop, jeg gadd rett og slett ikke surre rundt for å få noen til og gjøre det. Maxbo gadd ikke med mindre de ikke hadde tom butikk.

Ohhh, perfekt! Agilityshop er jo drevet av folk som trener rett borti høgget her, og da sparer jeg meg den turen til Maxbo, må helt ærlig innrømme at jeg ikke er sååå lysten på å be de kappe opp en halv million små biter. ;)

Tusen takk for svar, alle sammen! :P

Skrevet
Jeg kjøpte 100 neseprøvepinner for 150,- på agilityshop, jeg gadd rett og slett ikke surre rundt for å få noen til og gjøre det. Maxbo gadd ikke med mindre de ikke hadde tom butikk.

*klipp*

Takk for tips! ;)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvilke hunderaser kan jeg sammenligne med Chodsky Pes? Er de sånn som langhåret og korthåret Collie?
    • Hvis han spiser og drikker som normalt og alt ellers er normalt ville jeg sett det an en dag til, og så evt. tatt en telefon til dyrlegen i morra hvis det ikke endrer seg. Kanskje det bare er for kaldt? Det kan også være urinveisinfeksjon. Men generelt hvis du er usikker på helsespørsmål så er det ofte bedre å ta en telefon til dyrlegen heller enn å spørre på et forum.
    • Hei, første gang inne på hundeforum men trenger virkelig råd. Jeg har nylig fått en tibetansk spaniel valp på 9 mnd. han har vært så frisk og rask, spiser og drikker masse, har både bæsje og tissa og leker som bare det helt siden vi fikk han. Men onsdag morgen så tissa han ikke… nå har det gått et døgn og han har enda ikke tissa😰 hva kan være galt?? 
    • Det endte med at hunden måtte til dyrlegen for den haltet. Jeg ringte dyrlegen, og ba de være obs.  Det viser seg at den har knekt håndledde i frembenet, og prognosen er usikker. Hvordan det er skjedd er også usikkert. 
    • 🐾 Hva du kan gjøre nå 1. Start helt på nytt i bittesmå steg Gå ut av rommet i 1–5 sekunder, kom tilbake før valpen rekker å pipe. Øk tiden sakte. Målet er at valpen aldri kommer over terskelen sin. 2. Tren “alene, men ikke alene” La valpen være bak en grind, i et annet rom, eller på en seng litt unna mens hun fortsatt er hjemme. Dette bygger trygghet uten at valpen føler seg forlatt. 3. Lag et fast “nå skjer det ingenting”-rituale Rolig stemning, tyggeleke, litt kos → så legger hun fra seg valpen og gjør noe annet i huset. Rutiner skaper trygghet. 🧠 IQ-leker som passer for 15 uker •     Snusematte (super for å roe ned og gi mestring) •     Kong med litt valpevennlig fyll (f.eks. våtfôr eller litt leverpostei tynnet ut) •     Enkle aktivitetsleker der valpen må dytte eller løfte en klaff •     Tyggeleker som varer litt (tygging gir ro) Poenget er ikke at leken skal “holde valpen opptatt alene”, men at den skal gi positive assosiasjoner til ro og selvstendighet. 4: du kan også `gni`deg selv inn med noe valpen din kan ligge på  for da vil han føle og lukte at du er i nærheten av deg enda du er borte. 🐶 Når valpen din piper med angan du går ut Det betyr at du har gått for fort frem. Da må man tilbake til nivået der valpen fortsatt er trygg selv om det bare er 2 sekunder. Det er ikke et nederlag, det er helt vanlig. du kan også lage en plass der som er *hjemmet* til valpen din. sånn at du øver når du går ut skal han slappe av der. men husk dette kan gå en stund, det går ann også at valpen din aldri kan være alene heller. alle hunder er forskjellige og ikke like enkel. 💛 Litt oppmuntring Valper er som små barn: noen sover gjennom natten tidlig, andre bruker litt tid. Det betyr ikke at du gjør noe feil det betyr bare at valpen din trenger litt mer støtte akkurat nå. Hvis du vil prate mer, få flere tips eller bare ha litt støtte underveis, kan du gjerne ta kontakt med meg på Instagram. nordicquietland 🐶
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...