Gå til innhold
Hundesonen.no

Urinveisinfeksjon?


Recommended Posts

UVI utarter seg på forskjellige måter, men om min valp var slapp, ga smertetegn og hadde annerledes dorutiner ville jeg oppsøkt veterinær. Ta en ferskest mulig urinprøve, og dra til veterinæren på mandag.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ja, hun har ike klynket når hun tisset før nå for 5min siden. Og ikke virket syk de andre dagene bare litt sliten, derfor vi ikke har gjort noe med det tifligere, men virker jo som om det er det nå ja.

Noe vi kan gjøre for å bedre det, eller lindre det intil mandag?

Takk for svar forresten :ahappy:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har god erfaring med å gi ester c-tabletter og tranebærtabletter, for å motvirke urinveisinfeksjon. Det kan muligens gi en viss effekt, selv om hun allerede kan ha fått en infeksjon, og skader ikke. Men det er kanskje ikke noe dere har liggende hjemme? Jeg kjøper det på apotek, men det er reseptfritt.

Ellers holde henne i ro så hun kan slappe av, men gi nok muligheter til å gå på do. Det kan jo føles som om en må på do under UVI, ganske ofte, så greit da å ha muligheten. Og noen ganger tar det tid å få tisset, fordi det gjør vondt, så gi henne ro og tid når hun luftes.

UVI heales med en ordinær antibiotikakur, utover det holde henne tørr og varm, særlig den nakne valpemagen. Mange valper får UVI om vinteren, nettopp fordi de blir kalde på magen. Noen veterinærer anbefaler å ta på et dekken, som kan skåne nyrene. Men jeg ville ikke dillet eller gjort så fælt mye, så lenge hun virker i grei form.

God bedring til den lille!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


×
×
  • Opprett ny...