Gå til innhold
Hundesonen.no

Spiser stein


roxana

Recommended Posts

Skrevet

Hva om valpen får i seg en liten grus-stein..?

Hva gjør man da?

Jeg vet ikke om han har spist en, men hørte det knaste i munnen, uff..

Skrevet

Den kommer nok ut igjen av seg selv ska du se :icon_confused: Du får følge med om han gjør ifra seg som vanlig de neste dagene, i tilfelle den skulle sitte fast en plass, men det går sikkert bra!

Skrevet

bare pass på at det ikke er store steiner den spiser^^ smågrus går vel greit igjennom. Knøttet her spiser det meste som ser godt ut for tiden og ett evig mas å følge med på alt som går inn^^

Skrevet

Min valp spiser også stein! Han kan regelrett stå og gumle i seg munnfuller med stein, sand og grus, slik at det knaser i munnen. Jeg må konstant følge med. Noen ganger tar han større steiner i munnen, men har klart å få de ut i tide. Det er utroolig irriterende. Til nå ha det ikke blitt noe problem med magen hans, men han går for det meste i bånd, så jeg får passet på. Jeg vurderer å ha på munnkurv når jeg slipper han løs, for å ikke la han få i seg så mye rart. Så man slipper å få problemerer og må operere ut steiner osv. Ihvertfall en periode og se om han "vokser" det av seg. Jeg har prøvd å straffe han når jeg har tatt han på fersken, men det nytter ikke, så det må jeg bare gi opp.

Det er ikke bare steiner og grus, men pinner som han prøver å svelge, avføring, mold, gress ja det aller, aller meste.

Er dette noe valper vanligvis vokser av seg? Er det noe annet man kan gjøre, annet enn forebygging? Har de mangelstoffer i kroppen?

Skrevet

Jeg sliter også med at min Golden Retriever Pax på 5 måneder spiser alt han kommer over. I begynnelsen var det sånn løpe rundt og passe på han 24/7, men det kan man rett og slett ikke gjøre resten av livet. Han er heldigvis frisk og fin og har ikke hatt noen problemer med magen selv om han har fått i seg stein, bajs, bark, pinner, støv, druer, kålrot, gress, en halv hundepose (uffuff, dette visste vi ikke før posen kom ut igjen og min kjære mor fikk gleden av å dra ut restene) og en humle!... og listen fortsetter bare egentlig.

Det høres sikkert ut som jeg ikke tar vare på hunden min, men jeg gjør det altså! Plukker selvfølgelig ut ting han ikke får spise, han har lært seg å svelge unna så fort som mulig så jeg ikke rekker det.

Men hvis noen har tips og råd tar jeg også imot med stor takk!

Skrevet

Som Labradoreier med hund som har spist alt fra sand til grus og "gravel" (mangler norsk ord, småstein?) vil jeg bare si - det går bra. Bare ha haukeøyne og gå på gruvetur nedi halsen for de verste steinene, så skal det ikke være no problem! :wub:

Skrevet
Som Labradoreier med hund som har spist alt fra sand til grus og "gravel" (mangler norsk ord, småstein?) vil jeg bare si - det går bra. Bare ha haukeøyne og gå på gruvetur nedi halsen for de verste steinene, så skal det ikke være no problem! :wub:

Singel kan vel kanskje brukes?

Skrevet

Neida, alt vel.

MEN magesyke har han fått pga. en som ga han strupe uten å følge med, han spiste hele på et kvarters tid:O Og han er bare elleve uker...

Han går nå på faste frem til imorgen med vann og Zoolack.

Imorgen skånefor : kylling, ris og cottagecheese..

uff

Skrevet

Min spiste også mye rart da han var liten. "Ææææsj" var ett ord som ble MYE brukt, og til slutt skjønte han at han ikke skulle spise det.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvordan ser deres morgenrutiner ut med valp/hund før dere skal på jobb? Ønsker å høre litt hva andre gjør. valpen vår våkner som regel mellom 06-06.30. Vi tar han da ut i ca 15 min slik at han får gått på do, når vi kommer inn igjen så leker vi litt og trener på kommandoer før han får frokosten sin, så er det litt ut på do igjen før vi går inn, får litt hjernetrim og så er det inn i valpebingen når vi reiser på jobb. Hvordan legger dere opp starten av dagen deres?
    • @Carro92 kan kanskje tipse om noen? Jeg kommer ikke på noen akkurat nå, men har jo møtt noen i tiden jeg var aktiv i hundesport, så mulig det dukker opp noen navn etterhvert.
    • Hei!  Noen som har erfaring med oppdrettere av Whippet på Østlandet som avler robuste og stødige valper? Som har mye (eller mest) fokus på mentalitet, gemytt og personlighet? (Som kanskje ikke bare lar deg velge den valpen du selv vil, men som prøver å matche personligheter?) Eller er ikke dette vanlig blant whippet?   Spør fordi vi er et hjem med barn, og ikke planlegger utstilling.    På forhånd takk for svar😊 
    • Det er nok en helt normal valp dere har. Det er mye arbeid og tålmodighet, og faser man må gjennom, rett og slett.
    • Vi har møttes ute å gått sammen på litt avstand før de har fått lov til å være løse og leke sammen. Han er ikke spesielt interessert i andre hunder. kan legge til at han er en hun med litt lite tegn. Går fra null til hundre. Han kan ligge å sove og Bergan våkner er det første han gjør å bite, og da voldsomt og ikke kose biting. Vi har ofte skjønt at dette er et tegn på at han må på do og prøver å ta han ut før dette skjer. Vi prøver også å få lagt han, avledet han før han blir overtrøtt, med noe varierende hell. Som sagt går han fra 0-100 når det først starter. vi har vært hos dyrlege og utelukket at det er noe galt. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...