Gå til innhold
Hundesonen.no

Queen


Toya

Recommended Posts

Ja da får vel jeg legge ut "bomba" da...

Ja langhårs dama har nå også en korthår :wub:

Vi fikk henne fra Finland for noen uker siden, og er strålende fornøyd med henne :hug:

Vi endte opp med å få den oppdretter egentlig skulle ha selv, fordi vi skulle stille ut så mye,og oppdretter tok førstevalget til kjøperne. ( som vi egentlig skulle få)

Queen er en aktiv liten jente, litt mer motor på en valp enn hva vi er vant med fra før av, men det er bare morro. Nå har vi en dronning som kan få litt fart på pelsklumpene til mor :hug:

Planene med frøkna her er som sagt over, trenings kamerat til far i huset, utstillingshund, og det som følger med :blink:

Bilder ligger på hjemmesiden.

www.solreven.com

Og vi har kullsøster til Sirpa for de som lurte :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ja en W til :blink:

Wiwa Wisdom er dronninga sitt navn :wub:

hun var visst " The true Timonan type", hva nå enn det var :hug: Er superfornøyd med henne :hug:

Trygg og god og turbo :D

Gleder oss til å få vist henne fram

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ja,, dette er da ikke noen whippet ..he,he..

Det er vell det nermeste du kommer en whippet, tenker jeg.

Lykke til med prinsessa

Klæm

Kristin

Nei det er ikke wippelure, selvom jeg ville ha en wippelure... hihi...

Men prinsessa her kommer nok til å gjøre det skarpt hun også, får en håpe :)

Ser ikke så dum ut i allefall :)

Klem

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 months later...

:) da ser jeg det har vært en stund siden jeg har klart å surre noe inn i tråden til frk Dronning... så here goes :):)

Verdens beste kortpelsvalp, har debutert på utstilling, og klarte å karre til seg BIR ( i sterk konkuranse med segselv - men det snakker vi ikke så høyt om :) )

Det som er toppen av kransekaka, er at lille propell går henn å vinner hele gruppe 1 valp, og vi skal tilbake i morgen for BIS finale... Gale? hvem? vi?? :)

3*3 Hurra for verdens beste kortpels valp! :):P

bilder fra debuten til Queen

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Gjett om det var høg Aww-faktor på ho der! :) Det er noko med korthårs collie altså, dei sjarmerar meg på ett eller anna sett. Desverre blei det ikkje aktuelt då eg såg etter rasen, sidan familien ikkje ville ha frå gjetergruppa. Men ein dag i framtida om det passar seg så skal eg ha korthårs collie. Dei virkar som den ultimate allround hunden som ein virkleeg kan bruke og nyte til omtrent alt!

Eg har desverre berre sett ein korthårs collie på avstand, og kjenner ingen individ. Kanskje eg møter dykk på ein utstilling ein gong. Lykke til med framtida i alle fall!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

tusen takk :)

Hun er nydelig , ikke innhabil nei... hehe :)

Grattis igjen!

Hvordan gikk det i BIS'en i dag? :)

Jeg har fortsatt ikke fått ladet mobilen min, og du svarer ikke på msn, og jeg er nysgjerrig. :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Lange turer er ikke nødvendigvis veldig stimulerende. Det kan være, men det kan også øke stress, særlig hvis dere går mye i ukjente miljøer eller rundt mye andre folk og hunder. Stress og usikkerhet er i stor grad genetisk, og påvirkes såklart av hormoner. Søksarbeid er ofte god stimuli, og er bevist å øke selvtilliten hos hunder. Meld dere på et kurs i nosework, barn hunt eller annen type søk som dere kan bruke som aktivisering i hverdagen. Tren triks og lydighetsøvelser. Kjøp spill med utfordringer som hun kan løse for å få middag. Generelt vil jeg også skjerme henne mot å bli presset inn i situasjoner der hun føler hun må si fra. Det er ikke alltid mulig, men ikke la fremmede klappe henne, hold avstand til ting eller steder som stresser henne, osv. Hvis hun knurrer er hun for ukomfortabel, og hvis det signalet blir oversett er bitt ofte neste.
    • Har en mittelspitz tispe som har mye stress. Dette spesielt i de to røyteperiodene og under løpetid. Merker dette godt med økende varsling, knurring mot ukjente(hvis de forsøker ta på henne) og slikking av labber. Alt dette begynte etter første løpetid. Vi forsøker å gå lange turer og leke for å stimulere henne, virker noe... Ingen smerter.  Snakket med dyrlegen uten noe særlig gode råd. Har også hatt atferdsanalyse for noen år siden, hvor konklusjonen var mer stimuli og eksponering.   Er det noen med liknende erfaringer? Kan det være hormonelt betinget, eller er det en slags angstlidelse?   
    • Det er ingen grunn til å ikke bruke tørrfôr som godbiter ellers også, det er jo bare mat, så lenge hunden vil ha det. Og vær for all del ekstremt forsiktig med AI. De stiller ikke vesentlige spørsmål som en veterinær vet å spørre før man behandler en hund. Kildekritikk er fint, men det kommer helt an på hvilke kilder man bruker. Og har lov til å bruke. Så enten er AI-en trent på ulovlig materiale, eller så har den et begrenset spenn av kilder. I tillegg er det ekstremt stor forskjell på hundehold i ulike land, så selv forutsetninger for forskning og råd fra profesjonelle vil variere stort.
    • Altså hvorfor har ikke jeg tenkt på dette?!  Så genialt med AI altså👏🏻  Har snakket med vetrinær igjen i går, og vi skal forsøke med Hills sitt allergifor:) Vi startet overgang i går og lillemann ELSKET det og «sorterte» maten i skåla for han skulle spise Hills-bitene først🤣  Det som var et kjempepluss var at foret har godbiter med samme ingredienser, så de kunne han få 4 stk av om dagen, selv om han er på eliminasjonsdiett. Så GJETT om det ble fest hjemme i går. Første godbit på mer enn syv uker.  Fikk også sove natta gjennom uten magetrøbbel og i morres var avføring fast og fin!    Har skikkelig tro på at dette skal bli bra🫶🏻 OG når vi forhåpentligvis starter provokasjonsdiett om noen uker så skal vi starte med VOM fra taste!    Tusen takk for gode råd folkens👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻 Dere er helt supre som tar dere tid til å svare, og nå er vi såå lykkelige i heimen😍    
    • Takk! 🥰 Jeg glemte at det finnes en verden av små butikker utenom gigantene. Du reddet dagen og uka og måneden, og potensielt hele sommeren min. Nettopp vært på kurstime med råfor klabb og klæss og isj, og så ikke veldig lyst på fremtiden. Får hamstre.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...