Gå til innhold
Hundesonen.no

Er det mulig?


BDD Girl

Recommended Posts

Surfer rundt og siden jeg har hatt interesse for Bordeaux ramlet jeg over en annonse om en hannhund som står til avl. Prisen er 3000 kroner. Om det er for spranget, pr valp eller hva vet jeg ikke.

Sjekker hjemmesiden til hunden. Der vises bilde av en grei Bordeaux, ikke noe utpreget på noen måte, og en rottis (som bare er 75% rottis da) Også står det at fra høsten 2009 vil bordeauxen stå til avl, han vil da være halvannet år gammel! Dert er ikke høst nå vel?

Videre fant jeg dette på hjemmesiden: Hvordan vi går frem og priser..

Generelt!

For å inngå en avtale med oss om parring må du ta kontakt med oss og fortelle litt om deg selv og om hunden din. Det er viktig at vi vet hvordan rase det er eller hva den er blanding av, alder, erfaringer, gemytt osv.

------------------------------------------------------

Jeg sier bare: Kjære nogon, la dette være en spøk!

Det må jo være noen som har laget denne i forbindelse med 1 april og som har sett tulleannonsetråden her inne.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Blir ikke overrakste av noe lenger. Heller ikke annonser hvor de søker etter en tispe til sin ******** hannhund (rasenavn stavet feil gjennom hele annonsen) mens de legger ut hvor mye de kan om rasen, og at de ønsker å videreføre det riktige eksteriøret og gemyttet på hunden. Står null om resultater på hunden (iht til helse som er ganske vanlig på denne nokså kraftige gr 2 hunden etter hva jeg vet. Ikke noen eksteriør resultater heller), men så bra at den skal føre genene videre er den. Annonsen avsluttes med "kun seriøse henvendelser"

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Blir ikke overrakste av noe lenger. Heller ikke annonser hvor de søker etter en tispe til sin ******** hannhund (rasenavn stavet feil gjennom hele annonsen) mens de legger ut hvor mye de kan om rasen, og at de ønsker å videreføre det riktige eksteriøret og gemyttet på hunden. Står null om resultater på hunden (iht til helse som er ganske vanlig på denne nokså kraftige gr 2 hunden etter hva jeg vet. Ikke noen eksteriør resultater heller), men så bra at den skal føre genene videre er den. Annonsen avsluttes med "kun seriøse henvendelser"

Denne hannen som de annonserer for avl klarer jeg ikke finne i dogweb elelr på skk sine sider. Så den er nok ikke registrert i norge.

Det er stive priser som taes for parringen også:

Priser!

For xxx tjenester syns vi det er rimelig at vi får 3000 kr for selve parringen og muligheten til å velge mellom en valp eller summen som tilsier valpen. Altså.. Om valpene selges for 12.000 kr pr valp, så er det den summen vi skal ha om vi ikke ønsker en av valpene.

Om det er krysning av raser så tar vi 1500 kr for parringen og Summen av en valp/ eller en valp. Altså.. Om valpene selges for 6000 kr pr valp, så er det summen vi skal ha om vi ikke ønsker valp.

Hvis vi bestemmer oss for at vi skal ha en av valpene, så har vi retten til først å velge akkurat den valpen vi vil ha.

For tjenester som ønskes til xxx betaler vi deg 1500 kr for parringen og summen for en valp, eller om dere ønsker det en valp.

----------------------------------------------------------------

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hadde det nå vært skikkelige hunder med resultater å vise til (ihvertfall godkjent av raseklubben, det er da ikke noe stort krav?) så skulle jeg ikke sagt noe på førstevalget da. Men 12.000 + 3000 ? ;) Sikkert god deal om det blir 1 valp! (Som kontrakten sikkert ikke sier noe om i det hele tatt).

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hadde det nå vært skikkelige hunder med resultater å vise til (ihvertfall godkjent av raseklubben, det er da ikke noe stort krav?) så skulle jeg ikke sagt noe på førstevalget da. Men 12.000 + 3000 ? ;) Sikkert god deal om det blir 1 valp! (Som kontrakten sikkert ikke sier noe om i det hele tatt).

Moro å parre tispa si da og betale 15000 kroner for en valp :-p

Tror parringsprisen på rasen ligger på rundt 1500-2000 for spranget og så 1500-2000 pr levendefødte valp jeg. Litt rimligere det enn den prisen der, for en hund som ikke finnes på dogweb (jeg fant han ikke) og som ikke har noe resultater å vise til.

Det må bare være aprilspøk?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Moro å parre tispa si da og betale 15000 kroner for en valp :-p

Tror parringsprisen på rasen ligger på rundt 1500-2000 for spranget og så 1500-2000 pr levendefødte valp jeg. Litt rimligere det enn den prisen der, for en hund som ikke finnes på dogweb (jeg fant han ikke) og som ikke har noe resultater å vise til.

Det må bare være aprilspøk?

Man kan jo håpe ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Ok, det var bra. Ja det gir mer mening i land med større smitttepress. 
    • Dette med beskyttelse opp til 12 uker er en gammel greie, og mest utbredt i Utlandet, ja. Jeg ville definitivt unngår samvær med ukjente hunder fram til andre vaksine, men ikke noe særlig mer enn det tror jeg. Kanskje det hadde vært annerledes om jeg hadde bodd i et land med mer smittsomme dyresykdommer.
    • Hehe, ja tida går. Pax ble gammel og grå, og litt døv. Men ung til sinns hele livet   Godt å høre at de gamle bøkene gjelder enda. Har ikke glemt alt, men litt oppfrisking må nok til. Holder meg nok fortsatt på den positive delen av spekteret.  Blir ny rase også denne gangen så det blir spennende   Der bekrefter du inntrykket jeg også har fått av det som rører seg på sosiale medier. Mange selvoppnevnte eksperter og mer eller mindre kvalifiserte "trenere". Typisk at det går i pendler. Men som Simira sier så er det jo mye US/UK innhold. der, i hvert fall på mine feeds. Som sagt så holder jeg meg til det positive.  Men når sant skal sies høres det jo ganske kjent ut som for 10-15 år siden. Nye aktører, samme show 😋 Hørte/leste forresten noe om at valper ikke skal settes ned på gress/tas med ut i verden før de er vaksinerte? Må bæres rundt om de skal miljøtrenes og sosialiseres før 12 uker (og det bør de jo). Det er vel en UK/US greie? Har ikke hørt om slikt her før. Mener ikke hilse på alt som rører seg altså, men gå på bakken må da gå an? 
    • @MaskotMen alt det du nevner høres ut som amerikanske og europeiske trender. Selv om det såklart er mange som følger ulike sosiale media internasjonalt, så er det ofte ikke representativt for hva som faktisk beveger seg og skjer i de aktive hundetreningsmiljøene i Norge. Heldigvis. Dessuten, om du søker på begrep som "positive reinforcement" "fearfree" etc, så får du garantert masse innhold da også. Det handler litt om hva man velger å fokusere på, følge, og lytte til. Til en viss grad kan det være nyttig å følge med på hva som beveger seg utenfor egne kretser også, men det kan være greit å være litt bevisst på hvordan algoritmer fungerer i sosiale media. Samt at det du ser på blir også vist til din krets, så det spres ytterligere.
    • Da fikk vi trent trapp og lykkes med det Ikke en adferd vi fikk etablert med pålitelighet, men den kommer. I tillegg har vi fått trene heis, tog, roterende dører, ståk og kaos med ski og bagasje og rullestol og sikkert mye jeg ikke tenkte over. Tisse på asfalt og drite på perrong fikk hver sin ✅ på lista de også, fordi han ikke kan drite på cue ennå. Vi har altså vært på Trondheim Lufthavn Værnes i dag. Ingen trenger stille spørsmål ved mutterns motivasjon for å dra med Ede dit. View fra togvinduet forklarer mer enn et avsnitt med ord.  Allerede rett etter å ha forsert det skumle underlaget med farge og knatter og en stor sprekk i, uten å ha blitt gitt tid til å undersøke det nærmere på tur ut av toget, så møtte vi første virkelige utfordring: Jeg vurderte ikke prøve engang. Han hadde allerede blånektet de få trinnene fra sentralstasjonens hall opp til spor 1, hvor han måtte bæres av tidsnød. Manøvrerer fint i folkemengde på perrongen, men er ikke noen follower og måtte bæres ombord i toget også, av tidsnød. Ikke en god start på bekjentskapet med tog, men alternativet var å bli stående igjen på perrongen. Må man så må man. Vel inne i toget var han ikke fornøyd. Sutret og klagde fordi det var kjedelig, menneskene der inne ignorerte ham, han fikk ikke roame rundt i vognen og undersøke som han ville, men måtte ligge trangt på gulvet. Godisautomaten var skikkelig kjip og rasjonerte middagen hans som kommunistregimet i Venezuela, mens han var skrubbsulten. Hadde sikkert hjulpet om han kunne fått se ut vinduet, men hunder er forvist til gulvet, og der er det dørgende kjedelig.  Han er en skikkelig good boy. Utover litt klaging og sutring på et akseptabelt volum, bare noen få høye bjeff - forståelig som sulten og rastløs lite barn i en dørgende kjedelig situasjon hvor det duftet fulle lommer - så var han på ingen måte vanskelig å ha med å gjøre. Muttern fikk ta bilder av utsikten og tenke over hvordan dette myke, jakt-, beite- og jordbruksvennlige landskapet rundt den fiskerike fjorden full av blåskjell var et bra sted for forfedre å slå seg ned, mens stakkars liten måtte finne seg i å ligge på gulvet og kjede seg fordi dumme muttern glemte ta med noe å tygge på.    Etter å ha hastet ut av toget uten å få undersøke underlaget i tråd med HMS retningslinjer (leverte avviksmelding på den), blitt båret opp rulletrappen fra perrongen, så gikk han nonchalant gjennom den første roterende døren og fikk tisse på gress. Den neste roterende døren var heller ikke en issue. Inne i den travle ankomsthallen var det mye å ta inn, men muttern hadde et mål basert på et falskt minne om en kaffebar foran sikkerhetskontrollen på øvre plan. Viste seg at lagersjefen i hjernen hennes hadde effektivisert litt i overkant ved å sause sammen minner fra Værnes med minner fra Gardermoen. — Same/same og tar mindre plass på lageret, forsvarte han seg med. Jeg har gitt opp å krangle med ham. Det var altså ingen kaffebar oppe, men vi fikk ihvertfall tatt heis to ganger og sett og luktet mye rart, bl.a. en renholder med vasketralle som tømte en diger søppelbøtte rett foran oss og tok samme heis. Det luktet sterkt av vaskemidler fra den rare og skranglete tralla og de formene da hun åpnet den svære boksen og byttet sekkene var også store inntrykk. Heisen med glassvegger var helt ny, og Ede ble forfjamset da den beveget seg oppover. Genuint forfjamset. Tidligere har han bare tatt lukket heis med speil i, som han har antatt var en ekte sci-fi portal, uten å synes det var merkelig på noen måte. Å se heisens bevegelse var en Eureka opplevelse for ham.  Ede er god på læx lineføring gjennom søndagstravel flyplass. Passe folksomt. La inn noen sitt-ligg-stå for å stoppe en konsert han ville beære publikum med mens jeg sjekket prisene på kafeen vs Narvesen. Vi endte selvsagt på Narvesen hvor muttern tok til takke med en kjip latte fra maskin, uten sirup eller krem eller noe, og Ede fikk en wienerpølse. Ikke en hel på en gang, men muttern ble nødt til å kjøpe NOE for å bøte på sin manglende evne til å porsjonere ut en stor middag over et kjent tidsrom. Det krever gode bestikkelser å manøvrere ansvarlig sikkerhetspersonell mellom hyllene på Narvesen uten å undersøke noe. Han har en iboende pliktfølelse til å undersøke alt for å kvalitetssikre mutterns vurderinger av HMS. Vi hadde fortsatt mye å gjøre og jeg hadde vært for raus med godbitene, så wienerpølse ble en venn i nøden. Heller for mye motivasjon og glede enn for lite. Høy haleføring på trygg og selvsikker kropp i sånne miljøer er ikke noe jeg tør ta for gitt. Matserveringen hjelper trygge meg i troen på å få en miljøsterk og trygg voksen hund. Vi fikk besøkt et trangt toalett med kø av damer og Edeward lærte at det er sjarmerende og søtt å titte nysgjerrig under veggen til den fornødne ved siden av:  ✅ "Tnååå, så søt!" Vi oppdaget plutselig at roterende dører var rart, begynte bæde på dem og nektet entre. En grundigere sikkerhetssjekk ble foretatt ved å sitte på utsiden og se på et par rotasjoner, for å kartlegge mønsteret i bevegelsen. Den merkelige portalen fikk security clearance og ble ført tilbake på lista over ok ting det ikke er nødvendig å stille flere spørsmål ved.  Det ble tid til å blåse ut med lek etter så mye fokus og inntrykk. Utrolig befriende og skikkelig glad for å få hoppe og sprette og jage og kampe litt etter så mye øving på well behaved big boy gentleman rollen. En riesenschnauzer er alltid på vakt, though. Her lagde noen en lyd: ..men det var ikke noe som krevde nærmere undersøkelser. Mer heis, gullstol i rulletrapp og på egne bein gjennom roterende dører for å tisse før vi dro tilbake til perrongen med enda en failure på å gå opp liten trapp, men vellykket gjennom roterende dører og heis.  Ede ikke var super happy med å plutselig trenge drite på perrongen. Han så seg fortvilet rundt etter et bedre egnet sted, men måtte akseptere et folketomt område mot enden. Sånn kan det gå når en ikke har lært å drite på kommando ennå. Stor lettelse for ham og kanskje noen Shitbreak (American Pie) nykker redusert for fremtiden. Muttern var mest glad for at det ikke var morgendagens suppe av wienerpølse, og noterte seg at den bør siktes inn på et egnet sted.  På toget hjem påstod konduktøren over høyttaler at det ikke var lov med bagasje i midtgangen. Ede som har plukket opp at muttern tenker påføre ham stående spike hanekam (med stivelse) i puberteten, sånn bare for å kommunisere tydelig for omverdenen hvor landet ligger for tiden — han bestemte seg for å begynne øve på den rollen som teenage bøllefrø og holdt en sivil ulydighet protestaksjon. Her har konduktøren nettopp passert i den retningen:  Vi mistet bussen hjem med et simpelt minutt og fikk en hel time på sentralstasjonen, med potesokker, fordi muttern er langt mer germophobe angående togpassasjerer enn flypassasjerer.  Med en hel time til rådighet klarte Ede overkomme sin lammende frykt for trapper flere ganger. Bykset opp flere trinn. Den deilige mestringen han utstrålte da det løsnet var en vidunderlig gave. ..bare for å fryse til av skrekk og skuffelse da vi rundet hjørnet etter den første trappen og ble møtt med dobbelt så mye trapp. Trengte hjelp, men ikke like lammet av angst som før. Dette går seg til med mer trening.  Sitt og bli sittende fungerer fint i mange lange sekunder mens muttern tråkker rundt synlig på noen meters avstand i hallen. Våget på en bli stående som gikk over forventning. Reiste seg fra ligg før markør flere ganger før han koblet at min retur ikke var markøren. Det gikk seg til. Han er så flink gutt 💕 Sa fra om at han måtte tisse også. Skjønner fint forskjellen på inne og ute, selv på fremmede sentralstasjonen. Tisset dog rett på asfalten noen meter fra døren da vi kom ut, etter at jeg i mitt stille sinn hadde konstantert at her var det ingen egnede steder å tisse. Som om vi hadde en mental connection om situasjonen der, før han tok en selvstendig avgjørelse. Å klare dele soner av utendørs asfalt inn i grader av publikums aksept for å tisse på - her eller der borte - det er for mye forlangt av en 14 uker liten valp.  Jevnt over eksemplarisk adferd hele dagen, fra å stå i ro for å få på potesokker og løpe til bussen på dem hjemmefra. Har han tenkt fortsette sånn vil det være en ære å få bære ham opp rulletrapper i fremtiden. Such a good boy jevnt over, han kan få ha noen nykker. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...