Gå til innhold
Hundesonen.no

Hjelp, månen kommer til å forsvinne...


Tuskelusken

Recommended Posts

Så en skummel film i samfunnsfagtimen. Den handlet om verdnesrommet og jorda og solen og sånt. Og sånne filmer er skumle! Og der sa de at månen kommer til å bli borte fra oss. Den beveger seg vekk fra oss 3,8 cm (tror jeg det var) hvert år. :shocked: Skummelt å tenke på!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Månen er drøye 385,000 km fra oss (men varierer i avstand pga elliptisk bane) - så 3,8 cm eller hva det nå er har absolutt ingen innvirkning i din livstid, no worries :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg vet, men skummelt likevel. :) Uff sånne verdensromting er ikke noe morsomt å tenke på, spesielt ikke om natten...

Da kan du jo samtidig ligge og gruble på at solen kommer til å dø og bli en såkalt hvit dverg en gang.

Om sånn ca 4,5 mrd år eller no :closedeyes:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hmm, det er jo bare å sette seg ned å tenkte på hvor stort verdensrommet er.. hvor langt ut må man reise før man har nådd enden liksom..?

Arg!! Quote'ene funker ikke!

Uansett, hvilken rolle spiller det for meg at månen flytter seg så lite hvert år? Klart at man skal tenke fremover, men strengt tatt- hvem av oss tenker forbi vår egen navle?

OG... et bedre spørsmål enn hva TT stilte: hvor langt ut må en før en har nådd midten?? That's the question!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arg! Quote'ene funker ikke!

Uansett, hvilken rolle spiller det for meg at månen flytter seg så lite hvert år? Klart at man skal tenke fremover, men strengt tatt- hvem av oss tenker forbi vår egen navle?

OG... et bedre spørsmål enn hva TT stilte: hvor langt ut må en før en har nådd midten?? That's the question!

Det er bare skummelt å tenke på... Men alt virket 10 ganger mer dramatsisk når jeg så den filmen...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Å, sånt er spennende! Hva var her før Big Bang? Hvordan så det ut, hva er det "utenfor"? Hvordan kan noe være uendelig? Whæ, jeg blir helt tullete i hodet av å tenke på sånt. :icon_cry:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det er bare skummelt å tenke på... Men alt virket 10 ganger mer dramatsisk når jeg så den filmen...

Det må ha vært en sinnsykt bra lagd skolefilm! :shocked: Skulle ønske vi hadde fått se slike filmer på skolen da jeg var "ung", i stedet for disse gørra kjedelig med dårlig kvalitet.. <_<

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Å, sånt er spennende! Hva var her før Big Bang? Hvordan så det ut, hva er det "utenfor"? Hvordan kan noe være uendelig? Whæ, jeg blir helt tullete i hodet av å tenke på sånt. :icon_cry:

Masse strenger med energi som plutselig brøyt sammen! My best guess :P

Men da kan man jo utvide, hvor kom disse fra? Hvorfor brøyt de sammen? Vet man noe om tidsperspektiver her? Ormehull? Planeter med liv? Hvor mange? Hvordan kan vi si at vi ikke har hatt besøk av utenomjordiske skapninger, når vi ikke vet hvilken tilstand de er i / hvordan de ser ut?

Uendelig er fantastisk rått, leser ei bok om uendeligheten og Gödel's teorem for tiden. Pretty awesome!

EDIT:

Syns denne er verdt å lese jeg. Personlig så tror jeg ikke så mye på 2012-dommedagen, men finner uansett artikkelen interessant.

Hehehehehe, jeg måtte le. "Når det gjelder meg, så vet jeg allerede at jeg skal dra før 2012 til et område i Mosjøen hvor vi har et dyptgående underjordisk militært anlegg. Der er vi delt inn i sektorer (rød, blå og grønn). Disse leirene er blitt bygd for lenge siden." Uffe. Stakkars mann med delusions :P Planet X og 2012 er det største tullet som finnes, konspirasjonsteorier har det med å vokse utover alle grenser på nett. Dessverre, egentlig.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Christine
Hehehehehe, jeg måtte le. "Når det gjelder meg, så vet jeg allerede at jeg skal dra før 2012 til et område i Mosjøen hvor vi har et dyptgående underjordisk militært anlegg. Der er vi delt inn i sektorer (rød, blå og grønn). Disse leirene er blitt bygd for lenge siden." Uffe. Stakkars mann med delusions :icon_cry: Planet X og 2012 er det største tullet som finnes, konspirasjonsteorier har det med å vokse utover alle grenser på nett. Dessverre, egentlig.

Det er i grunn ganske komisk ja, men uansett veldig interessant å se hvordan folk reagerer og handler. Vet at folk her i midt-norge har handlet masse hermetikk for å ha til 2012, og det er jo mildt sagt hysteri...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det er i grunn ganske komisk ja, men uansett veldig interessant å se hvordan folk reagerer og handler. Vet at folk her i midt-norge har handlet masse hermetikk for å ha til 2012, og det er jo mildt sagt hysteri...

Ha-ha :P Si til de at de ikke må glemme boksåpner da :icon_cry:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Haha, leste en del om den der planet X-teorien for et års tid siden, det morsomme er jo at opprinnelig trodde man planeten skulle komme i 97 eller no? Deretter ble det 2002, for noen hadde visstnok feilberegnet avstanden, deretter var det plutselig 2007, og så var det 2012, og noen sier 2032 eller no.. Sååeh, egentlig skulle vel de fleste av oss vært døde allerede, siden vi ikke visste at den kom i 97. *flir*

Er gamle sider ute på nettet, der det står oppdateringer om hvordan planet X nærmer seg jorden, mnd for mnd, til ca et halvt år før den skal treffe eller no, og da er det plutselig ingen flere oppdateringer på siden. *ler høyt* Har personen gått under jorden for å overleve(i 2002), eller har han innsett bullshiten sin? :icon_cry:

Så også at det visstnok var et høytstående medlem i norsk regjering som gikk ut og fortalte om dette her, men de kunne ikke si hvem det var eller vise noe bilde eller noe bevis, for da kunne jo han blitt utestengt fra den 'klikken' som fikk være med under jorden i de gigantiske militære underjordiske anleggene som regjeringen har bygget for maaange år siden. Der driver de forresten også med forskning på aliens, og krysninger mellom aliens og mennesker, visstnok.

Det er bare leger og advokater og andre høyt utdannede mennesker som får være med visstnok, og alle disse vet om det, men de får ikke si noe til oss andre, for da får de ikke være med, og må dø.

Mens i Sverige er det visst bygget store nok anlegg til hele det svenske folk, så det er bare Norge som er kjipe.

Haha, nei, nå knekker jeg av latter her. :P At noen kan tro på sånt, er egentlig helt weird. :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Nei, en slik statistikk finnes ikke. Vi kjenner til titalls antall hunder som er avlivet, noen bare for bagateller og andre uten bevis, vi vet siden vi har fulgt med i sakene hva som lå til grunn og hvordan de endte. Ifølgje Martinsen har alle som har klaga på avlivingsvedtak sidan 2014 fått avslag. Det finst ingen nasjonale tal for kor mange hundar som blir avliva kvart år. Berit visste ingenting då hunden vart avliva Quercus og Nala De siste fire årene har politiet sørget for at 77 hunder er blitt avlivet på bakgrunn av den nye hundeloven. Fra 2014 til 2018   Det har ikke blitt bedre etter den nye hundeloven kom i 2021 - 2022 for politi og rettsvesen som selv mangler kompetanse på hunder og hundeatferd bruker bare klipp og lim fra tidligere vedtak og domsavgjørelser. Dette er bare så trist både for hundene og deres eiere og jeg lurer på hvor mange saker vi ikke har hørt om enda. Noen av sakene er tilfeldig at vi fikk høre om og det var dette som var bakgrunn for å spørre her på forumet.                
    • Utallige? Hvor mange hunder har blitt avlivet i Norge etter anmeldelser de siste 10 årene? Jeg antar det finnes klar statistikk på dette?
    • "Vi" er to uavhengige personer, se brevet jeg linket til for våre fulle navn, som selv ikke har hatt noen hendelser med egne hunder eller hunder jeg har hatt for trening før omplassering. Vi har kun fulgt sakene fra sidelinjen, for min del fra rundt 2010, og har gjennomgått vedtak og dokumentasjoner vi har fått fra hundeierne. Jeg skulle virkelig ønske at det var slik som du tror, men sånn er det dessverre ikke. Det er derfor vi har valgt å engasjere oss for bak dette finner man utallige døde hunder og ruinerte hundeeiere som har mistet alt de eide hvor de prøvde å redde livet til hunden sin som betydde alt for dem, men alene har de ikke hatt en sjanse mot maktapparatet som overkjørte dem på en skremmende kynisk og ulovlig måte. Hvis du har Facebook, jeg er ikke der, så er det en gruppe Hund hjelper hund hvor flere av sakene er omtalt. En hund Tonic som var i bånd hvor en unge kom løpende og tråkket ham på poten, Tonic glefset og det ble et rift i buksa til gutten, Tonic ble avlivet. Luna sitter på kennel nå hvor eier kjemper i retten, en nabo påsto Luna lagde et lite blåmerke på ham, men det finnes ingen bevis. En annen hund, Rex i bånd som forsvarte seg selv mot en løs hund som bet den, begge hundene ble skadet, men Rex ble avlivet fordi han var størst. Huskyen Luk, også i bånd, slåss med en annen hannhund og der ble Luk avlivet fordi politiet trodde en husky er større enn en tervueren. Sistnevnte hendelse har jeg beskrevet i en kommentar under dette innlegget publisert i avisa Nordlys. Saken om Milo beskrives i selve innlegget og i brevet til justisministeren. I denne videoen er Luk, Luna og Milo.
    • Hvem er "vi" i denne saken? Det har vært flere avlivingssaker de siste årene, og mange som kjemper mot. Enkelte av sakene har virket ganske urimelige, men uten å ha førstehåndskjennskap til situasjonen og saksbehandlingen så er det vanskelig å si hva som er riktig. Politiet har rutiner for dette, og jeg vil tro at det langt oftere er tilfelle at slike saker blir henlagt, enn at en hund avlives. Både på grunn av kapasitet, bevissituasjon og fakta. En avliving foretas ikke normalt etter vurdering av en enkelt saksbehandler og om de har en god eller dårlig dag. Politiet har hundekyndige folk der minst to ulike vurderer en hund før et slikt vedtak. Jeg er sikker på at noen som kjenner systemet bedre enn meg kan beskrive prosessen fra anmeldelse til potensiell avliving av hund. Likevel er politiet også mennesker med ulike meninger og motivasjoner og systemet kan svikte.  Jeg har vært på forumet her en del år nå, og kan ikke huske at noen her har fått hunden sin avlivet etter anmeldelse, selv om noen har vært borti uheldige tilfeller med bitt. Men flere av sakene som har vært i media har selvfølgelig vært diskutert her også.
    • Jeg ønsker å høre om hundeeiere her på forumet har opplevd å få sin hund avlivet etter uhell hvor saken ble anmeldt til politiet? Uansett, dette er viktig informasjon om du ikke har opplevd det - enda. Vi har fulgt en del slike saker over mange år og er sjokkerte over hvor små hendelser som skal til, et lite rift i et klesplagg eller et lite blåmerke, hunden blir omtrent alltid dømt til døden selv om den har opptrådt helt normalt i gitte situasjoner. Gjengangeren i sakene er at politi og rettsvesen helt uten kompetanse på hund bryter hundeloven, forvaltningsloven og dyrevelferdsloven for å gå til slike drastiske skritt. Nå har vi sett så mye urett er blitt begått at vi har valgt å skrive brev til justisministeren, der har vi tatt for oss den siste saken hvor hunden Milo skal avlives selv om han sto fastbundet i et bånd på ca. en meter og uten fluktmulighet bet han en unge. Det finnes sprikende forklaringer på hendelsen, men felles for de to vitnene som ble avhørt er at hundens handlinger ikke kan betegnes som uprovosert, og det var ikke flere bitt eller skadeomfang som oppfyller kravet til betydelig skade. Andre tiltak skal da etter loven prøves først, men politiet går rett til avliving som de nesten helt uten unntak gjør uansett foranledning og skadeomfang. Et fåtall, kan telles på en hånd, har hatt flaks og truffet en menneskelig saksbehandler eller noen som kan litt om normal hundeatferd, men sånn skal det ikke være at hundens liv avgjøres av hvilket politidistrikt som får saken. Brev til Justis- og beredskapsminister Astri Aas-Hansen ligger her: Vi krever at politi og rettsvesen følger loven Vil du forebygge at din hund blir neste offer for offentlig maktmisbruk anbefales det på det sterkeste å underskrive brevet. Alle kan være uheldige og neste gang er det kanskje deg og din hund det gjelder, men da er ingen der som vil kunne gjøre noe for dette er siste mulighet for å få stanset denne praksisen. Alt annet er prøvd.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...