Gå til innhold
Hundesonen.no

Frøya og Haakon


Bea3

Recommended Posts

Neimen hei :P

har du også kommet hit :P ikke sikkert du husker meg,gikk på øya med en BC som het donny :yes:

Joda jeg husker deg, står til med deg da? Har du Donny enda eller?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Veldig søte og nuttete små, ja..

Fortell gjerne litt mer om rasen, valpene og hvordan en hverdag med lunde-valper ser ut?

Dette er en rase som har fasinert meg lenge, men det er jo så lenge mellom hver gang man engang ser en, dessverre.

Lykke til med de små!

Susanne

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Lundehunder er så utrolig flotte synes jeg. Flotte hunder du har ihvertfall :D

Heisan, jeg kjenner ei som har en Bolonka her oppe, er ikke mange av de i Norge.. Er de godkjent som rase?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Å, så hyggelig at du kjenner noen med bolonka :lol: Bolonka som har kommet seg så lang nord åsså?Utrolig hyggelig da, kan jo nevne at jeg alltid er interessert i å høre fra andre med samme rase.

Nei rasen er ikke FCI godkjent. Godkjenning i FCI er jo en lang prosess, noe jeg også synes den bør være, det er mange flinke oppdrettere rundt om i verden (spesielt fra opprinnelseslandet Russland) som jobber for godkjenning. Rasen har de siste årene blitt godkjent i flere nasjonaleklubber med tilknytning til FCI (eks; Sverige, Tsjekkia, Slovakia osv) Så fremtiden er spennende om man makter å se den i ett langt tidsperspektiv.

Lundehunden har facinert meg veldig da skal jeg innrømme. Må stemme i med SusanneL og lure på hvordan er hverdagene med lundehunden? Aktivitetsnivå, gemytt osv ? Har aldri sett en i levende live ennå, så det må bli ett mål for fremtiden. :ahappy:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Personlig er jeg veldig glad i bichon-rasene, selv om de krever litt klipping og børsting. Med riktig sosialisering og trening så er de fine familiehunder som kan være med på det meste. Om dere lener mot spaniel så synes jeg personlig at springeren er et bedre valg. Cockeren og de mindre (king charles og cavalier) har mye helseproblemer. De er fine familiehunder, men krever også litt pelsstell. Shetland sheepdog kan være et alternativ. Hvis dere ikke vil ha pelsstell i det hele tatt så ta en titt på dansk/svensk gårdshund. De kan bjeffe når det kommer besøk, går folk på veien, osv. men ikke noe mer enn de fleste andre små raser. De er glatthåret, men røyter da korte hår minst et par ganger i året, som er normalt for alle røytende raser. De er aktive og trenger både fysisk og mental aktivisering, og kan kanskje minne litt om beagle hvis det er utseende som trekker der. Mellompuddel eller dvergpuddel er morsomme og allsidige hunder, de må klippes/børstes.
    • Takk for utfyllende svar og gode råd!  Hvis vi skulle se på en mindre hund, er det noen raser du vil anbefale da?   Hvis vi lener mot spaniel: vil en cocker spaniel eller springer spaniel være et bedre valg? 
    • Har jobbet i kafé tidligere, og etter det jeg kan huske så benyttet vi oss av et spesifikt middel for å bløtlegge bestikk i noen minutter før steamer. Het vel «Dip-It» eller noe sånt.
    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...