Gå til innhold
Hundesonen.no

Vær obs på bildetyveri


TuvaKr

Recommended Posts

Skrevet

Jeg vet at dette er et tema som det ofte blir skrevet om, men det ser ikke ut som at det blir slutt på det forde!

Jeg vil nesten anbefale dere å skaffe en bruker på bla. Minstal.no, ikke for å gjøre det man skal innpå der. Men snarere for å få med deg om du ser noen av bildene dine. Jeg har selv vært medl. der og jeg har sett mange som kopierer fra hjemmesider til folk, kopierer bildet til dyr som vinner, osv.

Folk der er rett og slett helt rå til å stjele bilder! Så enten få en bruker der eller skriv en signatur, elns, på bildet ditt! Det vil jeg anbefale på det sterkeste!

Det er jo greit nok om de spør om å få låne bilder, men det at bildene bare blir tatt uten tillatelse er jo tyveri. Og man kan jo selv bestemme hva man vil gjøre med saken, anmelde det, eller andre ting.

Ikke bli "sint" for at jeg skrev dette innlegget, men jeg blir så irritert på folk som stjeler fra folk! Et lite bilde eller en mobil, det er uansett stjeling!

(Vet ikke om det ble postet rett, men tenkte at siden dette er under "Foto og tilbehør" så kunne det kanskje gå?

Skrevet

Det ligger en tråd om dette under Alt Mulig. Ang bildestjeling på Minstall :P

Og du sier man skal merke bildene.. Det hjelper ikke. De stjeler allikevel <_< Men hjelper vel kanskje om flere merker bildene sine :P

Skrevet

Men det kan jo hende at noen kjenner igjen navnet/signaturen på bildet da..? :P

Men det er kjipt å finne bildene sine på andre sine sider.. :P

Guest LeenaM
Skrevet

Mange tar bare bort signaturen, dessverre, så det er ikke til hjelp hos alle...

Skrevet

Selvsagt er jo hundene dine like mye dine, men det går jo ann å spørre om lov først.. Og de kan jo bla. si hva de skal bruke bildene til..

Skrevet

Selvsagt bør de spørre om lov først, men jeg gidder virkelig ikke å registrere meg som bruker på minstall for å overvåke evt tyveri. Så mye bryr jeg meg faktisk ikke om det :P

Skrevet

Har en egen tråd som heter min stall ett eller anna sted innpå her hvor dette blir diskutert faktisk :P

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har ikke vært borti det selv personlig, men har hørt om andre som har det; og som da har betalt 'ekstra'. Dette har vært blandingsrase i tillegg.   Men som Simira skriver, avtalebrudd ja.
    • Det er avtalebrudd. Jeg har aldri hørt om eller vært borti det, men hvis de har annonsert en "vare" til en pris så er de forpliktet til den prisen hvis de har inngått en avtale med kjøper uten at noe annet er nevnt.  Hvis de FØR avtale om kjøp sier at annonsen bare er veiledende og valpen koster så mye mer så er det noe annet.  Jeg ville uansett tenkt meg grundig om før jeg evt. kjøpte av en slik oppdretter.
    • Jeg har opplevd det selv, nær familie har opplevd det, og mange jeg kjenner.    De er interessert i et kull, setter seg på valpeliste, blir godkjent som valpekjøpere, møter oppdretter. Oppdretter kyder av kjøper,og forteller at det er akkurat slike kjøpere hen er ute etter, og er veldig nøye med hvem hen selger til. Så skal valpen hentes, penger overleveres- og da har prisen vært en annen en det som sto i annonsen.  Oppdretters unnskyldninger er: Det er veldig gode valper Alle andre tar de prisene Raseannonsen er bare veiledende De har så mange på liste at de velger de som betaler mest   Og hvis en setter spørsmåltegn med det så: Ja hvis du ikke gidder å betale så mye så har jeg mange andre i kø Disse linjene selges ikke til hvilken som helst pris har du  et problem med det så er du ikke rett kjøper..   Har dere vært borti dette? 
    • Det kommer an på hunden, treningen og målet.Jeg vil alltid belønne innkalling og innkallingstrening med noe av de beste godbitene hunden kan få, fordi det er den absolutt viktigste treningen. Men belønning er ikke bare godbiter. Belønning er alt hunden vil ha. For noen hunder er det kos, mange liker leker, men godbiter er ofte den beste måten å belønne presist på. I valpe- og unghundtiden ville jeg alltid hatt en godbitpose tilgjengelig på meg, og gjerne en draleke/tauleke. De fleste som driver aktivt med hund bruker godbitposer som er enkle å åpen og lukke, og som flyttes over i lommen på det man har på deg. De første par årene er det mye godbiter "hele tiden", fordi hunden skal lære så mye nytt. Hva slags godbiter kommer an på hvor matfokusert hunden er og hva den liker. Her må du prøve deg fram litt. Til enkle hverdagsøvelser som "sitt", "gi labb" osv. kan du godt bruke tørrfõr fra dagens matrasjon hvis hunden er matglad. Godbiter fra butikk eller dyrebutikk er som oftest helt ok, men å skjære opp rent kjøtt fra påleggsskiver eller ost for eksempel er gjerne billigere. Rester av pannekaker, fiskepudding, pølser osv. er fint. Skinkeost på tube er en annen variant. Variasjon er også generelt fint. Ferske godbiter er ofte mer populært og sterkere enn tørre godbiter.  Når valpen/hunden har lært en øvelse kan man fase ut belønningen, men det kan være lurt å belønne innimellom og forsterke øvelsene over tid. Om belønningene plutselig forsvinner kan hunden miste motivasjonen for det, om den ikke finner belønning i øvelsen i seg selv. Jeg belønnet fortsatt mine hunder på 13 og 17 for innkalling (alltid), og innimellom for kontakt, lydighetsøvelser osv., men ikke hver gang slik jeg ville gjort med en valp eller unghund for eksempel.
    • Hei!  Sikkert dumt spørsmål, men jeg er likevel usikker. Det står at man skal bruke godbiter og belønne alt i starten, det er jeg helt med på, men hva slags godbiter belønner man med? Tenker på helseaspektet, dette kommer jo i tillegg til for. Hva slags godbiter bruker man til valp, og har man alle lommer fulle til en hver tid, belønner man hele tiden i lang periode? Når faser man ut? Hva slags godbit bruker man? 😊
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...