Gå til innhold
Hundesonen.no

hvor ofte bade en hund?


HeleneH

Recommended Posts

Hvor ofte skal/bør man bade en golden retriever?

I utgangspunktet ville jeg personlig ikke ha badet en hund med mindre det var behov for det. Altså dersom den hadde rullet seg i møkk eller var full i gjørme. Gjørme ville nok resultert i at hunden ble spylt kun med vann... møkk har jo en særegen lukt man gjerne ønsker å bli kvitt, så da hadde det vel blitt en dæsj med grønnsåpe vil jeg tro :drool:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Du kan jo kikke her http://doggis.no/forum/index.php?showtopic=42187 :drool:

Men sånn ellers vil jeg si, at det er vel litt hipp som happ når og hvor ofte eiere bader hundene sine, kommer an på vær, forhold og bruk av hunden. og ikke minst hunden selv :wub: Mi blir spylt når hun har skitnet seg ut og vasket med shampoo etter løpetid/når hun lukter...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Bader ikke hunden min før det er høyst nødvendig. Helst ikke i det hele tatt om vinteren, hvertfall ikke med såpe. Om sommeren vasker jeg henne med såpe når hun er veldig skitten :ahappy:

Har hørt ymse eksempler som at noen badet hunden sin med zalo om vinteren, ikke til å anbefale :) Ettersom zalo fjerner alt fettlaget fra huden.

(det siste der var bare et ekstremt eksempel på hva man ikke bør gjøre)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg synes man skal bade hunden om den lukter... Inntørka hundelukt og hund med skikkelig fet pels er lite innbydende. Men for all del, bade med måte. Selv har jeg en rase som bades ofte, ca. hver 4. uke.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg bader hunden så sjelden som mulig. Hun spyles av på beina etter hver tur med lunkent vann fordi hun er både i sofa og seng vil jeg helst at hun skal være nogenlunde ren under magen og på beina. Med shampoo bader jeg henne veldig sjeldent. Hvis hun har rullet seg i møkk enest. Jeg er imot å bade hundene for mye, de mister mye av bakteriefloraen i huden, og også beskyttende fettlag. Dina er dessuten så frossen at hun trenger det lille hun har av varme.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er ingen grunn til å ikke bruke tørrfôr som godbiter ellers også, det er jo bare mat, så lenge hunden vil ha det. Og vær for all del ekstremt forsiktig med AI. De stiller ikke vesentlige spørsmål som en veterinær vet å spørre før man behandler en hund. Kildekritikk er fint, men det kommer helt an på hvilke kilder man bruker. Og har lov til å bruke. Så enten er AI-en trent på ulovlig materiale, eller så har den et begrenset spenn av kilder. I tillegg er det ekstremt stor forskjell på hundehold i ulike land, så selv forutsetninger for forskning og råd fra profesjonelle vil variere stort.
    • Altså hvorfor har ikke jeg tenkt på dette?!  Så genialt med AI altså👏🏻  Har snakket med vetrinær igjen i går, og vi skal forsøke med Hills sitt allergifor:) Vi startet overgang i går og lillemann ELSKET det og «sorterte» maten i skåla for han skulle spise Hills-bitene først🤣  Det som var et kjempepluss var at foret har godbiter med samme ingredienser, så de kunne han få 4 stk av om dagen, selv om han er på eliminasjonsdiett. Så GJETT om det ble fest hjemme i går. Første godbit på mer enn syv uker.  Fikk også sove natta gjennom uten magetrøbbel og i morres var avføring fast og fin!    Har skikkelig tro på at dette skal bli bra🫶🏻 OG når vi forhåpentligvis starter provokasjonsdiett om noen uker så skal vi starte med VOM fra taste!    Tusen takk for gode råd folkens👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻 Dere er helt supre som tar dere tid til å svare, og nå er vi såå lykkelige i heimen😍    
    • Takk! 🥰 Jeg glemte at det finnes en verden av små butikker utenom gigantene. Du reddet dagen og uka og måneden, og potensielt hele sommeren min. Nettopp vært på kurstime med råfor klabb og klæss og isj, og så ikke veldig lyst på fremtiden. Får hamstre.
    • Et enkelt nettsøk ga meg flere nettbutikker som har det? Ellers så er det flere som har lignende produkter, jeg kjøpte noen veldig gode for noen år siden, men husker ikke merke nå. Var ikke K9.
    • Fortviler, fordi det er tomt for nomnoms 😨 Det perfekte snæck. Smakelighet på høyde med favoritt råfor, men i en konsistens som kan skjæres med ostehøvel, til tynne, store skiver som dekker store deler av tunga og ganen og gir maks bæng for the bucks - verdi per kalori - som belønning. Rene råvarer av dyr, ikke noe vegetabilsk tull som fillere, i verdens mest tasty snæck av en konsistens som ikke klæsser til lomma eller hendene. ..og det er TOMT. Lå to pølser igjen i hylla på K9 Hundesenter i dag. Jeg kjøpte den ene. Tomt.  You don't know what you've got till it's gone. Det der er en uerstattelig belønning. Alt annet er enten for tørt og for lav verdi, og feil form, eller for klæssete og ekkelt og uhygienisk å fare rundt hjemmefra med.   K9 Nomnoms er (var? 💔) den P E R F E K T E treningsgodbit.    Gid noen med litt kundegrunnlag kan pushe på K9 for å få de til å produsere mer av det der. Finnes faktisk ikke andre belønninger av samme kvalitet. Enten må vi nå ned på belønningsverdi, eller jeg må begynne klæsse med å ha Vom og kjøleelementer i lommene K9 Nom Noms  produsert av K9 Hundesenter - Midt-Norsk Kompetansesenter for hund.  Please, please! Noen med litt kundegrunnlag og salgsvolum, push dem for å få produsert mer av det der 🥺    
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...