Gå til innhold
Hundesonen.no

Fjerne hundehår


JailyTina

Recommended Posts

Sofaen her begynner å bli veldig, veldig full av hundehår. Det er skinnsofa så ved første øyekast ser det ikke så ille ut, men hvis en løfter på putene går sofaen fra å være svart til å være lys beige/svart/brun/hvit av hundehår. Noen som vet hva som er mest effektivt for å få vekk hundehårene?

Støvsugeren er selvsagt benyttet nå og da, men den tar ikke det som har "satt seg fast" i sofaen... <_<

Lenke til kommentar
Del på andre sider

For ikke lenge siden kjøpte jeg en "Pet hair magnet".. Den synes jeg virker kjempe fint på sofa og tepper.

Det ligner på en kort og kraftig vindus-nal. Jeg kjøpte min på Felleskjøpet.

Googlet og kopierte den første linken jeg fant https://morene2.secure.flexiweb.no/productview/136883/

"Med denne fjerner du enkelt hår fra tepper og møbler. Fungerer fantastisk bra! Pet hair magnet er et utrolig bra kvalitetsprodukt som fjerner enkelt hår i fra tepper og møbler. Det er bare å dra denne over teppene et par ganger så får du rengjort de skikkelig for hår og annet smuss. Dette er et meget bra produkt også for de som ikke har hund. Denne løfter skitt, hår og partikler ut av teppene slik at du får bort det som støvsugeren ikke klarer å fjerne. (Og det er mye...) Anbefales også til fjerning av hår og skitt i bilen. Brukes både på seter og gulvtepper. Dette verktøyet brukes av flere bilpleiefirma for fjerning av hår ved innvendig rens av biler"

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vet ikke om det fungerer, men jeg så det på TV en gang. Der sa de at man skulle skrape det bort med en oppvaskhanske. :icon_redface:

Tror faktisk at det var homsepatruljen. :)

Det gjør jeg med min, funker som bare det. Bruk oppvaskhansker og dra hårene og bøsset løst. Ofte funker det aller best hvis hanskene er litt fuktige, jeg pleier å fukte hanskene et par ganger per sofapute. Funker fint her, og sofaen min suger hår <_<

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Oppvaskhanske var ikke dumt! Det skal jeg prøve på i morra! :icon_redface: Har renset 2-seteren for hånd i dag (altså mer eller mindre plukket ett og ett hår fordi de satt så godt fast), men har igjen 3-seteren. Den skal jeg garantert prøve oppvaskhansketipset på! :)

For ikke lenge siden kjøpte jeg en "Pet hair magnet".. Den synes jeg virker kjempe fint på sofa og tepper.

Det ligner på en kort og kraftig vindus-nal. Jeg kjøpte min på Felleskjøpet.

Googlet og kopierte den første linken jeg fant https://morene2.secure.flexiweb.no/productview/136883/

Den så ut til å kunne være kjekk å ha i bilen!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

For ikke lenge siden kjøpte jeg en "Pet hair magnet".. Den synes jeg virker kjempe fint på sofa og tepper.

Det ligner på en kort og kraftig vindus-nal. Jeg kjøpte min på Felleskjøpet.

Googlet og kopierte den første linken jeg fant https://morene2.secure.flexiweb.no/productview/136883/

"Med denne fjerner du enkelt hår fra tepper og møbler. Fungerer fantastisk bra! Pet hair magnet er et utrolig bra kvalitetsprodukt som fjerner enkelt hår i fra tepper og møbler. Det er bare å dra denne over teppene et par ganger så får du rengjort de skikkelig for hår og annet smuss. Dette er et meget bra produkt også for de som ikke har hund. Denne løfter skitt, hår og partikler ut av teppene slik at du får bort det som støvsugeren ikke klarer å fjerne. (Og det er mye...) Anbefales også til fjerning av hår og skitt i bilen. Brukes både på seter og gulvtepper. Dette verktøyet brukes av flere bilpleiefirma for fjerning av hår ved innvendig rens av biler"

Har denne og den er virkelig super.Fjerner alle hårene kjempe raskt :icon_redface:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har nå like greit prøvd begge deler, jeg! :) Oppvaskhanskemetoden var nok den som vant når det kom til sofaen. Der satt hårene så godt at Pet Hair Magnet saken faktisk ikke fikk det løs uten videre. Brukte nesten 1 time, men 3-seteren er nå, takket være oppvaskhanskene, fri for hår! Yay! :D

Pet Hair Magnet saken viste seg derimot å være fabelaktig til å fjerne hår fra mer eller mindre alt annet vi har av møbler! Og for ikke å snakke om fra bilsetene! Den kosta 139 kr på Felleskjøpet, men med tanke på hvor mye hår den tok med fra flater der hårene ikke satt som om de skulle vært limt fast var den aboslutt verdt pengene. :)

Men, må nok si at det blir oppvaskhansker neste gang sofaen skal renses også.. :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da sitter jeg her og klyper meg i armen, fordi Edeward ga meg både utgangsstilling og flere meter med fot gjennom tre vendinger og flere stopp med sitt uten å ha forventninger om verken lek eller godis for det. Hadde ingenting fremme, og attituden hans tilsa at han gjorde det bare for interaksjonen og noe å gjøre sammen. Kanskje er metoden effektiv - han har begynt forbinde handlingen i seg selv med noe bra? Det er den faglige forklaringen. ..men ved å antropomorfisere kan det også ha vært for å belønne meg for å ha vært flink mams og servert ham rikelig med vom for å sitte pent og vente mens jeg kaster "apporten" - som jeg sliter med å kommunisere hvordan jeg ønsker levert. Det er vårt nye problem for tiden. Han blir forbanna fordi jeg ikke tar imot når han bare slipper den foran meg og begynner kjefte på meg fordi jeg krever å få den i hånden før jeg serverer noe. Vi har hatt mange sånne runder nå, og jeg forstod endelig at vi må tilbake noen skritt og trene på å holde apporten igjen. Gått altfor fort og klønete frem.  Ellers har Jokke kommet tilbake. Antar det er fordi testikkelen som ikke har kommet ned i pungen vokser i størrelse og er ukomfortabel der den sitter. På gjerdet om å fjerne den, fordi jeg er usikker på om jeg vil fjerne bare den ene som ikke har kommet ned, eller kastrere ham fullstendig. Har på følelsen av at den avgjørelsen blir tatt litt uti puberteten ^^ Det er vanskelig, altså. På den ene siden virker den ballen på feil sted ubehagelig for ham, og det er en fare for kreft i den. På den andre siden er kirurgi kirurgi. Fordi den har vært jojo, nede i pungen i perioder og ligget utenfor kanalen, i lysken, så er det stadig en sjanse for at den kommer helt ned. Da er det dumt å utsette ham for kirurgi unødvendig. Hormonene har flere effekter på helse og humør, er ikke bare der for forplantning. Noen av effektene vil en helst være foruten, men å fjerne dem kan også medføre uønskede helse- og adferdsendringer. En kan vel tilføre hormoner kunstig dersom det blir et problem. Et mindre onde enn testikkelkreft. ..men fjerne en eller begge, og når?  Antakelig er han 8 år og har fått en kreftdiagnose innen jeg klarer bestemme meg.   
    • Tok bilder i dag, med tanke på dagboken, og innså at det ikke er noe nytt å melde, utover ny frisyre. Spanielørene måtte vike i varmen. Nyfrisert Edeward i solnedgang   
    • Når du ber om en øvelse eller tar en strafferunde så belønner du bjeffingen med at det skjer noe. Så det beste er at det ikke skjer noe. Hva med å prøve konsekvent time-out i bilen? Eller lær å bjeffe på kommando og stoppe å bjeffe på kommando. Om du ber han om å slutte å bjeffe så husk å tell til tre før du belønner, ellers belønner du for tidlig at han er stille og han kan ta det som belønning for bjeff. 
    • Dytter denne opp. Her har jeg kontret forventingsbjeff med: "Legge i bakken" (forsiktig press i halsbåndet) og tatt en på stedet hvil. Ingen effekt utover tiden vi står i hvil, hvor han skuespiller avslappet for å komme videre, og begynner bjeffe igjen med en gang. Ignorert og ventet ham ut. Øker bare i stress. Bedt om øvelse (sitt/dekk/spinn/fot../) og så belønnet det med en leke for å gi ham litt godfølelse. Resultatet? Han ser bjeffing som et cue for å få meg til å utføre den adferden. Avledet med å ta en "strafferunde" rundt oss selv. Heller ikke effektivt utover i øyeblikket vi gjør det.  Gitt ham en kald skulder. Vist at jeg er skuffet og synes han er teit og snudd meg bort med et litt foraktelig fnys. Går opp i stress fordi han blir såret og synes jeg er urettferdig.  Jeg er clueless. Antakelig skulle en av disse metodene appliseres konsekvent, right? Det er antakelig veldig forvirrende med det random utvalget av ulike adferder fra meg - men hvilken er riktig å velge som en konsekvent reaksjon? Da hestene her ga ham sosial avvisning med foraktelige fnys og snudde ryggen til ham forstod han umiddelbart greia og responderte med å slutte bjeffe. Hvorfor har ikke det der samme effekten fra meg? Er det fordi jeg gir ham oppmerksomhet når jeg forstår/synes at han bjeffer av såkalte legitime årsaker? Jeg kan jo ikke slutte med det.   
    • Motviljen mot utgangsstilling fremstår som død, men puberteten truer i horisonten, så utsteder ingen dødsattest ennå. Livserfaring tilsier at Motviljen antakelig vil sprette opp av kista og flire: Trollollol! Å få utgangsstilling uten mat fremme, relativt stabilt, kun noe nøling akkompagnert av et oppgitt sukk før han kommer inn, når han vil jeg skal kaste en leke, det er hurtigere progresjon enn jeg forventet for noen uker siden.  Vi har en god periode ..så god at noe fokus nå er over på mindre viktige ting som sportsøvelser. Første sitt under innkalling serverte Eddis i forrigårs, på første forsøk. Det var et nydelig øyeblikk. Flere repetisjoner med stå under marsj, avstandskommando og sitt under innkalling var fine, i mine øyne. Verken han eller jeg er interesserte i hva en dommer synes om utførelsen vår, fordi mestringsfølelsen fra å tro vi er flinke er hva som driver oss. Mestringsfølelse og glede er superfood for motivasjonen. Fokus på hva som er feil medfører frustrasjoner, uteblivende mestring, dårlig stemning, dårlig samspill og ødelegger relasjonen - og hva er da poenget med å ha og trene hund?  Sitt begynte bli upålitelig. Hvorfor? Fordi jeg hadde glemt å være begeistret. Bare forventet å få sitt på cue og glemte bli genuint overrasket og takknemlig og begeistret av hvor flink gutt han er.  Av utfordringer vi nå har - skjønt det føles som et hån å bruke det ordet om vansker med øvelser til sport, da andre bruker det samme ordet om reelle problemer:  Spin - også kjent som snurr rundt.  Aner ikke lenger hva lyden betyr. Trenger håndsignal. Kommer konsekvent løpende inn for å gjøre det rett foran meg, hver gang jeg ber fra avstand. Bli-på-stedet håndsignal, som har vært en nøkkel til flere andre øvelser har foreløpig ikke hjulpet.   'Twirl' er et fullstendig ukjent begrep dersom ikke 'spin' kommer først. Verken ordet eller håndsignal gir ham noe forståelig hint. Her må det spinnes før det kan twirles. Sånn er loven.  Hva som må til for å få en lovendring - det blir spennende å finne ut av. Punkt 1 og 3 går seg sikkert til med mer trening, men på punkt 2 er jeg helt blank foreløpig. Ingen ideer om hvordan løse det der.  Heldigvis opplever Edeward en glede i øvelsene som ikke bare handler om belønningene. Han LIKER å spinne og twirle og rygge og gå mellom beina mine og sendes frem til target og sånt. Det er noe å gjøre. Arbeit macht frei. ..og det ser ut som utgangsstilling og gå fot også er i ferd med å kategoriseres som lystbetonte oppgaver en kan døyve eksistensiell angst og kjedsomhet med.  Bilde er vel obligatorisk. Relevans til konteksten mindre så. I denne tidsalderen er det ingen som leser en vegg av tekst uansett
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...