Gå til innhold
Hundesonen.no

Bilder av mine tidligere hunder og hester


Blondiemamma

Recommended Posts

Skrevet

Har fått naboen min til å scanne bilder av mine tidligere dyr for meg. .Om noen føler for å klippe, lime, redigere i photoshop, så skrik ut :D

Bichon Friseen min Poseidon. Han ble 10,5 år gammel og døde for 5 år siden :D Han står kremert i sekjonen min :D

150220091008306be65ad9a04cadb4.jpg

150220091058690833eb13474a818d.jpg

15022009100350b4159f99da4da5b4.jpg

Min første hest. Varmblodsen Iran Dollar's

150220091005d3674f13fbe7462c84.jpg

Hovawarten min Frida:

1502200910335f5208224e8b450084.jpg

1502200910358939858a085c48a093.jpg

MIn svenske halvblodshest Toledo.

Her 19 år på voltige stevne:

1502200910207f340d69ff16401ea5.jpg

150220091025562eec9c4332488782.jpg

15022009103006813f5e0edf4084b1.jpg

1502200910160a3c9bfff4234ee598.jpg

1502200910493ee428da84324c4e85.jpg

150220091037dc18806186d9483b85.jpg

15022009104170389f0d0fe04c69b6.jpg

På NM i Voltige i 1999. Toledo 19 år gammel:

15022009104409aed8369313489dba.jpg

Toledo 21 år gammel:

150220091012b970db67342d431a99.jpg

Toledo måtte til hestehimmelen 23 år gammel da organene hans begynne å svike av alderdom :D

Skrevet

Dette er kun pga. min vanvittige lakenskrekk!! Veldig fornuftig klokka to på natta....

Små bilder, men. Hesten syns jeg ble ganske bra.

pos2.jpg

pos1.jpg

hesten1.jpg

Skrevet

Du IW.. Tror du at du klarer å sette tilbake den hvite "knotten" i panna på den øverste hesten, og la det hvite båndet våre på? Han skal nemlig være sånn ser du :) Det er panneluggen som er flettet og knytt opp med hvit teip, og når han ikke har noen "knott" i panna, så ser det ut som jeg har klippa av hele panneluggen hans :P

Ellers, supre bilder.. Takk :)

Skrevet

Nydelige hunder,og hester!

Søte lille "krølle" med 17 mai flagg og greier,hehe!

Men du..Ikke at jeg har noe med det,men bildet til IW var finere slik hun redigerte det!

Du har selvsagt lov å ha det som du vil,det er jo ditt,men det så mye ryddigere ut,og mer "clean" liksom!

Synes det bildet som ble redigert var veldig bra utifra at et scannet bilde ikke akkurat er så bra av kvalitet!

Skrevet
Nydelige hunder,og hester!

Søte lille "krølle" med 17 mai flagg og greier,hehe!

Men du..Ikke at jeg har noe med det,men bildet til IW var finere slik hun redigerte det!

Du har selvsagt lov å ha det som du vil,det er jo ditt,men det så mye ryddigere ut,og mer "clean" liksom!

Synes det bildet som ble redigert var veldig bra utifra at et scannet bilde ikke akkurat er så bra av kvalitet!

Takk :)

Heelt enig i at bildet ble mye finere og klarere etter at IW ryddet på det. Hun har gjort en super jobb. Og jeg klager IKKE. .Ikke misforstå. Bare lurte på om det var en vanskelig jobb å sette den knotten tilbake igjen i panna hans. .men da må hun vel kanskje inn å redigere hele bildet på nytt? I såfall, så er det ikke så farlig. Bildet ble jo mye finere uansett..

Skrevet

Så koselig å se gamle bilder, selv om jeg ikke kan hjelpe..

Likte spesielt godt 17 mai bildet!

Er det lenge siden du har holdt på med hester ?

Skrevet
Så koselig å se gamle bilder, selv om jeg ikke kan hjelpe..

Likte spesielt godt 17 mai bildet!

Er det lenge siden du har holdt på med hester ?

Takk for det... Ja det begynner å bli noen år siden.. 7-8 år siden vel..

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Takk! Vi har vurdert Toller, Flatcoated Retriever og husky faktisk! Synes selv at huskyer er så fantastiske, men ville ha noe litt mer førerorientert. Tror selv at en flat og belgisk fårehund blir for mye hund igjen. Men tusen takk for gode tips! Og når det kommer til røyting har vi tatt dette i betraktning ja! Fordelen med husky er jo at de har røyte perioder! Så satser på at robotstøvsugeren vår får kjørt seg!
    • Tydeligvis. Har snakket med mange som har blitt "tvunget" til å kjøpe hund.  Personlig så ble jeg paff, og skuffet- fra en seriøs oppdretter som kydde så og vær så imøtekommende til skikkelig skarp sur stemme...    
    • Så bra du tenker på økonomien før du skaffer hund! Det koster en del, og som du har erfart kan det fort komme på ekstra kostnader. Når det gjelder timing så er det noen faktorer. Hvis du ikke allerede har vært i kontakt med oppdrettere så kan det ta tid å finne et valpekull med leveringsklare valper. Noen oppdrettere har reservert alle valpene før de er født. Så start med å kontakte ulike oppdrettere og sjekke tid for valpekull, om foreldrene oppfyller avlsrådene til raseklubben osv. Hvis dere skal flytte, slik jeg forstår det, så kan det være greit å ha kommet noenlunde i orden før en valp kommer i hus. Er huset "valpesikkert"? Er det hage/uteområde som er inngjerdet, er dette noe dere tenker å gjøre eller ha på plass før valpen kommer? Er det noen store oppussingsprosjekter i ny bolig som kan være greit å ha unnagjort før man får en nysgjerrig og aktiv krabat i hus? Personlig foretrekker jeg å få valp i sommerhalvåret, når man uansett er mye ute. Det gjør dotreningen så mye enklere enn å måtte pine seg ut i -15 annenhver time, og stå og vente på at valpen skal gjøre fra seg. Siden du kommer til å være hjemme så er ikke alenetrening et stort problem, men en valp er aktiv, så det kan være greit å få valp i en rolig periode, kanskje ikke rett før eksamensperioden f.eks. Når det er sagt så kommer jo alt an på når den rette valpen fra den rette oppdretteren er leveringsklar. Når valpen først er i hus så må man tilpasse seg det, men det virker jo som dere har gode forutsetninger tenker jeg.
    • Jeg synes golden virker som et bra alternativ for dere. Siden du er vant til husky så er du vant til høyt aktivitetsnivå, og det virker som du er forberedt på og klar over at golden trenger litt mer mental aktivisering, men også er mer førerorientert og lettere å trene. Den store negative faktoren for min del med golden er at de røyter MYE. Her er det enten mye børsting og støvsuging og/eller ofte bading. Men hvis dere fikser det synes jeg det høres ut som en golden vil trives hos dere. Det er mange raser som kunne passet, jeg tenker flatcoated retriever, belgisk fårehund, finsk lapphund eller setter. Men jeg synes golden virker som et veldig godt alternativ for dere.
    • Hei! Jeg (dame 23) og samboeren min (29) vurderer å gå til anskaffelse av en hund. Jeg er ganske turglad av meg og driver med friluftsliv som hobby (hengekøyeturer, fjellturer, teltturer, fisketurer osv.) samboeren min er mer hjemmekjær og liker å ta det mer med ro, det gjør også jeg i perioder. Pga. en kronisk sykdom kan hverdagen min være uforutsigbar, men så lenge jeg holder meg i aktivitet og med måte så pleier det å gå greit. Vi ser etter en hund som kan være med på alt. Alt fra familiebesøk til fisketurer til ferier med bobil og hele pakka. Vi ser etter en følgesvenn rett og slett, som ikke skal sitte alene hjemme hele dagen, men som kan inkluderes i våres hverdag. Vi bor ganske landlig og selv om leiligheten vår ikke er så stor, vurderer vi golden retriever som rase. Vi trenger en hund som kan være aktiv, men også tåler ett par dager på sofaen. Vi ser etter noe allsidig, en rase som er litt morsom og rampete, men også lett kan trenes og formes slik vi ønsker. Det er så utrolig mye å velge mellom og det er så mange raser jeg kunne tenkt meg. Jeg er oppvokst med støvere og jeg og min mor skaffet oss husky når jeg var 17, hun har vært min følgesvenn i så mange år allerede. Men nå har jeg lyst på en hund jeg kan forme litt mer slik jeg vil. Jeg er åpen for tips til hunderase som kunne passet annet enn en golden retriever også! Det viktigste for meg er at det er en rase som vi har kapasitet til å ha, slik at vi får en godt balansert hund som får behovene sine møtt. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...