Gå til innhold
Hundesonen.no

SVENSK VINNER- MALMØ


silky92

Recommended Posts

Hmm... Har faktisk ikke engang tenkt på den utstillingen før jeg leste dette nå...

Siste frist på mandag (påmelding over nett), så man burde kanskje tenke litt mer på dette, da. Spesialutstilling for vår

rase er det også den helgen - to cert-sjangser på en helg.

Tenke - tenke - tenke..

Susanne

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Boarhunters Vanja, mamma'n til valpen min skal kanskje stilles der:) enn men noen sa til meg at man MÅ være medlem i SKK for å stille i Sverige!?? synes det hørtes litt rart ut jeg... så lenge hunden har pass er vel ikke dette no problem?? eller??

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Boarhunters Vanja, mamma'n til valpen min skal kanskje stilles der:) enn men noen sa til meg at man MÅ være medlem i SKK for å stille i Sverige!?? synes det hørtes litt rart ut jeg... så lenge hunden har pass er vel ikke dette no problem?? eller??

Nei, en må ikke være medlem, men en må være medlem av en klubb tilknyttet NKK, som samarbeidende kennelklubb.

Passet har med vaksiner og innførsel å gjøre (som for øvrig har milde krav sammenlignet med Danmark, en trenger strengt tatt ikke pass for Sverige), og er uavhengig av deltagelse på utstilling.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Og med ett var vi påmeldt dit - og nei, jeg er i alle fall ikke medlem av annet enn rase- og hundeklubb her hjemme i Norge, og det gikk helt utmerket å melde på over nettet.

Dog skal hunden være "registrert" på Svenske data'n - så hvis ikke SKK har lagt inn hunden din (dvs noen ledd på stamtavlen + litt annen info) ennå, er det veldig kort frist så man får meldt den på via nettet i dag, da..

(Men man kan alltids prøve - sende dem kopi av reg.beviset på fax og så ringe dem og høre om noen kan få lagt den inn i dag...)

Mine to lå heldigvis inne siden de har stilt i Sverige tidligere, så for meg var det bare å taste inn reg.nummerne deres, litt eierinfo, VISA-kode, og vips har man brukt 800 SEK på dette!

Men - det kan jo bli spennende, da..

Susanne

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg rakk ikke å sende inn stamtavle osv., så jeg får ikke stile Chess som jeg hadde lyst til. Men jeg tror nok jeg kommer med Silje_M_H allikevel, får se om jeg tar med Chessea eller ikke. Men å stilles får hun altså ikke blitt. Jeg får være moralsk støtte, som jeg pleier. Hehe.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 weeks later...
Guest Dratini

Om hunden ikke er registrert inne hos SKK er ikke dette verdens undergang. Ring de og få mailadr, så kan kopi av stamtavle sendes til de (scan stamtavla). Slik har vi gjort det når vi har stillt "nye" hunder i Sverige. (mener jeg skrev noe ang dette i forbindelse med wds i fjor også...)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde nettopp et mareritt av en "treningsøkt". Hadde alle favorittingene hans og lommene fulle av snacks. Godt vær og stille og rolig feriestemning. Ede åpnet med å hoppe opp og bite og bjeffe og jukke og være teit. Jeg trodde vi skulle ha en fin økt med den energien der, men da jeg ba om utgangsstilling for TREDJE GANG, så gikk han sakte og satte seg seigt ned. ... Eneste lyspunkt var en fin innkalling da han mens jeg prøvde samle meg vimsete avgårde på egenhånd inn i en luftegård jeg ikke har gitt ham lov til å gå i. Da spratt han opp fra sniffingen og kom løpende inn med en gang. Supert! ..men det var det ENESTE han gjorde riktig på cue. Han dekket hver gang jeg ba om stå. Så dumt på meg når jeg ba om utgangsstilling. La repeatedly fra seg apporten en meter fra meg i forsøk på å innkassere uten å måtte gi den fra seg. Fant plutselig ut at det var kewlere å gå fra front mellom beina mine til utgangsstilling istedenfor å svinge bakparten inn, og gjentok den der flere ganger. Nektet gå fot uten lure i hånden. Den økende frustrasjonen min gjorde ikke ting bedre. Han begynte holde hard rock konsert. Hoppet og bet og jukket. SÅ kom jeg på at han ikke har fått skjønnhetssøvnen sin. Han hadde vært våken fra kl 07 i morges uten å blunde et blunk. Aha! All made sense. Tok ham med meg inn igjen, og det tok ikke engang et minutt før han brøt ut i full raptus og fløy villmann mellom veggene i toddler tantrum. Stoppet plutselig og begynte krafse og grave som en manisk gærning på gulvet, og falt så dønn om, som et slakt, rett i søvn. — Har De forsøkt skru maskinen av og på igjen? 
    • Det er nok definitivt en del av "spøkelsesalderen", men det er også viktig å ta på alvor så man ikke ved uhell forsterker adferden så den blir en uvane.
    • Er hun ikke i den alderen? Jeg har noe liknende problemer selv, også 5 mnd. Bjeffet plutselig på en dame på bussholdeplassen i dag, uvisst av hvilken grunn. Heldigvis bare sosial bjeffing, som han gjør når han vil noe, men hun ble dessverre ukomfortabel, så måtte fortelle henne at det var vennlig kommunikasjon for å få oppmerksomhet, ikke noen trussel eller advarsel. De høres veldig annerledes ut og serveres mot "inntrengere" på "eget territorium". Kanskje sammenlignbart med hva din gjør? Fordi min er avlet for å vokte, så belønner jeg ham for å være flink gutt og gjøre jobben sin tilfredsstillende når han serverer advarselbjeff på fremmede "inntrengere". Hadde han truet og ikke latt seg avlede hadde jeg kjøpt profesjonell hjelp, men foreløpig er han tilfreds med å få respons på varselet og tar min vurdering av situasjonen som god fisk.  Kjenner du til begrepet sladretrening? 
    • Det er vanskelig å si uten å se hunden. Går dere på noe valpekurs? Isåfall er det et godt sted å spørre. Jeg tenker også at det er veldig viktig med god sosialisering med trygge hunder og folk, og på trygg avstand til "skumle" ting i ulike miljøer generelt, så ikke alt ukjent blir skummelt.
    • Hei! Har en 5 mnd gammel bc valp som knurrer og bjeffer på ting som kommer på avstand, samme om det er kjentsfolk eller fremmede.. hun syntes det er greit når de kommer nærme nok, da vil hun mer enn gjerne hilse og er fornøyd.   idag når faren min kom inn med caps knurret hun og bjeffet her inne, noe hun aldri har gjort før.. noe jeg bør gjøre for å forebygge? hun er dog lett å avbryte enkelte ganger, men mååå liksom bjeffe.. takk for alle svar
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...