Gå til innhold
Hundesonen.no

Mongo spørsmål ...


Red Merle

Recommended Posts

Skrevet

Jeg sitter og spekulerer på noe.. fantes det Aussier i Norge i 1999 ?

Kan det kanskje være Aussie i geisha? Jeg har lest endel om Aussien, og har funnet veldig mange likhets trekk mellom Geisha og Aussien..

Hva tror dere ?

Geisha :

wsakgfashgj.JPG

gem.jpg

Aussie ( bildet er knabba fra geocities)

Forøverlig er det bare annsikts likhetene jeg tenker på..(foruten om fargen..

Hva tror dere?? Er dette noe jeg inbille rmeg ? eller... ?

Skrevet

Hei

Nå kan jo aussien ligne veldig mange andre raser.

Noen aussier kan man nesten ikke se at er en aussie.

De er ekstemt forskjellige, og kan være veldig lik enkelte raser.

Skrevet

Jeg ser en likhet ja, men også mellom Geisha og en retriver.. Eller for den saks skyld en kraftig BC.. Det er veldig uvanlig at aussie finnes i blandingshunder

Skrevet

Ja, Men det er Labrador og Faltcoated i henne. Også Rottweiler og Scæfer.. men hun har en sånn Gjeter greie.. vet ikke helt ossen jeg skal forklare. men jeg kjenner ei som driver mecd Collier, og hunn sa at det måtte være noe gjeter hund i henne..(unntatt Scæfer, for det er det jo)...

Men så var det jo det med Hvliken gjeter hund da.. Jeg har ganske store tvil på at det er border collie i henne, men en kan aldri vite... Faren er jo ukjent. Så jeg tror enten faren var en scæfer blanding eller en gjeter blandinge.. eller bare en Gatmix... Men når det gjelder atferd og bruksegenskaper, er det Aussien som kan matche best, sammen med labbis og flat .

Skrevet

ja det fantes aussier da...så det er ikke umulig... men aussien er jo egentlig en god mix av menge gårdshund raser så det kan jo være noe der. :(

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...