Gå til innhold
Hundesonen.no

Lek spørsmål?


Ville

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har en valp på 3,5 mnd som de fleste valper vil leke..

ei vennine av meg har en hund på 5 år som ikke vil leke med min hund, selv hvor mye hun min prøver...

Hvor mye skal jeg gripe inn der?? Den andre hunden sier i fra men ikke hardt nok etter det jeg mener...Skulle egentlig ønske hun gjore det...Det hadde vært så mye enklere.

Hva mener dere?? Skal jeg ta hunden min for det?? Har ikke lyst til og ødelegge hennes sosialeanntenner....

Vel og merke så roer hun min seg litt etter hvert men er jo bare så happy når de kommer......Og har hun vært ute i hagen alene mens dem er her, må hun inn for å se om hun vil leke litt da...men den gang ei.

Skrevet

La den eldre hunden ordne opp selv. Så lenge den er rettferdig. Den klarer det mye bedre enn hva vi mennesker gjør. Pass på å la den eldre hunden få tid for seg selv, men samtidig er den fin måte for valpen å lære seg å respektere andre hunder. Hjemme hos oss har vi to som leker med valpen på omgang og ei som ikke leker. Hun som ikke leker har lekt med de andre hundene når de var små, men nå gidder hun ikke. Hun sier i fra på ulikemåter alt ettersom intensiteten til lille frøken hopp og sprett. Det kan være totalt ignorering, går unna, grynting, knurring, flekking av tenner og en gang har hun vel bjeffet til valpen. Og tilegg til disse måtene som jeg har sett har hun sikkert mange flere også som hun bruker i ulikesituasjoner.

Skrevet

Dro inn i hundeklubben og hørte med to forskjellige innstruktører der, fikk faktisk samme svar av dem...

Jeg skulle ikke finne på å ta hunden min for det å ville leke med andre, det var det jeg mente selv også,men venninen min som lurte på om jeg ikke kunne det.

Jeg skulle la hennes hund ha et fri sted og det har jeg/ venninen min brukt da hennes hund ligger på fange hennes eller forlov til å ligge i min to-seter, noe hunden min ikke får lov til...Ellers så måtte vi møte hverandre uten hund..

Det beste var selvfølgelig at de ordnet opp selv..

Veldig glad jeg fikk svar på dette, for vi to har nok vært litt uening der...Da var jeg ikke på bærtur heller med det jeg mente, Pluss at jeg har klart og holde igjen på det det før jeg har forhørt meg med andre..... :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Skrevet
Jeg har en valp på 3,5 mnd som de fleste valper vil leke..

ei vennine av meg har en hund på 5 år som ikke vil leke med min hund, selv hvor mye hun min prøver...

Hvor mye skal jeg gripe inn der?? Den andre hunden sier i fra men ikke hardt nok etter det jeg mener...Skulle egentlig ønske hun gjore det...Det hadde vært så mye enklere.

Hva mener dere?? Skal jeg ta hunden min for det?? Har ikke lyst til og ødelegge hennes sosialeanntenner....

Vel og merke så roer hun min seg litt etter hvert men er jo bare så happy når de kommer......Og har hun vært ute i hagen alene mens dem er her, må hun inn for å se om hun vil leke litt da...men den gang ei.

Akurat sånn er Luna og. Hun gir seg aldri selvom de andre hundene hyler til henne. Jaja, får håpe hun roer seg med tiden.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...