Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvordan komme seg fra Trondheim til Letohallen?


Baby

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har forstått at man må ta lokaltog til Dal, men før det, hvor er det best å hoppe av? Eidsvoll? Eller er det noen stopp som er nermere Dal på ruten Trondheim - oslo?

Skrevet

Eidsvoll Verk er nærmere Leto enn Eidsvoll er, men ekspressen stopper kanskje ikke på Eidsvoll Verk..? Hvis toget heller ikke stopper på Eidsvoll, så må du enten ta toget til Lillestrøm og bytte til Dal-toget, eller ta toget til Gardermoen og bytte til Eidsvoll-toget. Da vil det koste deg et par hundrelapper i taxi i tillegg.

"Edit": eller ta taxi fra Gardermoen, men det koster vel en 500-lapp.

Skrevet

Lillestrøm ja, det hadde jeg ikke tenkt på. Ser ut til at det er kortere reisetid både TIL lillestrøm og fra Lillestrøm til Dal, så da tror jeg at jeg går for det.

Hvordan er det forresten med taxi og hund? Pleier det å gå greit, bør man informere at man har med hunder når man bestiller? Jeg reiser sansynligvis med 3 små i et atlas 40 bur.

Skrevet
Hvordan er det forresten med taxi og hund? Pleier det å gå greit, bør man informere at man har med hunder når man bestiller? Jeg reiser sansynligvis med 3 små i et atlas 40 bur.

Bestill på forhånd og si i fra at du har med hunder. Ellers risikerer du å ikke få være med.

Skrevet

Nå vet jeg jo ikke nøyaktig når jeg skal ta taxi da, det blir jo når jeg er fremme, og det vet jeg jo ikke nøyaktig liksom.

Så det holder ikke å si at man har med hunder når man ringer og ber om taxi med en gang?

Skrevet

Jeg pleier å bestille taxi når jeg har satt meg på toget, for da vet jeg når jeg er fremme på stasjonen. Da bestiller jeg taxi til det tidspunktet, så jeg slipper å stå på stasjonen og vente. Når jeg bestiller så nevner jeg samtidig at jeg har hunder i bagasjen. Det har hittil ikke bydd på noen problemer, så det virker som de fleste sjåførene "der ute" er positive til hunder :drool: Jeg har tatt taxi både fra Eidsvoll Verk og fra Dal til Letohallen mange ganger de siste par årene uten problemer, bortsett fra en ettermiddag jeg skulle hjem og den forhåndsbestilte bilen ikke kom til avtalt tid... sett bort fra den episoden er erfaringene bare positive.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Blir det bare kaos om man har katter og hunder sammen i samme hus?  Hva slags erfaring har dere med det?
    • Vi hadde en elghund som stod og ulte ved døra hvis det var løpetisper innen en mils radius (satt på spissen), og en annen elghund som ikke brydde seg i det hele tatt, så det er nok i alle fall til en viss grad individbetinget. Ellers har jeg bare hatt relativt små hunder (6-8 kg), men det har kun vært tisper, og de har vært veldig enkle mtp. løpetid (lite blod, ikke noe særlig hormonpåvirking mentalt utover at det skal markeres hver 5. meter på tur). simira nevner livmorbetennelse, jeg vet ikke om det er mer vanlig på småraser, men min forrige hund fikk i alle fall det. Men skal man ikke drive med avl eller andre raserelaterte aktiviteter er det jo ikke verre enn at man kastrerer.
    • Hvordan er rasene hunden er blanding av? Og ikke minst foreldrene? Det er jo ulempen med blanding, det er vanskelig å gjøre grundig research, men foreldrene og evt. tidligere kull kan jo gi indikasjoner. Hvis det er bevisst blandingsavl så ville jeg uansett håpet at de ikke ville avlet på en hannhund som er slik, men samtidig så ville de da kanskje ikke avlet på blanding heller, om de var opptatte av genetikk. Jeg kan ikke veldig mye om miniatyrhunder, jeg har kjent et par hannhunder som var slik du beskriver, og et par som er helt greie. Når det er sagt er jo tispene også "kjent" for mer gneldring og innbilte svangerskap og livmorbetennelse, så man velger jo litt sine onder. 
    • Hei! Jeg er helt ny i liten-hund-verden. Har tidligere hatt springer spaniel, boxer og schæfer, men skal nå få en liten blandingsrase.  Jeg er så usikker på valget av hannhund eller tispe! Personlig har jeg ikke en sterk preferanse, har hatt to tisper og en hannhund, og heller nok kanskje mer mot hannhunder. Men jeg hører fra mange med små hunder at hanner kan være veldig vanskelig å få stuerene, at de markerer inne og at de er så stressa rundt løpetid i nabolaget feks at de står og uler ved døra osv. Dette er ikke noe jeg har vært borti med store raser, verken min egen eller venner sine (vært aktiv i NRH og NBF-miljø i 15 år, så vært borti en del forskjellige raser) i det hele tatt, så er det en typisk type atferd for små hunder, eller er det mer individbetinget? Vi legger så klart til rette for rotrening og passe aktivitetsnivå osv osv.  Hadde vært fint å høre noe annet enn skrekkhistorier om små hunder, for akkurat nå lener jeg veldig mot tispe.
    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...