Gå til innhold
Hundesonen.no

Solfrid og Tapper:)


Tapper

Recommended Posts

Jeg er da ogå ny her, registrerte meg her i dag :P

Jeg heter Solfrid og er 17 år. Jeg kommer fra en liten bygd i Finnmark, hvor jeg er oppvokst. Nå har jeg måttet flytte to timers biltur unna hjemplassen, til Hammerfest for å gå på skole. Her går jeg på Helseservicefag, og planlegger å utdanne meg videre til apotektekniker, men planer kan jo endres fort :P

Jeg har vært glad i dyr hele livet og familien min har alltid hatt katt. For noen år siden fikk jeg heldigvis klarsignal og kunne begynne å spare til hund, og sommeren 2005 kjøpte jeg min helt egen Shetland Sheepdog ;)

Han er en herlig sobel hann, som lyder navnet Tapper (derav nicket her på doggis). Han er mitt lille gull. Men nå som jeg går på skole får jeg dessverre bare sett ham i helger og ferier siden jeg ikke har lov til å ha kjæledyr der hvor jeg bor.

Men for å se lyst på det, så er gjensynet desto større, både for meg og Tapper, når vi ses når jeg kommer hjem på fredagskveden ;)

Det var vel det viktigste å fortelle, regner jeg med, og det er sikkert ikke så mange som leser disse presentasjonene likevel :P

Hvis jeg fikk det til, så skal det vel ligge to bilder her av meg og Tapper... :P

post-4943-1227786893_thumb.jpg

post-4943-1227786910_thumb.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det holdes valpekurs, kurs i hverdagslydighet, kurs i passering osv osv. Hva med å utvikle et "forkurs"? Altså et kurs for folk som skal skaffe seg hund for første gang. Et kurs som gir veiledning hva de enkelte rasene krever. Folk får hjelp til å velge hund som passer den enkelte. Dette kurset kan knyttes opp til seriøse oppdrettere som krever dette kurset av førstegangskjøpere. Altså "skal du kjøpe valp av meg, må du ha dette kurset først".
    • Det holdes valpekurs, kurs i hverdagslydighet, kurs i passering osv osv. Hva med å utvikle et "forkurs"? Altså et kurs for folk som skal skaffe seg hund for første gang. Et kurs som gir veiledning hva de enkelte rasene krever. Folk får hjelp til å velge hund som passer den enkelte. Dette kurset kan knyttes opp til seriøse oppdrettere som krever dette kurset av førstegangskjøpere. Altså "skal du kjøpe valp av meg, må du ha dette kurset først".
    • Problemet vedvarer. Ede er villig til å sitte, dekke og stå uten lure, no problem. Han VAR villig til å komme fra avstand og svinge bakparten inn i utgangsstilling også på bare verbal cue. Hva som har skjedd vet jeg ikke, men han NEKTER nå plent å gå i utgansstilling uten lure. Veiledende hånd uten godbit i blir han genuint fornærmet av. Tar det som et hån og fnyser i moralsk disgust mot den nedlatende frekkheten han synes det er fra meg. Han er så STA på det der nå, da han et øyeblikk lot seg lure av at det luktet av hånden, og lot seg lede et stykke, så svingte han inn bak og stakk hodet mellom bena mine istedenfor da han oppdaget at hånden var tom. Ikke sjans at han nedlater seg til å gå i utgangsstilling på mine premisser. Han KAN ordet. Jeg VET at han KAN det ordet, for han VAR stabil på å utføre, men somehow har han nå endret reglene, og det holder ikke å presentere en godbit i den andre hånden når jeg ber ham heller, den må være i venstre hånd.  Det er så utrolig hva som foregår inni det hodet der. Bare 4 mnd gammel og er så STA på å oppdra meg til å adlyde ham. Jeg er sta og tålmodig selv og lar ham ikke oppnå hva han vil med det der, men det får meg til å grue meg intenst til puberteten hans.  'Teppe!' går smooth da. Fikk nettopp spise et helt kjøttmåltid i fred med en vakkert selvbehersket Ede på teppet. Har skjønt hva som lønner seg i den sammenhengen. 
    • Bilder fra tur på Hemnessjøen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...