Gå til innhold
Hundesonen.no

Tisser på seg selv


Ninahz

Recommended Posts

Her kommer ett lite hjertesukk fra meg etter å ha vaska en liten rakker for n`te gang. Lurer egentlig på om noen har vært borti det samme eller har noen tips. Jeg passer fortiden en liten herremann som hver eneste gang han er ute å tisser treffer seg selv. Stillingen han står i, som er veldig smalt (om dere skjønner hva jeg mener) samtidig som beinet skal løftes så høyt som overhode er mulig fører til at han treffer buken og frembeina.

Vasker og vasker og vasker litt mer, hittil har jeg brukt bare vann, men lukten sitter liksom veldig godt i. For det første er det jo utrolig uhygenisk, men jeg tenkte litt på iforhold til huden dersom pisset ikke vaskes bort. Kan det irritere huden hans? Jeg har virkelig ikke peiling og jeg glemte å spørre vetrinæren om akkurat dette. Iflg vetrinæren var intet galt.

Er det fint lite å gjøre med dette?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg lurer på akkurat det samme...

Min lille tissenisse er enormt flink til å tisse seg selv på magen ;) Han blir vanligvis vasket med såpe en gang i uka, men jeg må stadig vekk skylle magen med såpevann etter tur. Han løfter benet høyest mulig og treffer derfor seg selv på magen. Han får ikke lov til å markere i hytt og pine, men han er lynende rask til å løfte benet og veldig lur.. Drar jeg han unna stedet han vil markere krøker han seg sammen som om han skal bærsje.. Jeg har faktisk fått kjeft fordi jeg ikke lar hunden min bæsje i fred :rolleyes: når det han egentlig gjør er å bare pile tilbake til markeringsstedet og markere i vei når bandet bli slakt, bæsje skal han ikke.. <_<

Anyhow.. Hva gjør en med magetissere?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ingen som har noen råd? Veterinæren snakka om at kanskje kastrering kunne hjelpe til en viss grad, selv om man ikke er garantert noe? Noen som har synspunkt i forhold til dette? Det at han treffer seg selv er vel neppe noe som kan kalles sykdom, selv om det er ett problem flere ganger om dagen?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Syns det høres veldig drastisk ut å kastrere fordi en hund tisser i pelsen sin :ahappy:

Jeg pleier å klippe pelsen på området foran tissen helt kort. Så lar jeg det være igjen et strå (eller hva jeg skal kalle det) med pels på tissen. Dette funger som avleder. Ellers syns jeg det kan virke som om hele utstyret begynner å henge litt mer etterhvert som de blir ordentlig voksne og da vil jo problemet avta av seg selv.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har en "pissnisse" her også :ahappy: Og han er snart tre år, treffer fortsatt frambenet og buken... det stinker helt forferdelig ja, men tror ikke kastrering vil hjelpe da hunden jo fortsatt må tisse selv om han er kastrert :closedeyes: Aner ikke hva man evt kan gjøre annet enn å vaske hunden med jevne mellomrom og skylle hunden omtrent daglig. Jeg har ikke sett noe til at huden hans har blitt noe irritert eller at det plager han på noen måte. Det er vel helst vi som syns det er ekkelt når pelsen blir gul og hunden stinker. Ulempen med hannhund?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ja - som Havana her sier med å la litt pels være igjen foran på tissen fungere faktisk.

Gjetter jeg riktig om begge de to hannene som de første innskriverne har "problemet" på er barbert (eller klippet kort) der under?

Susanne

(Som uansett takker meg til den ene hannen min som fortsatt "ligger" og tisser, selv om han er over 2 år..)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ja - som Havana her sier med å la litt pels være igjen foran på tissen fungere faktisk.

Gjetter jeg riktig om begge de to hannene som de første innskriverne har "problemet" på er barbert (eller klippet kort) der under?

Susanne

(Som uansett takker meg til den ene hannen min som fortsatt "ligger" og tisser, selv om han er over 2 år..)

Og hunden min er ikke barbert/klippet i det hele tatt, så han har "dusken" sin. Og han har heller ikke særlig lang pels under magen. Men han tisser direkte på frambenet, gjerne fra toppen og ned... :ahappy: Det går stort sett bra om han får stå godt plantet inntil en busk eller lignende. Da virker det som om han ikke løfter beinet så altfor høyt. Kanskje verdt å prøve?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nei jeg tror ikke kastrering er løsningen på dette problemet. Nå er det andre mer tungtveiende grunner til at jeg allerede har vurdert kastrering. Her har vi prøvd det meste i forhold til dusk eller ikke dusk, så der ligger ikke løsningen. Jeg heller vel imot det at akkurat dette med tissingen ikke kan løses, at man bare får vaske i vei. Han holdes også som flere her nevner veldig kort i pelsen, rett og slett stillingen han står i når han tisser som gjør at han får sin egen kropp som målskive. Å ja det stinker bra her også :rolleyes2: <_<

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde nettopp et mareritt av en "treningsøkt". Hadde alle favorittingene hans og lommene fulle av snacks. Godt vær og stille og rolig feriestemning. Ede åpnet med å hoppe opp og bite og bjeffe og jukke og være teit. Jeg trodde vi skulle ha en fin økt med den energien der, men da jeg ba om utgangsstilling for TREDJE GANG, så gikk han sakte og satte seg seigt ned. ... Eneste lyspunkt var en fin innkalling da han mens jeg prøvde samle meg vimsete avgårde på egenhånd inn i en luftegård jeg ikke har gitt ham lov til å gå i. Da spratt han opp fra sniffingen og kom løpende inn med en gang. Supert! ..men det var det ENESTE han gjorde riktig på cue. Han dekket hver gang jeg ba om stå. Så dumt på meg når jeg ba om utgangsstilling. La repeatedly fra seg apporten en meter fra meg i forsøk på å innkassere uten å måtte gi den fra seg. Fant plutselig ut at det var kewlere å gå fra front mellom beina mine til utgangsstilling istedenfor å svinge bakparten inn, og gjentok den der flere ganger. Nektet gå fot uten lure i hånden. Den økende frustrasjonen min gjorde ikke ting bedre. Han begynte holde hard rock konsert. Hoppet og bet og jukket. SÅ kom jeg på at han ikke har fått skjønnhetssøvnen sin. Han hadde vært våken fra kl 07 i morges uten å blunde et blunk. Aha! All made sense. Tok ham med meg inn igjen, og det tok ikke engang et minutt før han brøt ut i full raptus og fløy villmann mellom veggene i toddler tantrum. Stoppet plutselig og begynte krafse og grave som en manisk gærning på gulvet, og falt så dønn om, som et slakt, rett i søvn. — Har De forsøkt skru maskinen av og på igjen? 
    • Det er nok definitivt en del av "spøkelsesalderen", men det er også viktig å ta på alvor så man ikke ved uhell forsterker adferden så den blir en uvane.
    • Er hun ikke i den alderen? Jeg har noe liknende problemer selv, også 5 mnd. Bjeffet plutselig på en dame på bussholdeplassen i dag, uvisst av hvilken grunn. Heldigvis bare sosial bjeffing, som han gjør når han vil noe, men hun ble dessverre ukomfortabel, så måtte fortelle henne at det var vennlig kommunikasjon for å få oppmerksomhet, ikke noen trussel eller advarsel. De høres veldig annerledes ut og serveres mot "inntrengere" på "eget territorium". Kanskje sammenlignbart med hva din gjør? Fordi min er avlet for å vokte, så belønner jeg ham for å være flink gutt og gjøre jobben sin tilfredsstillende når han serverer advarselbjeff på fremmede "inntrengere". Hadde han truet og ikke latt seg avlede hadde jeg kjøpt profesjonell hjelp, men foreløpig er han tilfreds med å få respons på varselet og tar min vurdering av situasjonen som god fisk.  Kjenner du til begrepet sladretrening? 
    • Det er vanskelig å si uten å se hunden. Går dere på noe valpekurs? Isåfall er det et godt sted å spørre. Jeg tenker også at det er veldig viktig med god sosialisering med trygge hunder og folk, og på trygg avstand til "skumle" ting i ulike miljøer generelt, så ikke alt ukjent blir skummelt.
    • Hei! Har en 5 mnd gammel bc valp som knurrer og bjeffer på ting som kommer på avstand, samme om det er kjentsfolk eller fremmede.. hun syntes det er greit når de kommer nærme nok, da vil hun mer enn gjerne hilse og er fornøyd.   idag når faren min kom inn med caps knurret hun og bjeffet her inne, noe hun aldri har gjort før.. noe jeg bør gjøre for å forebygge? hun er dog lett å avbryte enkelte ganger, men mååå liksom bjeffe.. takk for alle svar
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...