Gå til innhold
Hundesonen.no

Om hundemassasje, hva vi bruker på hundene og sånn i tv2 magasinet.


Lola Pagola

Recommended Posts

Snodig.. Der bruker de en fôrleverandør (Eukanuba) som illustrasjonsbilder når de snakker om hvor utrolig mye penger vi bruker på hundene.

Hundefòr har da funnets lenge nok - og det har da alltid kostet endel?

Jada - "i gamle dager" fikk hunder potetskrell, middagsrester etc, men kommersielt hundefor har i alle fall funnets de 30 årene jeg har hatt hund (og det var neppe nytt da vi startet), så dèt er jo ikke noen nymotens luksusartikkel, liksom..

Men ER det egentlig noe værre å bruke 1000 på et halsbånd til bikkja, enn på et armbånd til dama' (eller mannen) ?

Susanne

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har litt problemer med å se sammenhengen mellom menneskeliggjøring og det å bruke penger på hunden. Om man f.eks skaffer seg en fin båt og man kjøper masse fancy ekstrautstyr til båten, menneskeliggjør man båten da? Og om man får dyktige folk til å vedlikeholde den, slik at den kan fungere optimalt, er det menneskeliggjøring? Nei, da kalles det å dyrke en interesse.

De snakket også om at hunder utvikler livsstilsykdommer og adferdsproblemer fordi folk forholder seg til hunden som om den var et annet menneske - et familiemedlem. Men hvis disse hundene faktisk hadde blitt behandlet som familiemedlemmer, ville de kanskje ikke ha fått spise så mye godteri de klarte å stappe i seg? De ville forhåpentligvis ha fått en oppdragelse og de ville kanskje t.o.m blitt nødt til å komme seg ut og bevege på seg?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har litt problemer med å se sammenhengen mellom menneskeliggjøring og det å bruke penger på hunden. Om man f.eks skaffer seg en fin båt og man kjøper masse fancy ekstrautstyr til båten, menneskeliggjør man båten da? Og om man får dyktige folk til å vedlikeholde den, slik at den kan fungere optimalt, er det menneskeliggjøring? Nei, da kalles det å dyrke en interesse.

Enig! Enkelte får det nesten til å framstå som at det å ta vare på hunden sin og sørge for at den har det bra og er frisk er en uting :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da har vi entret en fryktperiode. Den som skulle starte ved 6 mnds alder startet plutselig i dag, 7 mnd og 8 dager gammel. Henger på greip med stor rase, tregere utvikling.  Han ville PLUTSELIG ikke entre bussen. Han som ELSKER buss! Bussjåførene elsker ham også, for han står som et skolelys og logrer ivrig og glad når de svinger inn på holdeplassen. Han bykser like glad og ivrig ombord. ..et. Bykset. Har bykset. Har elsket buss. Nå ville han IKKE gå ombord, helt plutselig. En hyggelig medpassasjerer tilbød seg å løfte ham ombord, noe Edeward satte STOR pris på, og takket mannen for i flere minutter etterpå. Ikke sett ham så takknemlig siden han oppdaget paraplyens funksjon.  Heldigvis er bygdebussen et samfunn, fullt av hundefolk, og alle de nærmeste trådte hjelpsomt til og var hyggelige og pratet og koste med ham, noe han ble kjempeglad for. Han elsker oppmerksomhet fra fremmede mennesker som elsker hund. It takes a village to raise a puppy. Ingen setback til fair of stairs da vi skulle av igjen, heldigvis. Spent på hva annet som plutselig blir skummelt fremover. Han får ikke relapse på trapper, og det neste skumle bør heller ikke bli heis. Han er for stor og tung til å bæres. I tillegg har han så ekstrem separasjonsangst, han kan ikke være hjemme alene unntatt når han er så utslitt at han MÅ sove.  Dette blir spennende fremover. Håper det går fort over igjen.  Utgangsstilling på tom hånd har forøvrig bedret seg litt. Den er langt fra bra, men det hender han gjør det for å være snill med meg, og legger ingenting imellom når han tydeliggjør at dette er en act of kindness fra ham til meg. Han har forstått at det gjør meg glad, så han belønner meg med utgangsstilling på tom hånd for å vise at han setter pris på adferden min innimellom. Kanskje blir det bronsemerket en dag. Kanskje. 
    • Ja her er det nok å jobbe med, det er helt sikkert 😅Hun er blanding mellom cavalier og puddel (det ligger noen bilder på instagram under lindaoglilje hvis noen vil se, har ikke lyst til å legge ut så mye her ettersom jeg bare har henne på prøve). Jeg kjører en Prius og buret står i baksetet, så tror ikke det er bilen som er problemet. Det er nok heller tidligere erfaring med bilkjøring som gjør dette et stressmoment for henne. Men hun er utrolig lydig da, så hun hopper inn i bilen når hun får beskjed om det. Hun er veldig søt når hun ikke er stressa, men det er jo sånn ca. én time i døgnet 😅 Men hun har bare vært hos meg en uke så hun trenger nok enda litt tid på å lande helt.
    • Morsomt med småplukk å jobben med😅Enig med @simira, ta det helt tilbake til start. Hvilken rase(r) er hun (noen er jo kjent for å ha et litt høyere stressnivå enn andre)? Og hvilken bil har du? Udyret mitt synes bilkjøring er helt ok i min kompakt suv (der tar hun hele bagasjerommet, så ikke plass til bur, men har lastegitter); men hun hater å kjøre bil om vi låner type stor kassebil der hun må være i varerommet. Stressnivået går til himmels. Gjør det hele lystbetont med bildøren åpen og motoren av i begynnelsen, om hun er mottakelig for sitt/bli kommando eller bare be henne hoppe opp i bilen (om hun ikke er så liten at hun må løftes inn da). Babysteps og alt det der, masse lykke til!
    • Oof, det gjorde vondt å lese! Og jeg tror slett ikke hun nødvendigvis er trygg selv om hun er rolig da. Jeg ville faktisk vurdert å prøve å starte på scratch med burleker og positiv assosiasjon til buret som IKKE medfører timesvis med passivisering. Og ut fra det lille jeg vet så langt så er jeg helt sikker på at du klarer å få til dette når hun etterhvert får oppleve mer frihet, aktisering og meningsfylte oppgaver!
    • Hun har sittet 10 timer i bur daglig der hun kom fra, så hun er forsåvidt trygg og rolig i bur, men det er vel mest fordi hun har lært seg å være passiv der. Hun har også ressursforsvar på liggeplass, og tror helst bare hun vil være i fred når hun går inn i buret (ikke at jeg har bur innendørs uansett, men fikk det inntrykket der jeg hentet henne). Hun har litt problemer den frøkna her 🙈 Men hun er bare 3 år og synes det er veldig gøy å trene, så tror absolutt det er håp for henne.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...