Gå til innhold
Hundesonen.no

Oppkast


BareLinn

Recommended Posts

Skrevet

Vi har hatt minstemann her nå i en..tja.. halvannen-par mndrs tid..

Og på den korte tiden har han kastet opp ihvertfall en ca 10 ganger eller no...

Han har kastet opp 4ganger på bare noen dager nå ..

Han kaster opp 2ganger...hver gang..og han brekker seg.. :D

I tillegg så hadde han natt til igår kastet opp noe grønt - gult - brun - væske lignende greier...

Litt slitsomt for både hund og eier..

Han kaster opp to ganger nå nettopp...

Og imorgen ringer vi vetrinær..

Inntil da har han fått Zoolac...

Men noen tips? .. .Hvorfor? Hva det kommer av? :D

Skrevet

Er det hjemme eller i bilen? Om det er i bilen, så kan det være at den er bilsyk. Det blir vår når hun akkurat har spist og skal kjøre bil etterpå. Da pleier hun og kaste opp. Men jeg synes det ser ut som at det er inne i huset det er snakk om :D

Skrevet

Magesyre? Sult?

Gi den nok mat, og fòr ofte. Du kan også forsøke å gi den Link som er syrenøytraliserende. Husk at denne innholder magnesium og skal ikke gis til dyr/mennesker med nyresvikt/nyreproblemer.

Lykke til og jeg håper dette retter seg!

  • 1 year later...
Skrevet
Tom mage?

En av mine hunder kastet opp gul væske jevnlig den gangen han gikk på tørrfôr og spiste lite.

Min hund gjør det samme jevnlig, kaster opp magesyre/grønn gult slim/væske i små mengder da.

Kommer det av tørrforet? Forer på hills akurat nå, fordi hun har ikke hatt så veldig med matlyst på tidligere for, så har denne ånen begynt på hills, og det eter hun to ganger til dagen, mye bedre enn tidligere alså.

Men oppkastet bekymrer meg litt, bør jeg bytte til noe annet slags for/våtfor? Hva forer du på siden du sier "da han gikk på tørrfor" ?

Skrevet

Jeg har en "oppkasthund", Freya. Jeg regner med det er dårlig lukkemuskel da hennes bror nylig ble avlivet av samme årsak bare at hos ham var det mye alvorligere da han fikk oppkastet ned på lungene.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


×
×
  • Opprett ny...