Gå til innhold
Hundesonen.no

Atferdsspesialist/terapaut


Izziebelle

Recommended Posts

Venninna mi sin Springer Spaniel tispe er av typen innmari lettstresset, oversosial, møbelbiter & uttagerende i visse situasjoner. Hun får også innbilte svangerskap som plager både henne og eieren veldig. I den forbindelse har de nå tenkt til å ta henne med til en atferds spesialist e.l og siden jeg ble spurt om jeg visste om noen flinke på Østlandet tenkte jeg at jeg kanskje kunne spørre dere her inne om dere har noen erfaringer/vet om noen flinke atferdsspesialister?? ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvem som er flinke er jo subjektivt. Vanskelig å anbefale noen spesielt. Det kommer an på problematikken til hunden og kjemi mellom eier-, hund og terapeut. Den som ikke passer for meg passer kanskje for deg. ;)

Det er mange på Østlandet og jeg ville anbefalt venninnen din å ta en ringerunde til de som kan være aktuelle.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvem som er flinke er jo subjektivt. Vanskelig å anbefale noen spesielt. Det kommer an på problematikken til hunden og kjemi mellom eier-, hund og terapeut. Den som ikke passer for meg passer kanskje for deg. ;)

Det er mange på Østlandet og jeg ville anbefalt venninnen din å ta en ringerunde til de som kan være aktuelle.

Mange? Det er vel neppe så mange med skikkelig utdannelse? Men vi har da Gry Løberg og Gry Eskeland. Sistnevnte er også veterinær.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

TordisElise:

Poenget er vel heller at TS ønsker å få tilbakemeldinger om hvem folk har vært fornøyd med. Da vet en at de en sjekker opp har gjort en god jobb tidligere, og det gjør den såkalte ringerunden til en kortere affære før de treffer "mål".

Lenke til kommentar
Del på andre sider

TordisElise:

Poenget er vel heller at TS ønsker å få tilbakemeldinger om hvem folk har vært fornøyd med. Da vet en at de en sjekker opp har gjort en god jobb tidligere, og det gjør den såkalte ringerunden til en kortere affære før de treffer "mål".

Jeg skjønte det. Kanskje jeg svarte litt dumt? Det var ikke meningen men poenget mitt var at det er flere å velge i, og ut fra problemene og andre faktorer så kan det være så individiuelt hva som oppfattes som flink. Det var bare det jeg ville ha frem. ;)

I tillegg til de som er nevnt så finner du kanskje noen som kan hjelpe her:

http://www.kursagenten.no/3/problemhundkur...skurs-1537.aspx

http://www.notteroy-dyreklinikk.no/klinikk...4&Itemid=48

http://www.bedriftsoket.no/kundeinfo/dyrle...r-as_977194784/

http://www.dyrehospital.no/stoff/adferdsterapi.htm

http://www.hundehjelpen.com/

http://www.flammehuset.no/?page_id=32

http://www.larvikdyreklinikk.no/sider/behandling.htm

Om du googler så finner du flere. ;) Jeg har selv konsultert 2 adfersterapeuter og var veldig fornøyd med den ene, men ikke så fornøyd med den andre. Dette tror jeg ikke var fordi den ene er flinkere enn den andre, men rett og slett fordi det i denne bransjen også er slik at noen er gode på noe, andre er best på noe annet.

Lykke til med å finne en som passer dere!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Mange? Det er vel neppe så mange med skikkelig utdannelse? Men vi har da Gry Løberg og Gry Eskeland. Sistnevnte er også veterinær.

Jo, faktisk så er det mange på Østlandet med adferdsterapeut- eller annen relevant utdannelse. Gry Eskeland holder til på Jeløy Dyreklinikk og går for å være flink, det samme sies jo om Gry Løberg. Da jeg var i behov av hjelp fra adferdsterapeut ble jeg overrasket over hvor mange det faktisk var å velge mellom.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er masse ekle planter der ute. I områder med f.eks. borree (urt), hundegress eller boress (også gress) er det høyst sannsynlig noe plantemateriale som sitter fast i svelget. De nevnte gressartene har blader som kan forårsake skader, men det finnes mange flere gressarter som har frø med mothaker fra *******. 
    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
    • Labrador Golden  Toller?  Det jeg gjorde når e skulle velge rase var å møte opp på treninger/konkurranse jeg synes var spennende og snakke med eiere og observere rasene e likte. Da får en bedre feeling for hvordan rasene er, hvis man møter flere individ av samme rasen. Mitt forslag -lykke til!  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...