Gå til innhold
Hundesonen.no

Overnatting i/på(?!) Gjøvik


Aussieglis

Recommended Posts

Skrevet

Kommer du på jubileum?? :angry: med My???

Hmmm, jeg er desverre veldig lite kjent på overnattingssteder der da... :closedeyes: Lone og TE har okkupert huset her :P

Skrevet

Det virker sånn :P Beate hadde plass til oss i bilen sin, så da mangler jeg bare en plass å snorke om natta til meg og My så er alt i boks :angry:

Skrevet

Er det gangavstand imellom vandrehjemmet og øverby stadion? Og er det enkelt å finne frem?

Jeg er ikke meldt på noen kurs på søndagen, så Maaarit, du og Bridie har vel tid til å hærje litt? My og Bridie altså, jeg og du kan stå å se på.. Og ta bilder :blink:

Skrevet
Er det gangavstand imellom vandrehjemmet og øverby stadion? Og er det enkelt å finne frem?

Jeg er ikke meldt på noen kurs på søndagen, så Maaarit, du og Bridie har vel tid til å hærje litt? My og Bridie altså, jeg og du kan stå å se på.. Og ta bilder :blink:

hehe, gangavstand er det, men det er himla bratt oppover der :D

Hehe, om vi ikke skal på LR-treff på søndagen så burde det vel være mulig å møtes. Lone og co er jo også hos oss, så vi kan jo la Arn være med for å se om han klarer å holde de to tøttene våre på bakkenivå! :D Men ja, vi vil gjerne leke! Jeg vil gjerne ta bilder og hilse på My!

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Generelt sett, ja. Gjeterinstinktet er et "subsett" av jaktinstinkt. Det betyr ikke at det ikke kan gå, mange gjeterhunder lever jo for eksempel på gårder sammen med katter. Men å leve inne i samme hus blir fort noe annet igjen. Du kan jo snakke med oppdretter om hvordan foreldre og søsken evt. går med katt, og du vet kanskje selv hvordan hundene dine reagerer på katter og andre smådyr på tur? Selv om det er noe litt annet så gir det en indikasjon på hvor sterkt jaktinstinktet er.
    • Har gjetere høyt jaktinstinkt? Jeg har gjeterhunder.
    • Det kommer an på hunden og katten, gemyttene deres, og hvem som kom først i hus. Hunder med høyt jaktinstinkt (gjetere, mynder, terriere mm.) går generelt dårligere med katter fordi de trigges lettere til å jage dem. Vi hadde to katter da vi fikk hund, og det gikk aldri bra. Vi endte med å omplassere kattene. De var dog voksne omplasseringskatter som ikke var spesielt trygge i utgangspunktet, og vi kunne ingenting om hundetrening og fikk en rase med mye jaktinstinkt.  En voksen og trygg katt og en valp med mindre jaktinstinkt har større sjanse for at det går bra, eller en kattunge sammen med en voksen hund som ikke har vist mye interesse for å jage katter. De fleste kan trenes og tilvennes med litt kunnskap, men ikke alle. 
    • Blir det bare kaos om man har katter og hunder sammen i samme hus?  Hva slags erfaring har dere med det?
    • Vi hadde en elghund som stod og ulte ved døra hvis det var løpetisper innen en mils radius (satt på spissen), og en annen elghund som ikke brydde seg i det hele tatt, så det er nok i alle fall til en viss grad individbetinget. Ellers har jeg bare hatt relativt små hunder (6-8 kg), men det har kun vært tisper, og de har vært veldig enkle mtp. løpetid (lite blod, ikke noe særlig hormonpåvirking mentalt utover at det skal markeres hver 5. meter på tur). simira nevner livmorbetennelse, jeg vet ikke om det er mer vanlig på småraser, men min forrige hund fikk i alle fall det. Men skal man ikke drive med avl eller andre raserelaterte aktiviteter er det jo ikke verre enn at man kastrerer.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...