Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 293
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Mini ble 10 år i går

Bestilte et maleri av min beste venn som nå er ferdig ❤️

Venter på at jeg skal bli med ut igjen...

Posted Images

Skrevet

Nydelig! Etter å ha sett denne har nok Pomme kommet lengre opp på "må-sjekke-info-om-rase-skal-kanskje-ha-en-gang" lista.. :icon_confused:

dessuten er du kjempeflink til å ta bilder.!

Og, grattis med gode resultater .!

  • 2 weeks later...
Skrevet

Alldeles nydelig hund. Han oser kvalitet han der! :)

Kunne du fortalt bittelitt om hvordan du opplever pomeranian som rase. Sammenliknet med klein/mittelspitz for eksempel. Blir det omtrent samme hunden hvis man ser bort fra eksteriøret? Mye lyd i lille Mini?

  • 2 weeks later...
Skrevet
Alldeles nydelig hund. Han oser kvalitet han der! :whistle:

Kunne du fortalt bittelitt om hvordan du opplever pomeranian som rase. Sammenliknet med klein/mittelspitz for eksempel. Blir det omtrent samme hunden hvis man ser bort fra eksteriøret? Mye lyd i lille Mini?

Pomeranian har samme rasestandard som klein og mittelspitz,så det er omtrent samme hunden bortsett fra størrelsen:)

Det er en del lyd i Pomeranian,men det kan til en viss grad trenes bort. Ellers er det en lettlært og grei rase,litt pelsstell er det,men ikke så mye som det kanskje ser ut som. En grundig gjennombørsting en gang i uken og et bad annenhver måned er nok:)

ifarta1.jpg

ifarta5.jpg

ifarta2.jpg

ifarta4.jpg

ifarta6.jpg

IMG_8179a.jpg

  • 3 weeks later...
Skrevet

Jeg har lenge tenkt på Sheltie som hund nummer to. Pommen har også vært en favoritt.

Disse bildene her gjør det ikke så mye lettere. takk skal du **** meg ha :P

Herreguuuud.... han er så RÅÅÅ!! :P

Skrevet

deilig å faktisk se en liten tass som kan både leke og løpe i snøen, bære en leke i munn, aportere og faktisk hoppe ordentlig i AG. En liten mini som faktisk får lov til å være HUND, ikke bare en liten pyntesak som sitter i vesken og som dilles og dalles med.

Vakker herlig hund hilsen ei som liker egentlig bare store muskelbunter av noen molosser :shocked:

Guest Belgerpia
Skrevet
deilig å faktisk se en liten tass som kan både leke og løpe i snøen, bære en leke i munn, aportere og faktisk hoppe ordentlig i AG. En liten mini som faktisk får lov til å være HUND, ikke bare en liten pyntesak som sitter i vesken og som dilles og dalles med.

Snø??

Er det ikke sand som på en strand da?

Men enig, flott å se en pitteliten Mini som får lov til å være hund

Skrevet
Snø??

Er det ikke sand som på en strand da?

Men enig, flott å se en pitteliten Mini som får lov til å være hund

Jo,bildene er tatt på en sandstrand:)

Klart Mini får lov å være hund,han konkurrerer i agility han,og han har startet på blodsporprøve:)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hvis han spiser og drikker som normalt og alt ellers er normalt ville jeg sett det an en dag til, og så evt. tatt en telefon til dyrlegen i morra hvis det ikke endrer seg. Kanskje det bare er for kaldt? Det kan også være urinveisinfeksjon. Men generelt hvis du er usikker på helsespørsmål så er det ofte bedre å ta en telefon til dyrlegen heller enn å spørre på et forum.
    • Hei, første gang inne på hundeforum men trenger virkelig råd. Jeg har nylig fått en tibetansk spaniel valp på 9 mnd. han har vært så frisk og rask, spiser og drikker masse, har både bæsje og tissa og leker som bare det helt siden vi fikk han. Men onsdag morgen så tissa han ikke… nå har det gått et døgn og han har enda ikke tissa😰 hva kan være galt?? 
    • Det endte med at hunden måtte til dyrlegen for den haltet. Jeg ringte dyrlegen, og ba de være obs.  Det viser seg at den har knekt håndledde i frembenet, og prognosen er usikker. Hvordan det er skjedd er også usikkert. 
    • 🐾 Hva du kan gjøre nå 1. Start helt på nytt i bittesmå steg Gå ut av rommet i 1–5 sekunder, kom tilbake før valpen rekker å pipe. Øk tiden sakte. Målet er at valpen aldri kommer over terskelen sin. 2. Tren “alene, men ikke alene” La valpen være bak en grind, i et annet rom, eller på en seng litt unna mens hun fortsatt er hjemme. Dette bygger trygghet uten at valpen føler seg forlatt. 3. Lag et fast “nå skjer det ingenting”-rituale Rolig stemning, tyggeleke, litt kos → så legger hun fra seg valpen og gjør noe annet i huset. Rutiner skaper trygghet. 🧠 IQ-leker som passer for 15 uker •     Snusematte (super for å roe ned og gi mestring) •     Kong med litt valpevennlig fyll (f.eks. våtfôr eller litt leverpostei tynnet ut) •     Enkle aktivitetsleker der valpen må dytte eller løfte en klaff •     Tyggeleker som varer litt (tygging gir ro) Poenget er ikke at leken skal “holde valpen opptatt alene”, men at den skal gi positive assosiasjoner til ro og selvstendighet. 4: du kan også `gni`deg selv inn med noe valpen din kan ligge på  for da vil han føle og lukte at du er i nærheten av deg enda du er borte. 🐶 Når valpen din piper med angan du går ut Det betyr at du har gått for fort frem. Da må man tilbake til nivået der valpen fortsatt er trygg selv om det bare er 2 sekunder. Det er ikke et nederlag, det er helt vanlig. du kan også lage en plass der som er *hjemmet* til valpen din. sånn at du øver når du går ut skal han slappe av der. men husk dette kan gå en stund, det går ann også at valpen din aldri kan være alene heller. alle hunder er forskjellige og ikke like enkel. 💛 Litt oppmuntring Valper er som små barn: noen sover gjennom natten tidlig, andre bruker litt tid. Det betyr ikke at du gjør noe feil det betyr bare at valpen din trenger litt mer støtte akkurat nå. Hvis du vil prate mer, få flere tips eller bare ha litt støtte underveis, kan du gjerne ta kontakt med meg på Instagram. nordicquietland 🐶
    • Alenetrening tar den tiden det tar, det er umulig å si noe på forhånd om hvor lang tid det tar før akkurat din valp er klar for å være alene hjemme en hel arbeidsdag. Det er individuelt. Og en oppdretter som påstår at en 12 uker gammel valp kan være alene hjemme i mange timer høres virkelig ikke seriøs ut. Det er jo en baby. En ting som i hvert fall er sikkert, er at jo mer erfaring valpen får med å føle at det er ubehagelig å være alene, jo større er sjansen for at du ender oppmed en hund med separasjonsangst.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...