Gå til innhold
Hundesonen.no

Flåtthalsbånd


Recommended Posts

Faren min har vært en uke i sverige, og i den forbindelse ba jeg ham kjøpe et flåtthalsbånd til casper, da det er mye billigere der. Men da han spurte etter det i en dyrebutikk, sa de at flåtthalsbåndene var trukket tilbake i hele sverige, og at de var under utredning.

Noen som vet hvorfor? Er det fordi de skader hunden? Mennesker? Eller av sympati for flåtten?:P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg er ikke helt sikker på grunnen, tror at det var noe som var giftig for dyret i det, var mamma som fikk vite det da hun skulle kjøpe flåtthalsbånd til kattene + at de hadde fått mye klager på at det var lett for kattene å henge seg opp i halsbåndene og ikke komme seg løs igjen.

Dersom jeg skulle fått flåtthalsbånd til hunden så ville jeg valgt et fra apoteket :blink:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Etter hva jeg har hørt har disse flåtthalsbåndene man får kjøpt fritt på dyrebutikk her i Norge, forårsaket dødsfall hos hund.

Mulig det er derfor de ikke selges lengre i Sverige, mens man fortsatt får de som selges via apoteket?

http://www.hestene.no/forum/showthread.php...%E5tthalsb%E5nd

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg hadde et, av merket Mowgli. Hadde det i 2 uker, før jeg tok det av.

Hvorfor? fordi bikkja ble full av flått. Plukket vekk 4-5 stykker bare fra skuldrene.. Hver dag.

Nå har hun gått uten i 4 uker, og plukker gjenomsnittelig av 3 flått i uka tenker jeg..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Gråtass

Grunnen til at en del av flåtthalsbåndene i dyrebutikk er kallt tilbake er fordi de inneholder Teethree olje og dette er nå , så vidt jeg har forstått, blitt ulovlig å bruke i produkter til dyr. Hva årsaken til dette er vet jeg desverre ikke.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Når hunden løper lang vekk fra deg, så har du ikke kontroll. Da må hunden være i bånd, og under kontroll. Å ha gps på han hjelper ikke, da hunden fortsatt løper og jager uten kontroll. Her bryter du faktisk loven uansett om det er båndtvang eller ikke. Og denne hunden kan ha skremt eller skadet mange dyr.
    • Takk for svar, denne rare småbitinga er bare i bånd, da er vel det forklaringen,    vi har normalt kontroll på ham litt senere på dagen, det er tidlig på dagen dette er et problem mht å løpe avsted er det gps som sier fra om han er på villspor, men er han et stykke unna gidder han ikke å høre så må trene mer på innkalling, rasen er også sta og egenrådig så dette er ikke så lett Ps takk for dvd tips, sitter i bilen skal se på det ikveld
    • 1. Er dette i bånd, eller løs i lek med andre hunder? Etter min mening skal hunder ikke hilse/leke med andre hunder i bånd, det blir lett konflikter av det. Hvis de er løse har hundene bedre forutsetninger for å bruke språket sitt og unngå konflikt. Hvis denne småbitingen skjer løs i lek/hilsing med andre kan det være smisking eller lek. Det er vanskelig å si uten å se situasjonen. Om dette er noe andre hunder reagerer på så ville jeg unngått å la ham komme inn på hunder på den måten i det hele tatt. 3. Det er båndtvang. Hunden skal være i bånd eller forsvarlig inngjerdet, og ikke være løs utenfor båndtvangen uten at den er under kontroll. Det vil si at du rimelig skal kunne kalle inn hunden under de fleste forhånd. Også utenfor båndtvangen skal du ha kontroll, det er ikke bare å slippe ut hunden for å lufte seg selv, den kan gjøre stor skade om den møter på feil hund, person, bil eller vilt dyr. Eller bli skadet selv. Når det er snakk om å trene innkalling så er det for å lære hunden en respons på innkallingskommandoen som er å komme til deg, uansett hva som skjer. Det handler om å venne hunden til å alltid lytte til deg, og alltid respondere på kommandoen. Langlinen gir deg mulighet til å holde igjen hunden og stoppe den fra å f.eks. løpe etter folk eller dyr, uten å måtte bruke en innkallingskommando som ikke virker. Jo oftere du bruker innkallingskommandoen der hunden IKKE responderer, jo dårligere blir den. Jeg kan anbefale opplegget Really Reliable Recall, som du kan kjøpe på DVD eller bokform:https://www.dogwise.com/really-reliable-recall-train-your-dog-to-come-when-called-no-matter-what-dvd/    
    • 1) hunden min går veldig opp i ansiktet på andre hunder og på  kan han "småbite" han dem i leppa/nesa, det blir ikke sår men hva er dette for noe? Det er ikke noe koselig, hunden vår har voldsomt mye energi, er ekstremt sosial og merket han kan være litt alfa (dominerende) 2) på asfalt holder jeg kanskje 15 km/t med kickbike, dvs rask jogging eller rask trav, prøver å bremse så han ikke akuratt løper, ellers er han mye på siden av asfalten men håper det er ok fart 3) bikkja vår har hatt det litt for enkelt med å gå hvor han vil, han har faktisk blitt venn med en rådyr familie fra da han var valp som jeg ikke har skjønt hvordan har skjedd men katter går ikke bra. Vi bor landlig til men i vår fikk han en uvane med å løpe bort til en vei der det ofte luftes andre hunder hvis han slipper ut om morgenen, dette er ikke bra særlig nå når det er båndtvang. Når det snakkes om å trene innkalling med langline er det bare å venne ham til å være i nærheten når vi går en liten tur med langline over jordet feks og gi beskjed om å komme tilbake når han går for langt? Takk for svar.  
    • Ikke som jeg kan se. Du vil få beskjed hvis en tråd fjernes, med mindre du åpenbart er en spam-bot. Simira med Moderatorhatt
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...