Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvilke komandoer/triks kan din(e) hund(er)?


Iago

Recommended Posts

Kaisa kan:

-Sitt

-Dekk

-Gi labb (nesten)

-Kom

-Bli

-På Plass

-Sitte som en bamse

-Rulle rundt

-Danse på to bein

-Gå slalom mellom beina mine

-Åtte tall mellom beina

Dette kan hun ganske så godt.

- Bare for å ha fått sagt det, jeg har laget en ganske så lik tråd, bare at det

var en bildetråd da.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Sitt

Dekk

Stå

Bli (sittende, liggende og stående)

På plass

Gå fot

Sitt opp

Hopp

Ikke rør

Rolig (når vi f.eks snørekjører)

JA! (for å øke farten under snørekjøring :icon_confused: )

Gå å legg deg

Kontakt

Kom

Gå fint

Nei

Værsågod

Er sikkert flere, men nå sto det litt stille her.. :lol:

Av triks kan hun:

Hoppe rett opp i luften

Spille død

Lukke skuffer, skap og dører

Rulle rundt

Gi labb

Knele/bukke

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Mfff, hu er jo bare 4 mnd.

Men ting vi kan, helt eller halvveis:

Sitt, Ligg, Kom, På plass, Gå Pent, Kontakt, Bli m/ligg, Bli m/sitt, Gi labb, Stå, Gå og Legg deg, Nei, Opp!, Vent, Værsågod, SØK!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

King kan:

Sitt

Dekk

Bli

Stå

Gå pent

sitte bamse(Med og uten apportbukk i munnen)

Klø(skraper på hånden min med poten)

Opp

Ned

Innkalling

Bjeffe på kommando

Finne kattene på kommando

Lukke skapdører og skuffer

rolig(gå rolig fremover, f.eks når vi skal ned bratte bakker hvor jeg ikke vil at han skal være forsiktig for å ikke trekke meg overende)

Gå på(Gå fortere fremover)

Hmm..Det er de jeg kommer på i øyeblikket, han kan sikkert flere ting, jeg har lært inn så masse rart at jeg ikke husker halvparten lengre :icon_confused:

Koda kan:

Stå

Sitt(Vel, han kan den ikke 100%, men nesten)

Bukke

Dekk

Rull rundt

Sitte bamse

Lukke skapdører og skuffer

opp

ned

danse på to bein

Hoppe

Også er han veldig flink til å søke opp apportbukken sin og derretter levere den til meg.

Det er alt jeg kommer på, men Koda har ikke lært særlig mye triks etc, vi har prioritert litt andre ting.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Othello (3 år) kan:

sitt, dekk, bli/ vær der, hopp, gå ut (av rom) legg deg, en lyd vi lager så vet han at han skal spisse ørene, søk (etter godbiter og leker) sitt/ dekk i ro, kom, kom med ball/pinne, gå dit (vi peker) nei, værsågod, ikke rør, ta pent, tisse på kommando, riste seg på kommando.

Og sikkert noen ting til jeg ikke kommer på nå.

Hera (12 uker og 4 dager) kan:

sitt, dekk, sitt i ro, nei, vær der og kom og tisse på kommando. He he. Litt mindre fyldig liste.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Aysha kan:

- Sitt

- Dekk

- Stå foran

- Bli (sittende, liggende, stående)

- High Five

- Rulle

- Target (hånd, musematte, post-it lapp +++)

- Bamse

- Inkalling

- Lukke skapdører og skuffer

- Gå fot

- Se på meg

- På plass

- Værsågod

Vi holder på med spill død og bukke :icon_confused:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Tessa kan:

- Sitt

- Dekk/legg dæ/legg deg helt ned. Dekk i lp-sammenheng, legg deg til daglig.

- Stå (foran og ved siden)

- Bli

- Sitte bamse + slagbjørn, da slår hun med labbene :P

- Snurre rundt

- Skjemmes

- Rygge (både fra meg og ved siden)

- Være død

- Bukke

- Gå fot

- innkalling (pluss innkalling fra stå/sitt/dekk)

- Åpne skap/skuffe + lukke

- Hilse (som gi labb, bare at hun tar deg i hånden som et menneske :icon_confused: )

- På plass (utgangsstilling)

- Target (musematte, targetstick og post it-lapp)

- vente

- være her

- Vær så god

- Kom

- Søk

- gå til "navn på person"

- "Ta med/hente + gjenstand" - sitter ikke 100%

- Gå pent

- Danse på to bein

- Slalom (mellom beina og i ag-sammenheng)

- åttetall (mellom beina)

- Hopp + Fram hopp i ag.

- Nuss + gå å nuss person

- Tilbake (hvis hun snurrer seg fast i noe med båndet)

- Hopp inn (i bilen)

- Gjennom (ag-sammenheng)

- Her!

- "person" kommer

- Gå å se i vinduet

- Tiss (ja, hun tisser på kommando :lol: )

Trooor det var alt. Tessa tar ting så fort, så det er enkelt å lære henne ting :o

Vita er ikke akkurat så trent ennå og kan derfor bare:

- Sitt

- Dekk

- Stå

- Bli

- Kom

- Litt targetstick

- Delvis fot

Edit: Tessa kan også krype og high five, Vita kan også søk.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Dere som har lært hundene deres "hopp", hopper de med alle fire potene? Rett opp i lufta når du sier Hopp?

Hva var fremgangsmåten?

Jeg klikkertrener, og gjorde følgende: Hunden kunne fra før targettrening (at hunden berører en finger eller liten stav med snuten), så jeg holdt hånden foran hunden og løftet gradvis hånden høyere over hunden (økte kriteriene). Tilslutt måtte hunden hoppe (med alle bena i luften) for å nå hånden. Gjentok dette noen ganger før jeg la til kommandoord, og fjernet target"sticken" (hånden).
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Triks nikita kan ( men vi holder enna på med noen ):icon_confused:

Sitt-

dekk-

stå-

Gi labb-

Danse-

Sitte som Lassie-

Rulle rundt-

spille dø-

Kita kan au tisse på komando :lol: veldig greit.

søk-

slalom mellom beina-

8-tall-

Verse god-

kan æ få nuss(så nusser ho)-

visst vi sier gå til Elise så går hun til mej.eller andre-

hoppe over beinet(visst jeg strekker det ut)-

inkalling-

åpne/lukk dører-

give me five-

give me ten-

Høyre og venstre-

Tigge-

bjeffe(av og til på komando)-

Riste (på komando)

Gå vekk-

Kose-

På plass-

kommer ikke på mer nå:P men skriver vel opp visst det :o

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg klikkertrener, og gjorde følgende: Hunden kunne fra før targettrening (at hunden berører en finger eller liten stav med snuten), så jeg holdt hånden foran hunden og løftet gradvis hånden høyere over hunden (økte kriteriene). Tilslutt måtte hunden hoppe (med alle bena i luften) for å nå hånden. Gjentok dette noen ganger før jeg la til kommandoord, og fjernet target"sticken" (hånden).

Takk for utfyllende svar. Da får vi lære inn target :icon_confused:

Sitte som Lassie-

Kita kan au tisse på komando :lol: veldig greit.

bjeffe(av og til på komando)-

Riste (på komando)

Kan du fortelle hvordan du lærte inn de jeg har klipt ut? :o

og hva er sitte som Lassie?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Maathea

Kan du fortelle hvordan du lærte inn de jeg har klipt ut? :icon_confused:

og hva er sitte som Lassie?

jepp, det kan jeg vettu:D

Sitte som lassie,- da tar ho opp bene sånn halveis( har du ikke sett lassie på tv, når ho sitter med beine oppe)?

Riste- bare hver gang hun ristet seg fra hun hadde badet så sa jeg bare riste, så til slutt gjorde hun bare det. hun lærer veldig fort au da.

Bjeffe- blir noe alla det samme, hver gang ho bjeffer så sier jeg bare ho må gjøre det mer, så sier jeg stopp, så sier jeg ho må prate mer. (men øver enna litt på det selv da).

Tisse selv:- det er au at når ho tisser skryter jeg av, sier bra, så etter hvert sier je en komando tisse. så gjorde hun det bare av seg selv når jeg sa det...

Åja! Nå husker jeg det, har sett Lassie :lol:

Aha! Det var noe ala sånt jeg tenkte. Takk for svar!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Åja! Nå husker jeg det, har sett Lassie :lol:

Aha! Det var noe ala sånt jeg tenkte. Takk for svar!

hehe.. JEpp, er ikke så vanskelig visst du bare tar et og et triks å øver godt. så kommer det seg nok skal du se :icon_confused:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Dere som har lært hundene deres "hopp", hopper de med alle fire potene? Rett opp i lufta når du sier Hopp?

Hva var fremgangsmåten?

Vi holdt vel egentlig bake en godbit oppe i lufta og så måtte hunden hoppe for å få den, og så gir du kommandoen HOPP!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde nettopp et mareritt av en "treningsøkt". Hadde alle favorittingene hans og lommene fulle av snacks. Godt vær og stille og rolig feriestemning. Ede åpnet med å hoppe opp og bite og bjeffe og jukke og være teit. Jeg trodde vi skulle ha en fin økt med den energien der, men da jeg ba om utgangsstilling for TREDJE GANG, så gikk han sakte og satte seg seigt ned. ... Eneste lyspunkt var en fin innkalling da han mens jeg prøvde samle meg vimsete avgårde på egenhånd inn i en luftegård jeg ikke har gitt ham lov til å gå i. Da spratt han opp fra sniffingen og kom løpende inn med en gang. Supert! ..men det var det ENESTE han gjorde riktig på cue. Han dekket hver gang jeg ba om stå. Så dumt på meg når jeg ba om utgangsstilling. La repeatedly fra seg apporten en meter fra meg i forsøk på å innkassere uten å måtte gi den fra seg. Fant plutselig ut at det var kewlere å gå fra front mellom beina mine til utgangsstilling istedenfor å svinge bakparten inn, og gjentok den der flere ganger. Nektet gå fot uten lure i hånden. Den økende frustrasjonen min gjorde ikke ting bedre. Han begynte holde hard rock konsert. Hoppet og bet og jukket. SÅ kom jeg på at han ikke har fått skjønnhetssøvnen sin. Han hadde vært våken fra kl 07 i morges uten å blunde et blunk. Aha! All made sense. Tok ham med meg inn igjen, og det tok ikke engang et minutt før han brøt ut i full raptus og fløy villmann mellom veggene i toddler tantrum. Stoppet plutselig og begynte krafse og grave som en manisk gærning på gulvet, og falt så dønn om, som et slakt, rett i søvn. — Har De forsøkt skru maskinen av og på igjen? 
    • Det er nok definitivt en del av "spøkelsesalderen", men det er også viktig å ta på alvor så man ikke ved uhell forsterker adferden så den blir en uvane.
    • Er hun ikke i den alderen? Jeg har noe liknende problemer selv, også 5 mnd. Bjeffet plutselig på en dame på bussholdeplassen i dag, uvisst av hvilken grunn. Heldigvis bare sosial bjeffing, som han gjør når han vil noe, men hun ble dessverre ukomfortabel, så måtte fortelle henne at det var vennlig kommunikasjon for å få oppmerksomhet, ikke noen trussel eller advarsel. De høres veldig annerledes ut og serveres mot "inntrengere" på "eget territorium". Kanskje sammenlignbart med hva din gjør? Fordi min er avlet for å vokte, så belønner jeg ham for å være flink gutt og gjøre jobben sin tilfredsstillende når han serverer advarselbjeff på fremmede "inntrengere". Hadde han truet og ikke latt seg avlede hadde jeg kjøpt profesjonell hjelp, men foreløpig er han tilfreds med å få respons på varselet og tar min vurdering av situasjonen som god fisk.  Kjenner du til begrepet sladretrening? 
    • Det er vanskelig å si uten å se hunden. Går dere på noe valpekurs? Isåfall er det et godt sted å spørre. Jeg tenker også at det er veldig viktig med god sosialisering med trygge hunder og folk, og på trygg avstand til "skumle" ting i ulike miljøer generelt, så ikke alt ukjent blir skummelt.
    • Hei! Har en 5 mnd gammel bc valp som knurrer og bjeffer på ting som kommer på avstand, samme om det er kjentsfolk eller fremmede.. hun syntes det er greit når de kommer nærme nok, da vil hun mer enn gjerne hilse og er fornøyd.   idag når faren min kom inn med caps knurret hun og bjeffet her inne, noe hun aldri har gjort før.. noe jeg bør gjøre for å forebygge? hun er dog lett å avbryte enkelte ganger, men mååå liksom bjeffe.. takk for alle svar
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...