Gå til innhold
Hundesonen.no

Dyreparken i Kristiansand


Guest Belgerpia

Recommended Posts

Hele veianlegget rundt Dyreparken er under ombygging.

E18 skal bli firefelts vei, og i mellomtiden har de tydd til alskens merkelige løsninger for å ikke forhindre inngangen til Dyreparken.

Blant annet er store deler av den gamle, store parkeringsplassen fjernet, og trærne som tidligere sørget for skygge i hundeburene likeså.

Løsningen som er nå er helt forferdelig.

Burene ligger nærmest helt inntil E18, de har ikke ordentlig skygge, og overhodet ingen ro.

Skjønner at det er vanskelig for dem sånn som situasjonen er nå, men hvis man først skal ha et slikt tilbud så får det være ordentlig! Eventuelt fjerne det..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Kåre Lise

Ja dette var jo virkelig ille. :blink:

Ser mattilsynet skal involveres, lurer på hva de kommer til å utrette. Når de tillater fremtidig dyrehold i Åsnessaken så har jeg vanskelig for å tro at de vil gjøre noe her.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Gråtass
Ja dette var jo virkelig ille. :blink:

Ser mattilsynet skal involveres, lurer på hva de kommer til å utrette. Når de tillater fremtidig dyrehold i Åsnessaken så har jeg vanskelig for å tro at de vil gjøre noe her.

Jeeeezzzz.. Kommer det ikke være mulig å ha en eneste diskusjon hvor mattilsynet involveres uten at noen må blande inn Åsnes-saken.. Get over it!! Dette er jo to vidt forskjellige fylker, kommuner, distrikter, ja til og med landsdeler, så det har da vel ingenting med saken i Kristiansand å gjøre, hva som skjer i Hedmark!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg var der før i sommer og hadde fått med meg at de hadde tilbud om hundeparkering.

Når jeg så DEN hundeparkeringen fikk jeg sjokk.

Skjønner ikke at noen kan finne på å sette hunden sin der.

Det ligger rett ved veien og har ikke skydd for solen. Det kan faktisk sammenlignes med ett litt forstørret postkassestativ.

Tenk på folk som reiser langveisfra i god tro om at de kan sette fra seg hunden på ett trygt sted.

Man burde heller la være å opplyse om tilbudet når det er så dårlig.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

men hva er værst? Dette eller hunder som dør i varmen i bilen? For dere kan ikke tro at folk lar være å reise dit uansett.... De som setter hundene sine i disse hundegårdene, vil nok også ta med hunden og la de stå i bilen om disse blir fjernet. Og det er absolutt ikke alle som åpner vinduer eller dører nok.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Elendig tilbud, og det er ille at folk benytter seg av dette. Klart det er et bedre alternativ til å sitte i varm bil, men likevel... Det burde da være mulig å tilrettelegge for noe med litt bedre standard?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er masse ekle planter der ute. I områder med f.eks. borree (urt), hundegress eller boress (også gress) er det høyst sannsynlig noe plantemateriale som sitter fast i svelget. De nevnte gressartene har blader som kan forårsake skader, men det finnes mange flere gressarter som har frø med mothaker fra *******. 
    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
    • Labrador Golden  Toller?  Det jeg gjorde når e skulle velge rase var å møte opp på treninger/konkurranse jeg synes var spennende og snakke med eiere og observere rasene e likte. Da får en bedre feeling for hvordan rasene er, hvis man møter flere individ av samme rasen. Mitt forslag -lykke til!  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...