Gå til innhold
Hundesonen.no

Sandefjordutstillingen


Papillon

Recommended Posts

Frøken fikk 1UK 3UKK med HP (maange papilloner med på rasespesial gitt) for dommer Marie Thorpe. Var der bare på søndag siden det ble så sinnsykt dyr! :) Pga. dogweb sin feil måtte jeg betale over 700 kr i etterpåmelding og det hadde blitt veldig dyrt om jeg hadde dratt begge dager for å si det sånn. Hun fikk veldig fin kritikk, men bare HP.. Faren hennes, Rob ble BIM på lørdag og ble enten BIR eller BIM på søndag. Vi dro tidlig pga skikkelig ufyselig pøsregn!

Her er kritikken hennes.

Overall a nice bitch. Nice eyes. Exl. ears and fringning. Exl. in chest, good front, exl. neck and shoulder, good topline. Moved well.

Tok masse bilder av Marita og Aron i ringen :P

aron9.jpg

aron8.jpg

Søte Aron :P

aron7.jpg

aron6.jpg

aron5.jpg

aron4.jpg

aron3.jpg

aron2.jpg

aron15.jpg

aron14.jpg

aron13.jpg

aron12.jpg

aron11.jpg

aron10.jpg

aron.jpg

frokenmarita2.jpg

frokenmarita.jpg

Frøken hviler på fanget til Marita før hun skal inn i ringen. :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Så fine bilder du har tatt av Aron :P Og Frøken er nydelig, vet ikke hvem som er mest forelsket i henne av meg og Aron *flire*

Var såå koselig å møte dere igjen :) Grattis med HP til Frøken. Hadde jeg vært dommer skulle hun fått BIR'en lett! :P hehe

Edit: Må jo skrive resultat fra meg også.

Kritikken på lørdag: Pleasing head. Good topline. Up to size. Needs more depht in chest. Short in rib and long in line. Good front. Straight and stiffle. Move sound

Ikke den beste kritikken vi har fått, men dommeren likte papillonene som var “ferdig/utvokste”, så ingenting å gjøre med det.

På søndagen gikk det bedre, selv om hun dommeren ikke gidde ut noen CK i JK (var rundt 10 hunder der), så noe sier meg at hun også plukket ut kun de beste, mest utviklede hundene. Med nærmere 60 papilloner så er det vel ikke annet å gjøre.

Fikk 1. og ikke noe mer. Men er fornøyd da, hadde en flott helg, og det er krtikken som forteller om hvordan hunden er :P

Kritikk søndag:

Nice eyes. Exellent rich silky coat. Plasing head. Good front. Very good angulation (vinkler). Good tailset and tail. Moved well.

Ikke såå ulik kritikk fra Frøken, men noe er ulikt da.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Min kom på 3. i sin klasse og fikk rødt! Var vår første utstilling og er kjempefornøyd! :) Det regnet mye når vi var i ringen, bikkja ble klissblaut og så ikke ut. Bra jeg brukte lang tid på å ordne den pelsen :P Stilte på søndag.

Kritikken:

Excellent bite. Lovely, large ears. Good expression. Good height to length ratio. Good length of neck. Level topline. Good, straight forelegs. Excellent angulation. Excellent rear and drive.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Min kom på 3. i sin klasse og fikk rødt! Var vår første utstilling og er kjempefornøyd! :) Det regnet mye når vi var i ringen, bikkja ble klissblaut og så ikke ut. Bra jeg brukte lang tid på å ordne den pelsen :P Stilte på søndag.

Kritikken:

Excellent bite. Lovely, large ears. Good expression. Good height to length ratio. Good length of neck. Level topline. Good, straight forelegs. Excellent angulation. Excellent rear and drive.

Knallbra kritikk! Hvilken rase har du?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Men det er jo kjempebra! :P Du som sa hun ikke var noen utstillingshund? Hun fikk jo super kritikk :)

Så feil kan man ta :P Får satse på det er sol neste utstilling, så hun kan få vist den fine sveisen sin ^^

Maritaa: Jeg har kinesisk nakenhund.

Tusentakk begge to :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Takk for tips!  Det hørtes ut som noen kloke råd. Jeg ser de potensielle ulempene med en stor og sterk hund og en flexline. Kontroll er definitivt øverst på prioriteringslista. Jeg skal definitiv sjekke ut den lina du har linket til👍
    • Flexiline er generelt en dårlig idé, og særlig for en stor og sterk hund. Hvis noen slipper sin hund bort til dere i bånd, kan det fort bli floke og konflikter. Du kan heller ikke slippe båndet hvis noe skjer (hunden setter seg fast, sykkel kommer på tvers mellom dere etc.). Og det er vanskelig å ta hunden inn hvis den er ytterst i båndet, med mindre du har en supersolid innkalling. Kjøp heller en halvlang-line på 5 meter som du kan slippe ut og hanke inn etter behov. Du blir fort vant til å håndtere en kort langline, og mye bedre kontroll på hunden. Du kan slippe den både for å la hunden løpe litt, eller gi den friere bevegelsesrom i møtesituasjoner som ikke kan unngås (både med folk, hunder, sykler...). Du kan også ta et grep midt på båndet uten å svi av deg håndflaten hvis hunden trekker eller bykser avgårde. Vi har hatt disse, og er noe av det vi har tatt vare på etter å mistet hundene, de er supergode: https://dyresjappa.no/Produkt/1/294247/Supergrip-Sporline-5m
    • Hei,  Kjøpte akkurat en flexi classic L. 5m. bånd. Den fungerer helt greit, men vurderer et annet alternativ neste gang jeg kjøper. Det jeg kunne tenke meg er låste posisjoner uten å holde inn knapp i tillegg til et enda mer robust tapebånd og et noe større håndtak. Noen anbefalinger? Jeg har en nokså sterk staff-presa blanding på. 35 kg., som tidvis kan dra noe. Ser nå at jeg skulle flyttet denne til utstyrstråden, men vet ikke om det er mulig.  På forhånd takk for svar😊
    • Ede har endelig lært å sette pris på vanntette potesokker, og vil nå heller gå med enn uten. Trenger ikke bestikke med godis for å få dem på lenger, han husker nå at det er langt mer komfortabelt å gå ut på iskaldt klissvått og ekle grussteiner med dem på enn å gå barbeint.  Han ga uttrykk for å ville ha dem av inne på kjøpesenteret, da han selv la merke til at bakken var tørr, varm og stenfri der inne, men klagde ikke, bare gjorde meg oppmerksom på at han kunne tenkt seg å få de av der inne.  Nytt for dagen var å reise på rullebånd. Det har vi ikke prøvd før. Kunne gått meget bedre. Min feil. Trodde han ville forstå greia og bli med av, men han ble usikker da vi nærmet oss toppen, satte seg tilbake istedenfor å bli med frem, så jeg måtte panikk løfte-dra-heise ham over kanten i en faderlig fart, noe som selvsagt stresset ham. Not a good introduction.  Vi tok samme greia ned også, hvor han var helt kewl med å stå på båndet i bevegelse etter å ha blitt løftet på Ante fare og ble nervøs da han så slutten nærme seg, men virket som han synes det var helt ok å bli hjulpet over kanten med et muntert: "Whoppsie!" og en stor bit Nom Noms trøkket i ansiktet på landing. Han spiste det ivrig, så håper den sammenhengen med rullebåndet ble en sterkere neural pathway.   Videre på miljøtreningslisten har vi rulletrapp.. 😰 Det må gjøres. Rakk ikke øve opp den vanlige trappen i dag, fordi vi hadde ærender, men i morgen har vi ingenting annet å gjøre, så muttern får kle på seg, ta med sitteunderlag, pledd, varm drikke, kanskje niste, just in case, for om det ikke løsner etter noen forsøk med bare de øverste trinnene og gradvis økning, så kan vi sitte i den trappen og henge og ha det dødsens kjedelig til han finner ut at det lønner seg å gå den opp og vi får full fest.  Flashy blinkende helikopter med lyd hadde Mr. T on staircases ingen issues med. Gikk rundt det på baksiden mot veggen og så inn i cockpit og synes ikke det var noe uvanlig med det der.  Har forøvrig passert masse små og større unger også, både inne og ute og han begynner bli kjempeflink til å se, men ikke røre nå, på tross av de mange flørtende blikkene som inviterer til kos og lek.  De minste barna har jeg vært litt nervøs for skal trigge jakt når de plutselig løper, så jeg har vært veldig på alerten, men det eneste som utløste jakt i ham og strammet båndet var en dinglende skulderstropp på en bag. Så ut som en biteleke. Bykset, men fikk ikke nå frem til den. Med unntak av den har han vært eksemplarisk og avbrutt intensjoner om å undersøke andre mennesker på kontaktlyd hver gang jeg så ham vurdere det og var nervøs for et byks mot noen. — Food before Feckers, any day. Noen ganger også mom over nom. Han bryr seg om og tar min veiledning selv når han er mett og ikke vil ha mer. Vi begynner få et bånd utover måltidene 🥳
    • Enig med det over. Lær inn eventuelt en «gå og legg deg» kommando, så du kan avlede med å be hunden å gå og legge seg.  Miljø trene og sosialisere masse så hunden blir godt vant med lyder og folk rundt seg. Men føler det har mye med mentaliteten på hunden og rasen og gjøre. Har du en usikker vokterhund så er det vanskelig å dempe varsling. Har du en trygg vokter så har den høyere terskel for å anse noe som nødvendig å varsle på. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...