Gå til innhold
Hundesonen.no

Overnatting med hund i fjellheimen


Frøkenbølle

Recommended Posts

Skrevet

Min kjære samboer, hundene og meg selv, tenkte å feire ett lite jubileum med tur opp på Galdhøpiggen... Siden det er en litt spesiell anledning for oss, tenkte vi og unngå å sove i telt denne gangen, og kunne tenkt oss litt komfort... MEN så var det dette med å ha med de firbente på hotell, er det noen som kjenner til noen ålreite hoteller i nærheten av jotunheimen, som aksepterer hunder på rommene? eventuelt hytter av litt ålreit standard?

Guest Christine
Skrevet

Vet at gjendesheim, memurubu og gjendebu tillater hund. De ligger i jotunheimen. Vi var det for ikke så veldig lenge, og var veldig fornøyde med standard. Bare pass på å bestille rom før dere drar.

Guest lijenta
Skrevet

RIng til hyttene og sjekk hvordan det er å ta med hund. Det er noen år siden jeg har vært på hytter med hund og da var variasjonen stor på hvor hunden måtte være. Ellers har jeg intrykk av at mange av dem private hyttene er mere tilrettelagt for å få hunden med inn på rommet.

Skrevet

Heisann,

vi var på en fantastisk to ukers hytte-til-hytte tur i Jotunheimen i fjor med RR'en vår og ble meget hyggelig mottatt (vi bodde kun på betjente hytter). I tillegg til hyttene nevnt tidligere bodde vi på Glitterheim og Skogdalsbøen, på samtlige kunne vi ha hunden med på rommet/hytten (selvfølgelig i rom som var satt av til hundeiere). Vi bodde også på Turtagrø, her hadde de rom både i den nye (meget god standard, men litt dyrere) og gamle delen (litt enklere standard, men veldig koselig).

Den eneste kjipe opplevelsen vi hadde var på Spiterstulen. Ja, de tillot hund, men vi følte oss overhodet ikke velkommen og valgte å dra derfra. Vi fikk inntrykk at dette hadde noe med rase/størrelse på hunden å gjøre, og det er godt mulig at andre har vært heldigere enn oss..

At turen vår gikk helt på tampen av sesongen kan nok også ha bidratt til at alt gikk så knirkefritt :rolleyes:

God tur!

Skrevet

Takker masse for svar, Spiterstulen blir da ikke så aktuelt... Vi har jo gærne kamphunder med oss... Kjekt å vite for dette var den første hytta jeg tenkte på, siden vi tenkte å ta turen til Galdhøpiggen derifra... Men det fantes visst mange andre flotte alternativer, så da er det bare å håpe på været! Takk takk

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvis han spiser og drikker som normalt og alt ellers er normalt ville jeg sett det an en dag til, og så evt. tatt en telefon til dyrlegen i morra hvis det ikke endrer seg. Kanskje det bare er for kaldt? Det kan også være urinveisinfeksjon. Men generelt hvis du er usikker på helsespørsmål så er det ofte bedre å ta en telefon til dyrlegen heller enn å spørre på et forum.
    • Hei, første gang inne på hundeforum men trenger virkelig råd. Jeg har nylig fått en tibetansk spaniel valp på 9 mnd. han har vært så frisk og rask, spiser og drikker masse, har både bæsje og tissa og leker som bare det helt siden vi fikk han. Men onsdag morgen så tissa han ikke… nå har det gått et døgn og han har enda ikke tissa😰 hva kan være galt?? 
    • Det endte med at hunden måtte til dyrlegen for den haltet. Jeg ringte dyrlegen, og ba de være obs.  Det viser seg at den har knekt håndledde i frembenet, og prognosen er usikker. Hvordan det er skjedd er også usikkert. 
    • 🐾 Hva du kan gjøre nå 1. Start helt på nytt i bittesmå steg Gå ut av rommet i 1–5 sekunder, kom tilbake før valpen rekker å pipe. Øk tiden sakte. Målet er at valpen aldri kommer over terskelen sin. 2. Tren “alene, men ikke alene” La valpen være bak en grind, i et annet rom, eller på en seng litt unna mens hun fortsatt er hjemme. Dette bygger trygghet uten at valpen føler seg forlatt. 3. Lag et fast “nå skjer det ingenting”-rituale Rolig stemning, tyggeleke, litt kos → så legger hun fra seg valpen og gjør noe annet i huset. Rutiner skaper trygghet. 🧠 IQ-leker som passer for 15 uker •     Snusematte (super for å roe ned og gi mestring) •     Kong med litt valpevennlig fyll (f.eks. våtfôr eller litt leverpostei tynnet ut) •     Enkle aktivitetsleker der valpen må dytte eller løfte en klaff •     Tyggeleker som varer litt (tygging gir ro) Poenget er ikke at leken skal “holde valpen opptatt alene”, men at den skal gi positive assosiasjoner til ro og selvstendighet. 4: du kan også `gni`deg selv inn med noe valpen din kan ligge på  for da vil han føle og lukte at du er i nærheten av deg enda du er borte. 🐶 Når valpen din piper med angan du går ut Det betyr at du har gått for fort frem. Da må man tilbake til nivået der valpen fortsatt er trygg selv om det bare er 2 sekunder. Det er ikke et nederlag, det er helt vanlig. du kan også lage en plass der som er *hjemmet* til valpen din. sånn at du øver når du går ut skal han slappe av der. men husk dette kan gå en stund, det går ann også at valpen din aldri kan være alene heller. alle hunder er forskjellige og ikke like enkel. 💛 Litt oppmuntring Valper er som små barn: noen sover gjennom natten tidlig, andre bruker litt tid. Det betyr ikke at du gjør noe feil det betyr bare at valpen din trenger litt mer støtte akkurat nå. Hvis du vil prate mer, få flere tips eller bare ha litt støtte underveis, kan du gjerne ta kontakt med meg på Instagram. nordicquietland 🐶
    • Alenetrening tar den tiden det tar, det er umulig å si noe på forhånd om hvor lang tid det tar før akkurat din valp er klar for å være alene hjemme en hel arbeidsdag. Det er individuelt. Og en oppdretter som påstår at en 12 uker gammel valp kan være alene hjemme i mange timer høres virkelig ikke seriøs ut. Det er jo en baby. En ting som i hvert fall er sikkert, er at jo mer erfaring valpen får med å føle at det er ubehagelig å være alene, jo større er sjansen for at du ender oppmed en hund med separasjonsangst.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...