Gå til innhold
Hundesonen.no

Stavsjøen


Ingvild

Recommended Posts

Skrevet

Vi burde få til en tur til Stavsjøen i år også! Det er kanskje litt vanskelig å få til en overnatting som passer for flere, så derfor foreslår jeg en dag ved Stavsjøen med bading, spising og skravling. Hyggelig! Er flere med på den ideen, og når skal vi i så fall ha det?

Skrevet

Jeg blir med :) Men vi må prøve å få det til en dag jeg ikke jobber, men det er ikke så mange dager jeg skal jobbe nu, så det går nok bra :)

Skrevet

Jaaa, jeg vil gjerne være med :)

men aner ikke hvor det er da :)

Umm, forresten, er jo løpetid her <_< går det ikke da eller?

Skrevet

Sjekket været på yr.no nå, og det skal regne til etter helga hvertfall..........sikkert lenger også <_< :rolleyes:

Denne uken er det torsdag som ligger best an med litt regn fram til kl.14 og derfra halvskyet og sol frem til kl.18.

Venter vi på bedre vær eller tåler vi litt regn? Det er jo koseligst om det er sol og vamt, egentlig...

Skrevet

Uhm, jeg drar på torsdag formiddag og kommer hjem en gang i neste uke (veit ikke når), så dere får nesten bare ta det når det passer sånn, så vil det vise seg om jeg kan være med eller ikke. :ahappy:

Guest Christine
Skrevet

Da tar vi det i August en gang da? Hvis flest mulig folk kan da ?

Skrevet

Kommer hjem den 12 men skal bort osv etter det, så jeg er ikke ledig før skolen starter! :lol: Men skjønner at dere ikke gidder å vente så lenge .. :)

Guest Christine
Skrevet

Slutten av Aug blir vel litt sent? :lol:

Edit;

Hva med den 13. August da? Mange som kan da`?

Skrevet

Ikke jeg.. :lol::)

Vi får ta ett treff sener også da.. Slutten av august på stavsjøen kan være litt sent ja, hvis dere har lyst på godt (mellom)varmt vær.. :)

Skrevet
Slutten av Aug blir vel litt sent? :)

Edit;

Hva med den 13. August da? Mange som kan da`?

Passer for meg hvert fall :lol:

Det er vel en gapahuk på Stavsjøen, med grill osv. Er jo både ly og sitteplasser der.

Ja, det både grill og gapahauk. Vi var der i både 2006 og 2007 :)

Skrevet

Jeg er så teit at jeg ikke kan 13. august heller (kommer hjem på formiddagen den 14. etter å ha vært borte i to uker). Men jeg tror egentlig at tidsskjemaet mitt er ganske teit og ikke kan taes hensyn til. :ahappy:

Guest Christine
Skrevet

Jeg reiser den 12. men jeg fikk bare for meg at den 13. passet bra for folk så :ahappy:

Okei fåtallet som kunne den 13. Jeg overlater iallefall ansvaret over til noen andre. Blir det treff så kommer vi.

Skrevet

slutten av juli da? 28., 29. eller 30.?

EDIT: så at Christine hadde foreslått den datoen tidligere ja...hmm..

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Tydeligvis. Har snakket med mange som har blitt "tvunget" til å kjøpe hund.  Personlig så ble jeg paff, og skuffet- fra en seriøs oppdretter som kydde så og vær så imøtekommende til skikkelig skarp sur stemme...    
    • Så bra du tenker på økonomien før du skaffer hund! Det koster en del, og som du har erfart kan det fort komme på ekstra kostnader. Når det gjelder timing så er det noen faktorer. Hvis du ikke allerede har vært i kontakt med oppdrettere så kan det ta tid å finne et valpekull med leveringsklare valper. Noen oppdrettere har reservert alle valpene før de er født. Så start med å kontakte ulike oppdrettere og sjekke tid for valpekull, om foreldrene oppfyller avlsrådene til raseklubben osv. Hvis dere skal flytte, slik jeg forstår det, så kan det være greit å ha kommet noenlunde i orden før en valp kommer i hus. Er huset "valpesikkert"? Er det hage/uteområde som er inngjerdet, er dette noe dere tenker å gjøre eller ha på plass før valpen kommer? Er det noen store oppussingsprosjekter i ny bolig som kan være greit å ha unnagjort før man får en nysgjerrig og aktiv krabat i hus? Personlig foretrekker jeg å få valp i sommerhalvåret, når man uansett er mye ute. Det gjør dotreningen så mye enklere enn å måtte pine seg ut i -15 annenhver time, og stå og vente på at valpen skal gjøre fra seg. Siden du kommer til å være hjemme så er ikke alenetrening et stort problem, men en valp er aktiv, så det kan være greit å få valp i en rolig periode, kanskje ikke rett før eksamensperioden f.eks. Når det er sagt så kommer jo alt an på når den rette valpen fra den rette oppdretteren er leveringsklar. Når valpen først er i hus så må man tilpasse seg det, men det virker jo som dere har gode forutsetninger tenker jeg.
    • Jeg synes golden virker som et bra alternativ for dere. Siden du er vant til husky så er du vant til høyt aktivitetsnivå, og det virker som du er forberedt på og klar over at golden trenger litt mer mental aktivisering, men også er mer førerorientert og lettere å trene. Den store negative faktoren for min del med golden er at de røyter MYE. Her er det enten mye børsting og støvsuging og/eller ofte bading. Men hvis dere fikser det synes jeg det høres ut som en golden vil trives hos dere. Det er mange raser som kunne passet, jeg tenker flatcoated retriever, belgisk fårehund, finsk lapphund eller setter. Men jeg synes golden virker som et veldig godt alternativ for dere.
    • Hei! Jeg (dame 23) og samboeren min (29) vurderer å gå til anskaffelse av en hund. Jeg er ganske turglad av meg og driver med friluftsliv som hobby (hengekøyeturer, fjellturer, teltturer, fisketurer osv.) samboeren min er mer hjemmekjær og liker å ta det mer med ro, det gjør også jeg i perioder. Pga. en kronisk sykdom kan hverdagen min være uforutsigbar, men så lenge jeg holder meg i aktivitet og med måte så pleier det å gå greit. Vi ser etter en hund som kan være med på alt. Alt fra familiebesøk til fisketurer til ferier med bobil og hele pakka. Vi ser etter en følgesvenn rett og slett, som ikke skal sitte alene hjemme hele dagen, men som kan inkluderes i våres hverdag. Vi bor ganske landlig og selv om leiligheten vår ikke er så stor, vurderer vi golden retriever som rase. Vi trenger en hund som kan være aktiv, men også tåler ett par dager på sofaen. Vi ser etter noe allsidig, en rase som er litt morsom og rampete, men også lett kan trenes og formes slik vi ønsker. Det er så utrolig mye å velge mellom og det er så mange raser jeg kunne tenkt meg. Jeg er oppvokst med støvere og jeg og min mor skaffet oss husky når jeg var 17, hun har vært min følgesvenn i så mange år allerede. Men nå har jeg lyst på en hund jeg kan forme litt mer slik jeg vil. Jeg er åpen for tips til hunderase som kunne passet annet enn en golden retriever også! Det viktigste for meg er at det er en rase som vi har kapasitet til å ha, slik at vi får en godt balansert hund som får behovene sine møtt. 
    • Hei! Jeg er ei jente på 23 år. Jeg og min samboer planlegger å flytte hjem igjen til bygda jeg opprinnelig kommer fra. Det er veldig landlig og utrolig fine fjell og skogsturer. Jeg er selv et friluftsmenneske og elsker alt av hengekøyeturer, teltturer, fisketurer og fjellturer. Samboeren min kommer til å være i jobb når vi flytter hjem og jeg skal starte lærerutdanningen min over nett. Vi har derfor snakket om å kanskje skaffe oss en valp til høsten. Vi har særlig sett på golden retriever som et alternativ for oss. Jeg kommer til å få hjemme og kunne ærlig trengt de rutinene som kommer med å ha valp. Samboeren min har ikke hatt egen hund før, men jeg er vokst opp med hund (Schiller støver, finsk støver, mops, malteser, sibirsk husky) jeg har selv vært med på å oppdra disse hundene (særlig huskyen da jeg var litt eldre når vi fikk henne) men sammen med familie. Jeg synes det er vanskelig å skulle vente på riktig timing. Jeg er selv i arbeid akuratt nå og sparer aktivt for å kunne ha råd til en hund i fremtiden. Vil jo såklart ikke gå til anskaffelse av en valp uten å ha nok oppsparte midler til forsikring og uforutsette avgifter. Vi har allerede en katt fra før som har astma som trenger oppfølging og behandling. Det er ikke slik at vi drar så mye på ferier, og om vi gjør det så har det vært hjem til bygda eller på Norgesferie, og da er pus med (han ble vandt til med reising fra ung alder), og det skulle hunden også fått være. Men er det riktig tidspunkt? Det er dette jeg sliter litt med å bestemme. Hvor lenge skal vi vente før vi evt anskaffer oss hund? Bare vet vi når det er tid for ett nytt familiemedlem? Jeg har egentlig allerede ventet tålmodig i 4 år, men det har aldri vært den rette tiden for ett så stort ansvar. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...