Gå til innhold
Hundesonen.no

Its getting HOT in here...


shatique

Recommended Posts

Jeg holder omtrent på å krepere hver kveld,særlig på natta. Det er så himla varmt at det er umulig å sove. Dynen er pakket vekk,klarer ikke ha den i nærheten av senga en gang. Vrir å vender på meg hele natta pga høy tempratur. Holder ikke å ha vinduet åpent engang. Like varmt. Har vifte som jeg setter inn men pga lyden holder den meg våken. Ikke lett dette her,har du noen gode tips å komme med så fyr løs!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ha full gjennomlufting iløpet av dagen og kvelden (og seff, videre om natten), så blir det faktisk utrolig greit å sove!

Men, har du noen tips til meg som "leker" stuepike om dagene? Det er lite gøy å re opp 34 senger når det steker utendørs og gjett om varmen også er innendørs... *dør saaaaakte*

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Takk for svar. Ja har stort sett luftet ut hele dag og kveld,men fortsatt like varmt.

Kan jo hende det bare er meg som er veeeldig varmblodig.

Et tips til deg er kanskje å ha en liten lommevifte? Ta opp fra lommen når det blir veldig varmt,kjøpte en slik på flyet hjem fra mallorca å den har jeg med meg når jeg er ute,tilfelle kø og varmt som bare det. Da er den god å ta opp. Så den kan jeg nok anbefale.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ha full gjennomlufting iløpet av dagen og kvelden (og seff, videre om natten), så blir det faktisk utrolig greit å sove!

Men, har du noen tips til meg som "leker" stuepike om dagene? Det er lite gøy å re opp 34 senger når det steker utendørs og gjett om varmen også er innendørs... *dør saaaaakte*

Har du mulighet til å ha med deg drikke, så er det bestandig godt med kaldt vann.. :P

Her er det også varmt, men i dag har det blest, så jeg har vært kald.. :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Og ett godt tips til deg Charmy&Chloe er å skaffe deg ett rom så langt ned som mulig, gjerne "under bakken" der er det ofte kaldere.. :P

Jeg har rom i sokkelen, "under" jorden på den ene siden, og det er godt og svalt om natta til meg.. :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Æh, slutt å pip a dere :P

Jeg setter vifta inn på soverommet en time eller tre før jeg skal legge meg, problem solved, da er det kjølig der inne når jeg skal ha dæit med Ole Lukkeøye (og nei, jeg snakker ikke om han bokseren, han er bare ekkel...)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Et tips til å lufte ut hvis du ikke får nok frisk luft med bare ett vindu er å ha alle vinduene på stua åpne, soverom og evt ytterdør. Da kommer det trekk igjennom hele. Det bruker jeg å gjøre når vi koker over.

Vi har heldigvis ikke så varmt på soverommet når vi legger oss. Men i de to siste dagene var det vært nærmere 30 grader ute, så jeg måtte lukke opp vinduet på natta og ha opp døra til soverommet. (bruker ikke å ha den åpen pga diesel som spiser opp kattmaten og de dryge kattungene som skal ha kos midt på natta ).

Jeg har som Tone S. soverom i første etasje hvor det er stygge mesteparten av dagen.

Men det er jo knallherlig med sol da?? :P Det er jo tross alt ikke mange dagene i året vi her i krsund har fint vær, og jeg prøver å plage minst mulig :P Diesel derimot syns nok det er for varmt med 30grader.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Og ett godt tips til deg Charmy&Chloe er å skaffe deg ett rom så langt ned som mulig, gjerne "under bakken" der er det ofte kaldere.. :P

Jeg har rom i sokkelen, "under" jorden på den ene siden, og det er godt og svalt om natta til meg.. :P

Jeg bor i første etasje der jeg bor nå,men er veldig kaldt i den ene stua og i gangen. Men soverommet er det veldig varmt,vet ikke hvorfor det er så forskjell fordi soverommet ligger på enden av huset. Men er fortsatt det varmeste rommet. Iallefall har ikke mulighet å flytte ned i kjelleren det jeg bor nå desverre... Har bodd i sokkel før,og da var det mye mye kaldere.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg bor i første etasje der jeg bor nå,men er veldig kaldt i den ene stua og i gangen. Men soverommet er det veldig varmt,vet ikke hvorfor det er så forskjell fordi soverommet ligger på enden av huset. Men er fortsatt det varmeste rommet. Iallefall har ikke mulighet å flytte ned i kjelleren det jeg bor nå desverre... Har bodd i sokkel før,og da var det mye mye kaldere.

Det er sikkert fordi at sola skinner på soverommet ditt hele dagen. Noe som kanskje kan hjelpe er å ha garnina nede om dagen, så sola ikke skinner inn i rommet...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Her er det ganske varmt i dag. Men her i nord kan nesten 15 grader regnes som varmt :o

Men hva hjelper det med varme når man er forkjølt.. Jeg har det ganske kaldt på mitt rom, så har aldri problemer med å sove pga. varmen. Men det blir kaldt i 19-tiden for da går sola ned her hos oss. <_<

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hei  min hund er 3 år. I vår fanilie er det meg, som er mammaen til hunden og to barn. Ei på 14 og en på 18. Jeg har veldig respekt i forhold til hund og små barn. Vår hund forstår ikke konseptet med barn og jeg ønsker tips til hvordan man kan lære hunden ro når det er barn i nærheten.  I dag blir hun vil, bjeffer og når noen løfter opp barnet blir hun sjalu.. enn så lenge ikke i form av aggresivitet, men i form av bjeffing og ønske om å bort å leke, snuse og er veldig voldsom.  Det er vanskelig å øve når det gjelder barn, men tar i mot alle tips jeg kan få.    
    • Kloklipp ok igjen. Å lide for skjønnheten er ikke hans greie, men Vom er han villig til å lide for. Vi har hatt kjempefremgang på både kloklipp, dusjing og pelsstell. Å få børste, rake, dusje og klippe med maskin, med begge hender og godisen på hylla, kjempefremgang! Når det kommer til stress på treningssenteret er vi langt fra mål, som er en rolig og stille og perfectly well behaved gentleman Edeward, men det er fremgang, både i kurssetting og innom butikken.  Når det kommer til å gå pent i bånd uten bestikkelser hadde vi MASSIV fremgang, før vi plutselig hadde en hævletes setback i dag.  Han gjorde riktignok bare ett eneste bysk etter syklist, av sikkert mer enn 30 forbipasserende jevnt og trutt, så den delen er nesten i mål. Han var SÅ behersket og fin på alle de andre syklistene som passerte.  MEN, han insisterer på å konsekvent gå med hele skulderen foran beinet mitt når han ikke forventer å få betalt. Det er ufattelig irriterende. Luksusproblem, kanskje? Instruktør mener han skal holde frembeina bak skotuppene mine, men å enforce det kravet er BARE stress, så vi har hatt en helt ****** tur i dag. Om jeg fjerner det kravet under casual walking, så har vi det helt fint. Usikker på den avgjørelsen. Det ER greit å ha ham langt nok bak til at han ser meg og følger meg i hva jeg gjør uten å måtte varsle ham først, dersom jeg vil stoppe eller svinge. Samtidig er det dumt å ha dårlig stemning mellom oss over en sånn bagatell.  Jeg oppfatter ham ikke som for selvstendig eller dominant, så jeg tror ikke det å bare la ham gå de 30 cm for langt frem er et lederskapsproblem. Han er bare misfornøyd med hvor treigt jeg går, og føler vel at det går fortere om han er et hode foran.  Å fjerne kravet er å fjerne en stressfaktor for oss begge. Får høre med privatinstruktøren vår hva hun mener før vi gir opp eller finner en annen tilnærming. Ellers var det en massiv skuff å komme til klubbens første utendørstrening i LP for året. Det var INGEN der da vi kom. To stk kom ca 45 min etter start, da vi gikk igjen. Oh well. Planen var å ha det litt dølt der, med døll mat og en døll leke lekt dølt med av en døll muttern, for å ikke få samme problem med forventningsstress som vi har på senteret. Full måloppnåelse på den. Ede forbinder ikke spaserturen dit med noe spennende nå, mer som 2x30 min med krangling om hvor han skal gå ifht meg -_- Vi prøver igjen på torsdag, uten kravet om å holde seg bak skotuppene mine i casual walk. Kanskje legge på mer andre øvelser underveis for å forbinde turen i seg selv mer med mestring.  Utgangsstilling uten godis i hånden? Jeg fikk en på turen i dag. Ikke verst. Den var en opptur  
    • Hvor lenge varer et Back on Track dekken? Når blir det slitt? Hvor mye vask tåler det? Mitt er vel 10 år gammelt, så vurdere å kjøpe nytt.  Men noen som har noen info om dette? Har sjekket BOT sin side, men finner ikke noe om akkurat dette.   
    • Lange turer er ikke nødvendigvis veldig stimulerende. Det kan være, men det kan også øke stress, særlig hvis dere går mye i ukjente miljøer eller rundt mye andre folk og hunder. Stress og usikkerhet er i stor grad genetisk, og påvirkes såklart av hormoner. Søksarbeid er ofte god stimuli, og er bevist å øke selvtilliten hos hunder. Meld dere på et kurs i nosework, barn hunt eller annen type søk som dere kan bruke som aktivisering i hverdagen. Tren triks og lydighetsøvelser. Kjøp spill med utfordringer som hun kan løse for å få middag. Generelt vil jeg også skjerme henne mot å bli presset inn i situasjoner der hun føler hun må si fra. Det er ikke alltid mulig, men ikke la fremmede klappe henne, hold avstand til ting eller steder som stresser henne, osv. Hvis hun knurrer er hun for ukomfortabel, og hvis det signalet blir oversett er bitt ofte neste.
    • Har en mittelspitz tispe som har mye stress. Dette spesielt i de to røyteperiodene og under løpetid. Merker dette godt med økende varsling, knurring mot ukjente(hvis de forsøker ta på henne) og slikking av labber. Alt dette begynte etter første løpetid. Vi forsøker å gå lange turer og leke for å stimulere henne, virker noe... Ingen smerter.  Snakket med dyrlegen uten noe særlig gode råd. Har også hatt atferdsanalyse for noen år siden, hvor konklusjonen var mer stimuli og eksponering.   Er det noen med liknende erfaringer? Kan det være hormonelt betinget, eller er det en slags angstlidelse?   
×
×
  • Opprett ny...