Gå til innhold
Hundesonen.no

Katt som slikker!


Guro Håvik

Recommended Posts

Skrevet

Katten min er ein skjikkelig slikkepott :)

Når han kosa med meg, slikkar og slikkar og slikkar han meg heile tida ...

Han maler og slikkar :)

Har ofte lurt på korfor han gjer dette . Nokon som veit ??

Skrevet

pusen min gjør noe av det samme,slikker og sutter når han koser\maler... det er et tegn på under utvikling har jeg hørt. er det en gammel pus? hvor gammel var den da du fikk den? har han gjort det hele tia?

  • 1 month later...
Skrevet
pusen min gjør noe av det samme,slikker og sutter når han koser\maler... det er et tegn på under utvikling har jeg hørt. er det en gammel pus? hvor gammel var den da du fikk den? har han gjort det hele tia?

Han ene min er 1 år gammel. Hvis han koser seg skikkelig slikker han alltid på nesetippen min. Dem er da vel ikke under utviklig etter 1 år?

Skrevet

katten min legger seg oppå magen min og sutter der,samtidig som han bruker potene å presser de inn i magen min,akkuratt samme små kattunger gjør når de spiser\ammer hos pusemamman. det var det jeg mente er tegn på under utvikling. men sånn sleiking på nesa er vel bare for å vise at den er glad i deg kanskje :blink: det er mere normalt det,enn det min driver med

Skrevet

Jeg vet ikke helt sikkert, men på menneske hud så er det jo saltpartikler og spessielt etter man har svettet eller vært i kontakt med svette uansett hvor lite det er så kanskje det er derfor? så kanskje katten mangler noen mineraler av et eller annet slag som er i saltet?

Skrevet

Grøsser når jeg leser om folk som lar seg slikke i ansiktet el. på munnen, av hunder og katter! Flott da, når de har slikket seg bak først! :D

Har hatt mange hunder og katter oppgjennom årene, og de har jo slikket oss på hendene, og det syntes jeg er helt greit, for hendene vasker jeg jo ofte hver dag!

Og tro nå ikke at jeg er overrenslig pg desperat redd for basiller, for det er jeg ikke! :-)

Min H. Birma har den uvanen at han skal slikke meg på legger og føtter når jeg står og gjør klar rekene hans om morgenen! Jeg syntes også dette er ganske vemmlig, for den ru tungen hans kiler. Men han beg. å skjønne er nei nå, og samtidig rister jeg på benet. Så nå beg. det heldigvis å bli slutt på dette, etter 3 1/2 år! ;-)

Jeg koser heller med ham ved å stryke han gjennom pelsen, børsting og kjæling er også bra for en kjælen pus, men dette skal jo helst foregå på hans premisser da! Han er jo katt! :D

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har ikke vært borti det selv personlig, men har hørt om andre som har det; og som da har betalt 'ekstra'. Dette har vært blandingsrase i tillegg.   Men som Simira skriver, avtalebrudd ja.
    • Det er avtalebrudd. Jeg har aldri hørt om eller vært borti det, men hvis de har annonsert en "vare" til en pris så er de forpliktet til den prisen hvis de har inngått en avtale med kjøper uten at noe annet er nevnt.  Hvis de FØR avtale om kjøp sier at annonsen bare er veiledende og valpen koster så mye mer så er det noe annet.  Jeg ville uansett tenkt meg grundig om før jeg evt. kjøpte av en slik oppdretter.
    • Jeg har opplevd det selv, nær familie har opplevd det, og mange jeg kjenner.    De er interessert i et kull, setter seg på valpeliste, blir godkjent som valpekjøpere, møter oppdretter. Oppdretter kyder av kjøper,og forteller at det er akkurat slike kjøpere hen er ute etter, og er veldig nøye med hvem hen selger til. Så skal valpen hentes, penger overleveres- og da har prisen vært en annen en det som sto i annonsen.  Oppdretters unnskyldninger er: Det er veldig gode valper Alle andre tar de prisene Raseannonsen er bare veiledende De har så mange på liste at de velger de som betaler mest   Og hvis en setter spørsmåltegn med det så: Ja hvis du ikke gidder å betale så mye så har jeg mange andre i kø Disse linjene selges ikke til hvilken som helst pris har du  et problem med det så er du ikke rett kjøper..   Har dere vært borti dette? 
    • Det kommer an på hunden, treningen og målet.Jeg vil alltid belønne innkalling og innkallingstrening med noe av de beste godbitene hunden kan få, fordi det er den absolutt viktigste treningen. Men belønning er ikke bare godbiter. Belønning er alt hunden vil ha. For noen hunder er det kos, mange liker leker, men godbiter er ofte den beste måten å belønne presist på. I valpe- og unghundtiden ville jeg alltid hatt en godbitpose tilgjengelig på meg, og gjerne en draleke/tauleke. De fleste som driver aktivt med hund bruker godbitposer som er enkle å åpen og lukke, og som flyttes over i lommen på det man har på deg. De første par årene er det mye godbiter "hele tiden", fordi hunden skal lære så mye nytt. Hva slags godbiter kommer an på hvor matfokusert hunden er og hva den liker. Her må du prøve deg fram litt. Til enkle hverdagsøvelser som "sitt", "gi labb" osv. kan du godt bruke tørrfõr fra dagens matrasjon hvis hunden er matglad. Godbiter fra butikk eller dyrebutikk er som oftest helt ok, men å skjære opp rent kjøtt fra påleggsskiver eller ost for eksempel er gjerne billigere. Rester av pannekaker, fiskepudding, pølser osv. er fint. Skinkeost på tube er en annen variant. Variasjon er også generelt fint. Ferske godbiter er ofte mer populært og sterkere enn tørre godbiter.  Når valpen/hunden har lært en øvelse kan man fase ut belønningen, men det kan være lurt å belønne innimellom og forsterke øvelsene over tid. Om belønningene plutselig forsvinner kan hunden miste motivasjonen for det, om den ikke finner belønning i øvelsen i seg selv. Jeg belønnet fortsatt mine hunder på 13 og 17 for innkalling (alltid), og innimellom for kontakt, lydighetsøvelser osv., men ikke hver gang slik jeg ville gjort med en valp eller unghund for eksempel.
    • Hei!  Sikkert dumt spørsmål, men jeg er likevel usikker. Det står at man skal bruke godbiter og belønne alt i starten, det er jeg helt med på, men hva slags godbiter belønner man med? Tenker på helseaspektet, dette kommer jo i tillegg til for. Hva slags godbiter bruker man til valp, og har man alle lommer fulle til en hver tid, belønner man hele tiden i lang periode? Når faser man ut? Hva slags godbit bruker man? 😊
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...