Gå til innhold
Hundesonen.no

Mitt lille karr


HippiPippi

Recommended Posts

  • Svar 124
  • Created
  • Siste svar
Skrevet

wow.... det var utrolig stilig. Gleder meg til å se hvordan det blir værendes når du har fyllt det med fisk og pynt. :P

Kan jeg spørre hvor du har kjøpt det? Fikk skikkelig lyst på et slik jeg også..... Er det stabilt å henge på veggen da?

Skrevet

jeg har kjøpt det fra Finn.no :P kan sende deg link på PM :P om det er stabilt, det er jeg ikke helt sikker på enda, har ikke vann idet. men det sitter veldig støtt på veggen nå. Klarer ikke rikke det med all min kraft :P

karet er 17 Liter ;) Jeg gleder meg også til å fylle det :P det blir spennende

Skrevet
jeg har kjøpt det fra Finn.no :P kan sende deg link på PM :P om det er stabilt, det er jeg ikke helt sikker på enda, har ikke vann idet. men det sitter veldig støtt på veggen nå. Klarer ikke rikke det med all min kraft :P

karet er 17 Liter ;) Jeg gleder meg også til å fylle det :P det blir spennende

Ja takk send meg gjerne link. :P

Gleder meg til å se det ferdig,tror det kan bli ganske fint jeg.

spennede å ha et karr som ikke alle andre har da,iallefall et som henger på veggen da. :P

Sendte han en epost.

Har lyst på lilla i rundt,håper at han har igjen.

Kanskje dte blir karr på meg også. :P

Skrevet
å så koselig :P tror han er på ferie nå. Han kjørte innom Moss med det til meg, han skulle til brumundaln med hele fammen sin :P hehe

Okei,det var dumt. Men da leser han sikker mailen min da han kommer hjem igjen.

Oiiiiiiii.. fikk svar fra han nå da.

Så da har han sikkert netttilgang der han er. :P

Så nå ser det ut som det blir ett på meg også.

*Dobbeltpost - mod. Colliegirl*

Skrevet
ååå så bra :P det blir kult :P de var jo så sykt billige og ALT følger med :P;)

Ja det syntes jeg også. Blir spennede. Gleder meg til det kommer i posten.

Han sa han skulle sende det til meg. Så da er det bare å fylle det opp med diverse fisk og annet...

Skrevet

Oiiii.. så stilig det ble. Gleder meg masse til mitt kommer i posten. Lurer litt på hvordan mitt vil seendes ut.

Er det glass eller plastikk den gjennomsiktige framisden?

Skrevet
takk :)

det er nok plastikk ja, for å holde det så lett som mulig :P

det runde har litt mindre liter da :P em ndet blir sikkert kjempe tøft :)

Ja kan hende det er litt mindre. Men gleder meg til å se det.

Hvilkne fisker er det du har tenkt å ha inni der da?

Men noen neontetra passer vel godt oppi der! :)

Følger det med plyg for å feste bak eller? eller er det vanskelige kroker som de festes i?

Skrevet
Alt du måtte trenge følger med :P det var overaskende lett og henge det opp faktisk :)

jeg har tenkt på killiefisk jeg, tror de vil passe best. Men jeg får høre meg litt mer rundt :)

Ja blir spennede å se,gleder meg iallefall til mitt kommer. Får sett hvor fint det er osv. :)

Legg med flere bilder etterhvert som du får noen fisk oppi der da,spennede å følge med videre.

Skrevet
det skal jeg gjøre vettu. du må også gjøre det når ditt er på plass da :)

Jepps det skal jeg selvsagt gjøre.

Er det forresten lys i karret? Det har jeg helt glemt å spørre om...

Skrevet
ja, lys er det :) Sånn helt hvitt lys. Det er jo bare kjempe billig for alt som følger med. der har vi jammen gjort ett kupp gitt :D heeh

Ja det må jeg si. Alt i ett til den prisen... Det var søren meg ikke dårlig det! :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
    • Hei @Betan, min erfaring strekker seg fra 2002 da jeg fikk min første bull-hund. Min første ambull ble født i 2007 og jeg har hatt mange verv i det norske raseklubbens styre, nå sitter jeg i den svenske klubbens styre. Jeg har som oftest hunder i par og jeg er utdannet innefor atferd men også jobbet som hundetrener i mange år. Nå for tiden konkurerer jeg med min ambull-tispe. Vi er i kl 3 i RL f.eks og har flere sporprøver bak oss, tatt i Sverige. Så erfaringen strekker seg fra egne hunder til mange av norges og sveriges ambuller. Holder det?
    • Med denne innstillingen kommer du til å få mange overraskelser i hundeholdet ditt i årene som kommer:) 
    • Tenker at du først og fremst må stikke fingeren i jorda å innse hva slags gener valpen din har. Alle disse tre rasene har grunnleggende mye jaktinstinkt. Alt beror seg ikke på at du er flink til å trene hunden din i valpestadiet. Om du har valp etter foreldredyr/linjer med mye stress og lite impulskontroll har du mildt sagt en jobb foran deg Jeg hadde aldri, ALDRI stolt på min amerikanske bulldog alene rundt små dyr eller katter. Det ville høyst sannsynlig blitt blodbad. Ikke fordi han var slem, ond eller dårlig trent. Men fordi han hadde ett voldsomt jaktinstinkt. Jo før du innser at det mest sannsynlig kan være tilfelle med din hund og, dess bedre er det. Tilrettelegg for minimalt med triggere for hunden din og å holde dyra skilt når du ikke hjemme eller kan følge godt med på interaksjonen mellom dem er mitt beste tips til deg. Pluss, trene på impulskontroll og konsentrasjon. Atferden på hunden din kommer garantert til å forandre seg når den går igjennom de forskjellige kjønnsmodningsfasene - kanskje spesielt dersom du har hannhund.  Fortsett å trene gjennom hele livet til hunden din så minimerer du sjansen for at noe går galt. 
    • Jeg meldte en bekymring til mattilsynet i sommer. Hadde masse bevis på at dyrene ikke hadde det bra, hadde samtaler på telefon, SMS, mailkorrespondanse med saksbehandler fra Mattilsynet, pluss jeg lagde egen googledisk-folder med bilder og videoer av forholdene som hun/de fra Mattilsynet hadde fri tilgang til. Jeg vet også at Mattilsynet var der i hvert fall en gang på befaring. Det endte i at eieren fortsatt har dyrene, noe jeg syntes er heeelt hårreisende.  Hundene hadde tak over hodet, tilgang til mat og vann - så da var det ikke skjellig grunn til omplassering. På tross av at de konstant sto ute, sloss så blodet sprutet og ikke ble møkka for... Nå har jeg flytta, men da jeg fortsatt bodde i området stod det to voksne pluss fire/fem valper i samme hundegård. Alle utenom den ene var forholdsvis store driv- og jakthunder på rundt 25/30 kilo. Tror også at Mattilsynet har sykt mye å gjøre, med lite ressurser til å gjennomføre alt, at de kun har mulighet til å befare bekymringer der dyr er døende eller har veldig, veldig kummerlige livsforhold. Det du beskriver er selvfølgelig helt ******, men trolig ikke nok til at Mattilsynet kommer til gjøre noe.. Dessverre.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...