Gå til innhold
Hundesonen.no

Bonnies første og forhåpentligvis siste opprasjon


Recommended Posts

Skrevet

Det startet en dag med at jeg skulle sitte og kose litt med hunden min og hun elsker og bli klødd på brystet og halsen.

men plutselig kjente jeg en liten kul på halsen hennes. så jeg ringte til dyr legen med en gang for og få time så de kunne se.

alle forventer jo seg det værste.

vi kom til dyrlegen og de sa det var en betenelse på lymfekjertelen, så vi fikk medesiner som skulle dempe den.

kulen ble mindre og mindre men ikke helt borte.

så skulle hun til dyrlegen igjen men da var det den årlige vaksina. så jeg ba dem sjekke igjen.

da sa de hvis den blir større så kom tilbake igjen.

det tokk sen noen uker og kulen holdt seg liten.

men plutselig en dag ble den større og avlang. så jeg fikk time dagen etter altså Fredag 25 april 08.

dro til dyrlegen og da var det en annen vetriner som sjekket henne. og han sa at kulen satt foran lymfekjertelen og foran spyttekjertelen. så det var best og bare fjærne den i stede for og bruke tid på og ta tester og sånt.

de sa de kunne opperere samme dag. jeg syntes det var greit, men ble litt trist da hun måtte bli igjen.

de sa om vi ikke ringer så henter du henne halv 2.da var klokka halv 11 på morran.

jeg dro hjem og prøvde og slappe av og se litt på tv og bare vente på at klokka skulle bli nærmere halv 2.

klokka nærmet seg halv 2 og pappa'en min kjørte meg.

måtte vente en stund før hun kom ut. så i mens. fortalte dem åsen det gikk.

de fant en liten flis, og den flisen hadde betent seg og blitt denne kulen. jeg ble så lettet og gla.

skikkelig pussig men i august 07 fikk Bonnie en pinne i halsen. og den flisen har sittet i halsen hennes siden da. altså den flisen har gått fra halsen og til huden hennes på en eller annen rart måte.

rart den flisen ikke hadde betent seg før.

men nå er hun i bedringes vei må gå med "parabol" som min bror sier hehe.

skal legge inn bilde av den lille flisen vi har på en sånn man har blod i.

hehe

ville bare dele vår første og forhåpentligvis siste operasjon

Skrevet

jupp er Veldig gla for det kan man si! :)

(nå ble jeg veldig usikker om jeg la innlegget på riktig plass?)

Skrevet

Åja, det var en flis? hehe... Typisk. Jeg trodde det var en fettkul da du først snakket om det. :) Simba hadde jo noen sånne, vet du.

Glad det gikk bra med Bonnie, gleder meg til å se henne hilse på Harley <3

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • @Carro92 kan kanskje tipse om noen? Jeg kommer ikke på noen akkurat nå, men har jo møtt noen i tiden jeg var aktiv i hundesport, så mulig det dukker opp noen navn etterhvert.
    • Hei!  Noen som har erfaring med oppdrettere av Whippet på Østlandet som avler robuste og stødige valper? Som har mye (eller mest) fokus på mentalitet, gemytt og personlighet? (Som kanskje ikke bare lar deg velge den valpen du selv vil, men som prøver å matche personligheter?) Eller er ikke dette vanlig blant whippet?   Spør fordi vi er et hjem med barn, og ikke planlegger utstilling.    På forhånd takk for svar😊 
    • Det er nok en helt normal valp dere har. Det er mye arbeid og tålmodighet, og faser man må gjennom, rett og slett.
    • Vi har møttes ute å gått sammen på litt avstand før de har fått lov til å være løse og leke sammen. Han er ikke spesielt interessert i andre hunder. kan legge til at han er en hun med litt lite tegn. Går fra null til hundre. Han kan ligge å sove og Bergan våkner er det første han gjør å bite, og da voldsomt og ikke kose biting. Vi har ofte skjønt at dette er et tegn på at han må på do og prøver å ta han ut før dette skjer. Vi prøver også å få lagt han, avledet han før han blir overtrøtt, med noe varierende hell. Som sagt går han fra 0-100 når det først starter. vi har vært hos dyrlege og utelukket at det er noe galt. 
    • Når dere er med andre valper, har dere gått litt tur sammen først uten å hilse, eller bare sluppet de sammen for lek? Det er ofte litt voldsomt for dem, og bedre om de får bli vant til hverandre på trygg avstand og tid til å lese hverandre først, før de leker.  Ellers er det nok bare å være konsekvent og holde ut, siden tannfellingen knapt har startet.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...