Blondiemamma Skrevet 18. April 2008 Rapporter Skrevet 18. April 2008 Noen som har erfaring på området? Her i Norge kuperter vi jo ikke hale og ører slik de gjør i enkelte land.. Min hvite dvergschnauzer feks ville sett annerledes ut om hun var amrikansk.. Vil en amerikansk dommer feks ikke plassere henne i gruppen eller i BIS bare fordi hun er ukupert og for han/henne ser "rar" ut forhold til det han/hun er vant med? Og at de heller velger raser som er mere like dem de selv har hjemme?? Vet jo at enkelte dommere har personlige meninger om blandt annet kupering og favoritter blandt farger og sånn..
xxx12345 Skrevet 18. April 2008 Rapporter Skrevet 18. April 2008 Det kommer vel litt an på dommeren vil jeg tro. Ukuperte hunder har jo gjort det bra på utstillinger i bl a Tsjekkia og de landene der i konkurranse med kuperte hunder. Vet om en ukupert riesen som ble BIS på rasespesial i Øst-Europa i fjor, og også endel dverger som har gjort det bra. Amerikanerne er vel kanskje et større usikkerhetsmoment siden hvit ikke engang er tillatt farge der. Hvor kommer din fra forresten?
Blondiemamma Skrevet 18. April 2008 Forfatter Rapporter Skrevet 18. April 2008 Mi kommer fra kennel Schnauzerbelle i Sarpsborg... Mammaen er en N uch fra Niwigga og faren er fra sverige trigenimus kondyl
Recommended Posts
Arkivert
Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar