Car00line Skrevet 31. Mars 2008 Rapporter Skrevet 31. Mars 2008 På canis.no står det aktivitetsbehov: stort. Akkuratt hva vil det si? Hvor mange turer til dagen og hvor lenge?
C.J Skrevet 31. Mars 2008 Rapporter Skrevet 31. Mars 2008 Det er ikke bare mosjon det går ut på, psykisk stimuli har også mye å si. Det er veldig vanskelig å si, og det går ikke an å gi en fasit egentlig. Men med min flat, som jeg vil tro har "aktivitetsbehov: stort" på Canis, går jeg 1-2 timers tur hver dag, pluss litt klikkertrening (innlæring og terping av morsomme triks). Vi trener alltid litt LP-øvelser på turene, og en dag i uken er vi på fellestrening med hundeklubben. Da går jeg først en time i skogen og er på hundeklubben i rundt 1 time. Da trener vi lydighet frem mot konkurranse. Innimellom kan jeg finne på å legge litt spor i skogen også (slepespor eller godbitspor).
ingervildesaua Skrevet 31. Mars 2008 Rapporter Skrevet 31. Mars 2008 Det er ikke bare mosjon det går ut på, psykisk stimuli har også mye å si. Det er veldig vanskelig å si, og det går ikke an å gi en fasit egentlig. Men med min flat, som jeg vil tro har "aktivitetsbehov: stort" på Canis, går jeg 1-2 timers tur hver dag, pluss litt klikkertrening (innlæring og terping av morsomme triks). Vi trener alltid litt LP-øvelser på turene, og en dag i uken er vi på fellestrening med hundeklubben. Da går jeg først en time i skogen og er på hundeklubben i rundt 1 time. Da trener vi lydighet frem mot konkurranse. Innimellom kan jeg finne på å legge litt spor i skogen også (slepespor eller godbitspor). Jeg er enig med Showtime. Jeg har en fin plass i skogen som jeg trener litt spor og rundering samt han får løpe fritt og kose seg etterpå Det er viktig med litt hodetrening også innimellom.
occurrence Skrevet 1. April 2008 Rapporter Skrevet 1. April 2008 Min rase har kun middelsaktivitetsbehov, likevel går jeg 1-2 timer om dagen, trener lydighet 3 timer i uka samme med andre hunder og trener mellom 5-15 minutter hjemme daglig. Det er bedre å stimulere mer enn hunden trenger enn for lite mener nå jeg . Tenk på det når du velger rase.
Recommended Posts
Arkivert
Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar