Gå til innhold
Hundesonen.no

Pusemor


Killie

Recommended Posts

Hei :P Her kommer historien om katten som bor hos meg nå, som bærer det velklingende navnet Pus (evt. Pusemor eller bare Morra til Bajas)

For ca fem år siden ville faren til eksen min skaffe seg katt. Som tenkt så gjort, han kom hjem med en nydelig liten skapning. Aberet var bare at kjæresten hans var gravid og mildt sagt rimelig hysterisk, og ville IKKE ha katt i nærheten av ungen sin, katta kunne jo ligge ihjel ungen, må vite... <_< Min "kjære" x-svigerfar ville da slå ihjel katta for å imøtekomme fruens ønske. :) Jeg ble helt paff av en sånn holdning overfor dyr, og så ble jeg sint, og så tok jeg med meg kattungen, satte meg i bilen, og kjørte hjem. Snakka ikke med noen i den familien på lange tider, så forbanna var jeg.

Jeg kom hjem til mammaen og pappaen min (dette var før jeg flyttet hjemmefra) og den utrolig sære (men ekstremt høyt elskede) Skippy, hunkatten som regjerte huset der. Kattungen ble ikke tatt vel imot av husets frue, og det ble klart at jeg måtte finne et nytt, godt hjem til henne. Som tenkt så gjort, Pus flytta til en kompis av meg og fikk tre fine år der. Iløpet av den tiden fikk hun flere unger (deriblant Bajas), og ble en vakker voksen frøken.

For et par år siden forandret livssituasjonen til kompisen min seg ganske kraftig, og det ble vanskelig for han å ha Pus noe mer. Men siden jeg i mellomtiden hadde rukket å flytte hjemmefra (og kvitta meg med ekstypen og den ubrukelige, dyrehatende familien hans), kunne hun endelig flytte inn hos meg. Vi skulle liksom ha hverandre, vi. :D

Det merkelige er jo at Pus har blitt utrolig lik vår gamle katt Skippy, både i utseende og væremåte. Like snill og god, kosete og kjærlig mot "flokken sin", like sær og grinete mot alle andre. Hihi, hun ble nok påvirket i de få dagene de måtte dele hus. :) Hun blir med hver eneste kveld når bikkja og jeg går kveldstur, som den største selvfølge. Hun må jo passe på oss. :P

post-3054-1206701893_thumb.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er nok definitivt en del av "spøkelsesalderen", men det er også viktig å ta på alvor så man ikke ved uhell forsterker adferden så den blir en uvane.
    • Er hun ikke i den alderen? Jeg har noe liknende problemer selv, også 5 mnd. Bjeffet plutselig på en dame på bussholdeplassen i dag, uvisst av hvilken grunn. Heldigvis bare sosial bjeffing, som han gjør når han vil noe, men hun ble dessverre ukomfortabel, så måtte fortelle henne at det var vennlig kommunikasjon for å få oppmerksomhet, ikke noen trussel eller advarsel. De høres veldig annerledes ut og serveres mot "inntrengere" på "eget territorium". Kanskje sammenlignbart med hva din gjør? Fordi min er avlet for å vokte, så belønner jeg ham for å være flink gutt og gjøre jobben sin tilfredsstillende når han serverer advarselbjeff på fremmede "inntrengere". Hadde han truet og ikke latt seg avlede hadde jeg kjøpt profesjonell hjelp, men foreløpig er han tilfreds med å få respons på varselet og tar min vurdering av situasjonen som god fisk.  Kjenner du til begrepet sladretrening? 
    • Det er vanskelig å si uten å se hunden. Går dere på noe valpekurs? Isåfall er det et godt sted å spørre. Jeg tenker også at det er veldig viktig med god sosialisering med trygge hunder og folk, og på trygg avstand til "skumle" ting i ulike miljøer generelt, så ikke alt ukjent blir skummelt.
    • Hei! Har en 5 mnd gammel bc valp som knurrer og bjeffer på ting som kommer på avstand, samme om det er kjentsfolk eller fremmede.. hun syntes det er greit når de kommer nærme nok, da vil hun mer enn gjerne hilse og er fornøyd.   idag når faren min kom inn med caps knurret hun og bjeffet her inne, noe hun aldri har gjort før.. noe jeg bør gjøre for å forebygge? hun er dog lett å avbryte enkelte ganger, men mååå liksom bjeffe.. takk for alle svar
    • Jeg kaster lange blikk på Arrak sine jakker. Har brukt en 100-kroners Didriksons jakke fra Finn denne våren, og bra er det, for den har fått juling. Nå som hopping og biting og riving i klær ser ut til å være en ting i fortiden i nær fremtid.. Noen erfaringer med de?   Edit: advarer også mot Hööks sin jakke. Baklomma har rette kanter og er for smal. Lite plass og ting faller ut. Helt ok budsjettjakke, men har en råd til bedre, kjøp bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...