Gå til innhold
Hundesonen.no

Problemrotte


Marianne&Java

Recommended Posts

Skrevet

Jeg og goJJo har en hannrotte på ca. et halvt år som vi har veldig problemer med.

Har aldri klart å få han helt tam, hver gang vi skal ta han ut begynner han å hyle og får diarè... Innmari slitsomt. Litt demotiverende å prøve å få han tam. Vi må også tenke på de to andre rottene vi har.

Vi har vært hos dyrlegen med han, men de mente det "bare" var adferden hans. Han har muligens en liten medfødt hjerneskade (:)) eller balansefeil, men det har nok ingenting med adferden hans å gjøre.

Para.jpg

Er det noen som har tid og erfaring nok til å hjelpe denne lille gutten? :)

Skrevet

Stakkars lille tass! Høres slett ikke ut som normal rotteadferd, nei! Synes ikke du skal ha dårlig samvittighet for å be om hjelp. Hvis hjerneskaden gjør at han ikke kan sosialiseres som vanlige rotter kan det til og med tenkes at han har det bedre i rottehimmelen, men han fortjener sikkert en sjanse til hos noen som kan det.

Lykke til. Skulle ønske jeg hadde tid til en rotte, de er så trolig morsomme!

Skrevet

Han har begynt å tilte helt i det siste... Han angriper alt som kommer borti sprinklene i buret! Så vi vurderer avliving mer enn noen gang nå, men kan jo høre litt på det rotteforumet først :icon_confused: Tusen takk :P

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Var ingen av dem fine?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...