Gå til innhold
Hundesonen.no

Dårlig i magen under løpetid


Recommended Posts

- er dette vanlig?

Hunden fikk sin første løpetid forrige uke, og har siden da hatt en litt underlig mage: Hun bæsjer sikkert fem-seks ganger i løpet av en dag - naturlig nok veldig lite av gangen, i tillegg til at det er mørkere enn vanlig.

Noen som har lignende erfaringer?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hehe, det minner meg om Tullas første løpetid, det! Hun var i "rette alderen" for å få løpetid, og vi var inne på kjøkkenet. Jeg holdt på å ta ut søpla, og Tulla stakk snuten frem for å snuse på hva jeg holdt på med. Plutselig, uten kontroll eller forvarsel, spruter det bajs ut av henne! Det startet faktisk å sprute FØR hun rakk å sette seg ned! Jeg skjønte absolutt ingenting, men styrtet ut med henne slik at hun kunne gjøre fra seg mer hvis hun måtte. Det måtte hun ikke, jeg gikk inn og vasket opp fra gulvet, og da så jeg at det også hadde kommet blodflekker. Sånn startet altså hennes første løpetid, og det har aldri skjedd igjen, så jeg vet ikke hva det var. Hun var heller ikke dårlig i magen senere på dagen eller dagene etter, det var kun akkurat idet løpetiden startet, så jeg skjønner ikke helt hva som skjedde. De andre løpetidene har heldigvis ikke startet sånn, hehe.. :) Det var kun den første gangen, så du er i alle fall ikke alene om å ha opplevd dårlig mage i forbindelse med første løpetid, og det kan jo hende at den neste ikke starter sånn. :) Kan jo håpe!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er nok definitivt en del av "spøkelsesalderen", men det er også viktig å ta på alvor så man ikke ved uhell forsterker adferden så den blir en uvane.
    • Er hun ikke i den alderen? Jeg har noe liknende problemer selv, også 5 mnd. Bjeffet plutselig på en dame på bussholdeplassen i dag, uvisst av hvilken grunn. Heldigvis bare sosial bjeffing, som han gjør når han vil noe, men hun ble dessverre ukomfortabel, så måtte fortelle henne at det var vennlig kommunikasjon for å få oppmerksomhet, ikke noen trussel eller advarsel. De høres veldig annerledes ut og serveres mot "inntrengere" på "eget territorium". Kanskje sammenlignbart med hva din gjør? Fordi min er avlet for å vokte, så belønner jeg ham for å være flink gutt og gjøre jobben sin tilfredsstillende når han serverer advarselbjeff på fremmede "inntrengere". Hadde han truet og ikke latt seg avlede hadde jeg kjøpt profesjonell hjelp, men foreløpig er han tilfreds med å få respons på varselet og tar min vurdering av situasjonen som god fisk.  Kjenner du til begrepet sladretrening? 
    • Det er vanskelig å si uten å se hunden. Går dere på noe valpekurs? Isåfall er det et godt sted å spørre. Jeg tenker også at det er veldig viktig med god sosialisering med trygge hunder og folk, og på trygg avstand til "skumle" ting i ulike miljøer generelt, så ikke alt ukjent blir skummelt.
    • Hei! Har en 5 mnd gammel bc valp som knurrer og bjeffer på ting som kommer på avstand, samme om det er kjentsfolk eller fremmede.. hun syntes det er greit når de kommer nærme nok, da vil hun mer enn gjerne hilse og er fornøyd.   idag når faren min kom inn med caps knurret hun og bjeffet her inne, noe hun aldri har gjort før.. noe jeg bør gjøre for å forebygge? hun er dog lett å avbryte enkelte ganger, men mååå liksom bjeffe.. takk for alle svar
    • Jeg kaster lange blikk på Arrak sine jakker. Har brukt en 100-kroners Didriksons jakke fra Finn denne våren, og bra er det, for den har fått juling. Nå som hopping og biting og riving i klær ser ut til å være en ting i fortiden i nær fremtid.. Noen erfaringer med de?   Edit: advarer også mot Hööks sin jakke. Baklomma har rette kanter og er for smal. Lite plass og ting faller ut. Helt ok budsjettjakke, men har en råd til bedre, kjøp bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...