Gå til innhold
Hundesonen.no

Valpekurs


LiLi

Recommended Posts

Skrevet

Her er noen bilder fra kurset vi har begynt på :lol:

Eller først er det noen fra turen til tog-stasjonen, så noen bilder fra toget, så noen bilder fra kurset vi har begynt på! hihi..

Trallalla

trallalla.jpg

Tisse litt ja..

tisse.jpg

Kommer det toget snart eller?

skue.jpg

Der da?

IMG_0115.jpg

Blæh.. Kjedelig..

IMG_0109.jpg

Endelig på toget!

togtur.jpg

Gjeeeesp!

gjesp.jpg

Kurset begynte klokka 20.00, og da var det selvfølgelig ganske så mørkt.. Men prøvde i alle fall å ta noen bilder da.. Her er noen av hundene fra kurset.

kurs4.jpg

kurs1.jpg

kurs2.jpg

kurs3.jpg

Og her er LiLi i dekk :lol:

dekk.jpg

Skrevet
Christina, du ser så syyykt høy ut :D

hun har bare så syyykt liten hund :lol:

Kjempe fine bilder!!

(og selvfølgelig er hun "geniet" i guppa! Det er jo ikke bare beauty med henne, hun har jo brains og :lol::D)

Skrevet

hun har bare så syyykt liten hund :lol:

Kjempe fine bilder!!

(og selvfølgelig er hun "geniet" i guppa! Det er jo ikke bare beauty med henne, hun har jo brains og :lol::D)

Hehe, det er mottoet mitt vettu :D Brains AND beauty! ;)

Jeg er faktisk bare 1.68 :P hihi

Skrevet

Kjempe fine bilder, også flott at det gikk så bra på valpekurs!!! Er kjempe morro å høre hvordan det går med LiLi. Kanskje hun til og med debuterer i Lydighet en dag(?). Stå på begge to! :lol:

Skrevet

Jeg er jammen fleksibel! I det ene øyeblikket er jeg en kjempe, i det neste en pygme! :D

Hehe, ved siden av Mona blir alle pygmeer, men ved siden av LiLi blir vi kjemper ;)

Hvilken rase må jeg kjøpe for å se slankere ut? ca sånn Paris Hilton size?

Skrevet
Kjempe fine bilder, også flott at det gikk så bra på valpekurs!!! Er kjempe moro å høre hvordan det går med LiLi. Kanskje hun til og med debuterer i Lydighet en dag(?). Stå på begge to! :lol:

Hihi, takk :lol: Tviler på det, men man vet jo aldri :D

Hun gadd ikke å bry seg om de andre hundene på treningen i det hele tatt.. Er jo så vant til å være med på utstilling og sånn vettu! Men jammen var det gøy å leke med dem etterpå! Tjoho! :D

Skrevet

Disse glemte jeg visst! De ble veldig mørke da, men men.. Det er nå i alle fall jeg og LiLi som leker :lol: Hun liker godt å leke som belønning. Favoritten er en gammel sokk!

leke2.jpg

Freaky...

leke1.jpg

Hoho, sjekk halen :lol:

leke3.jpg

Her så hun nesten litt skummel ut gitt :D

Skrevet

Ih, hvor spændende med første træningsgang for dig også! :lol: Hvor er hun bare syyykt kær! (måtte bruge ordet også jeg hi hi) Så fint at hun var så dygtig, det lønner sig at dra på udstilling i mere end en forstand! :lol::D

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er ikke snakk om en av rasene som er overrepresentert. Det er ingen gentest eller test utenom individuel allergi testing for dette. Som sagt har ingen av besteforeldrene, søsknene og ingen av foreldrene det. Så for meg er det vanskelig å si om det er arvelig eller ikke. Derfor er det vanskelig å si at jeg burde ha vist at hunden ville utvikle denne sykdommen. Takk for tipset, jeg skal kontakte dem for råd.
    • Jeg kjenner ikke sykdommen nok til å vite, men om den er arvelig så kommer det jo an på om det er noe man burde visst om eller testet for. Jeg vil anbefale deg å kontakte NKK om dette, de har advokater med kunnskap om kjøp og salg av hund og konflikter rundt det.  Hundehelse.no sier: "Tilstanden er arvelig. Raser som er predisponert er Shar-Pei, Labrador retriver, Golden retriver, Dalmatiner, Boxer, Boston terrier, Fox terrier, Skotsk terrier, West Highland White terrier, Lhasa Apso og Shih Tzu. Tilstanden oppdages som regel når hunden er mellom 6 måneder og 3 år gammel."  
    • Hei! Jeg trenger råd angående en situasjon jeg befinner meg i nå. Jeg solgte en hund (1 år gammel) for 2,5 år siden. Hunden ble sjekket av veterinær før flytting. Jeg mottok nå en melding om at eieren har avlivet hunden på grunn av alvorlig atopisk dermatitt. De krever pengene tilbake for hunden, som ble solgt for 7000 kr. Problemet jeg har med dette er at hunden først begynte å utvikle symptomer 1,5 år etter at den forlot meg, ifølge veterinærjournalene, og verken foreldrene eller søsknene er berørt. Uten noen bevis i det hele tatt har veterinæren skrevet i alle journalene at den er "arvelig". Hva ville du gjort i denne situasjonen? Selv om jeg ikke er imot å refundere dem, synes jeg det faller inn under den generelle risikoen ved å eie et dyr. De kontaktet meg ikke på noe tidspunkt da hunden fikk symptomer for å tilby meg å kjøpe den tilbake.
    • Jeg håper jo at folk som velger å ta med hundene sine på Oslo Dog Show har trygge hunder som takler omgivelsene der. Hvis du er ute etter å vite mer om rasen så anbefaler jeg å kontakte raseklubben eller oppdrettere av rasen.
    • Chodsky Pes virka så rolige på Oslo Dog Show.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...