Gå til innhold
Hundesonen.no

Turer


Lise

Recommended Posts

Zita har opperert bort en kul på beinet og dyrlegen sa at jeg skulle ta moderate turer med henne siden det er så langt nede på beinet for den lå over senen på bakbeinet. Jeg har vært veldig forsiktig med turer og gått små turer med henne, men hun har så mye energi og har lyst til og bare løpe siden hun er vane med og kun gå løs og og være med over alt.

Er det noen som har hatt en hund med skadet bein som kan gi meg noen tips om hvordan jeg skal gjøre hun fornøyd, Zita halter ikke etter opperasjon og virker veldig rask men hunder viser jo ikke smerte så godt.

Tenkte jeg skulle ringe ned til mandagen og høre med vetten om det ettersom hun er så rastløs.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Zita har opperert bort en kul på beinet og dyrlegen sa at jeg skulle ta moderate turer med henne siden det er så langt nede på beinet for den lå over senen på bakbeinet. Jeg har vært veldig forsiktig med turer og gått små turer med henne, men hun har så mye energi og har lyst til og bare løpe siden hun er vane med og kun gå løs og og være med over alt.

Er det noen som har hatt en hund med skadet bein som kan gi meg noen tips om hvordan jeg skal gjøre hun fornøyd, Zita halter ikke etter opperasjon og virker veldig rask men hunder viser jo ikke smerte så godt.

Tenkte jeg skulle ringe ned til mandagen og høre med vetten om det ettersom hun er så rastløs.

Prøv "hjernetrim" på henne. Det gjorde jeg på min Newfoundlender da han ble operert i begge skuldrene. Han var da 7 måneder og veldig valpete. Det ene rådet jeg fikk var at jeg skulle finne noe han likte eksremt godt (dette kan være godbit eller en leke) og hjemme det under noe f.eks en plastskål eller en liten gryte. Poenget er jo da at hunden skal klare å få tak i dette. Noen klarer det utrolig fort, men Bonzo brukte veeeeldig lang tid :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Mona brakk benet da hun var ni uker, og måtte holdes i ro i nesten to mnd...hehe... GØY :)

Altså, det går rett og slett ikke an å slite dem helt ut med å hjernetrimme dem.. Men gjør det du kan, små oppgaver og enkel trening i hjemmet. Og pass på å ha henne i bånd ute hele tiden selv om det er dritt kjedelig.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Og ta godbit leken vet jeg ikke om det fungerer så bra akkurat nå, for hun er under utredning for alergi og får kun et for som er for hunder med hudproblemer. Kan jo se om hun er interesert i og lete etter foret.

Den jenta her har så uflaks med så mye på engang så det er vanskelig og gjøre hun fornøyd men gjør mitt beste. Takk for tipset da :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Henger meg på pinewood! Jeg har hatt herre/unisex vest og den passet meg godt i bredde. Ble dessverre litt for lang eneste så var uheldig å ødela glidelåsen og sømmen på en lomme i ett fall. Foreløpig eneste minuset med den er at den blir litt tung om man er ute i heftig regn.  Fikk sommerversjonen til pinewood i erstatning fra widforss og den bruker jeg hele tiden. Store gode lommer som rommer masse! ikke opplevd å miste noe utav, og i konkurranse setting så skal det ganske mye til for at leker ligger synlig for dommer også. Så sånn teknisk disk som det skal det godt gjøres at skjer også.    Har også en IQ Dogsport multifunctional jakke jeg bruker på vinteren og jeg elsker den!! Liker spesielt godt at det er linere til lommene så man kan vaske dem ofte om man bruker litt grisete godbiter. Ikke fult så dyp lomme bak som pinewood, men ok nok. 😊    Har også en eldre CRW vest fra hooks og den er jeg ikke så fan av. For små lommer og for lett å miste ting utav. Fordelen er stofftypen som ikke tar til seg så mye vann i regnvær. 
    • Kan være. Føler allikevel for å høre musikken sammen mens vi går. Han blir glad av musikk han liker, og den trafikkstøyen er ganske ubehagelig når en legger merke til den. Den er ujevn, uforutsigbar, og det er ikke behagelige lyder. Veldig til susing pga hastigheten. Kjent for å ha ugunstige effekter på helse. Å fokusere hørselssansen på Bob Marley istedenfor er antakelig sunnere for såkalt mental helse. Alternativt, så kan vi selvsagt busse de tre holdeplassene for å bare ha fuglekvitter og klukkende elv på øret siste delen av veien. Også en mulighet. Det er bare så mye mer lettvint å gå enn å styre på med buss som går 1-2 ganger i timen for de tre holdeplassene. 
    • Trenger han faktisk lyden? Jeg vil tippe han får pulsen godt nok fra et headset på deg.
    • Har tenkt på det, spille synkront i to headphones, og prøvde på hunden et rundt halsen, men det blir for dårlig lyd til ham. For mye av høyfrekvente lyder og ingen bass. Må ha fyldigere lyd for å kunne nyte den.  Ingen fare for å forstyrre omgivelsene, en møter svært sjelden andre mennesker langs den veien der, og de har i 100% av tilfellene så langt vært på sykkel, som farer fort forbi.  Med mindre det finnes headphones lagt spesielt for hunder (tror ikke han vil like det mens vi er i bevegelse i dynamiske omgivelser) er jeg derfor ute etter en så nett og praktisk og rimelig ghettoblaster som mulig, til å bære på kroppen med stropp. Det er 20 min langs et sånt grusomt kjedelig strekke hver vei, til hver eneste trening hele sommerhalvåret. Trenger sprite opp den turen littegrann
    • Hvorfor ikke bare bruke et headset? Det blir fort irriterende for omgivelsene hvis du skal prøve å overdøve trafikken med musikk...
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...