Gå til innhold
Hundesonen.no

Ang. vekt


¤Silje¤

Recommended Posts

Skrevet

Et litt dumt spørsmål, men.. Hvor mye kan jeg regne med at bikkja vil veie når hun er ferdig utvokst? Hun er nå 8,5 mnd og har ligget på 15,8 kg i nesten to mnd. Hun er blanding mellom flat, alaskan husky og BC.. Tenker mest i forhold til fôr, om hun skal ligge på medium eller large breed.. Veterinær mener at hun bør ligge på large, men kan ikke innbille meg at hun vil bli så "stor", med mindre hun får en grum vekstspurt i nærmeste fremtid..

Skrevet

Tja med mixer er det jo ikke godt å si hvor vekt og høyde stopper!

Et sted mellom 20- 25 kg kanskje?

I høyde nærmer hun seg sikkert ferdig utvokst, vet ikke hvordan det er med AH og BC, men flatene bruker ofte litt tid på å "sette" seg i kroppen.

Min jaktlab tispe er ca 22 kg og hun bruker specific senior - medium, og fungerer godt på det.

Skrevet

Jeg tipper også i overkant av 20 kg. Selv er min flat-tispe et sted på 30-tallet, men hun har kraftig benbygning. Må nesten se an kroppsbygningen litt også.

Skrevet

I høyde ligger hun mellom 50-55 cm et sted.. Hun ser litt spinkel ut, men er ikke for tynn. Ser gjerne at hun legger seg litt mer ut, tenker hun vil se godt ut på rundt 20 kg hvis høyden holder seg nå..

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Takk. Er ikke så flink i norsk.
    • Legitime = oppriktige/riktige i følge lover og regler.
    • Det finnes mange gode bøker og kurs om språk. Turid Rugaas har "På talefot med hunden" og "Bjeffing - språket som høres".  Dette er også en god jeg har i bokhylla www.dogwise.com/the-language-of-dogs-understanding-canine-body-language-and-other-communication-signals-dvd-set/ Hvis du bor på østlandet kan jeg på det varmeste anbefale språkkurset til Lundqvist hundeskole. Jeg har gått det to ganger og det er utrolig lærerikt. Det avhenger veldig av individene om de kan ordne opp selv eller ikke. Så lenge hundene oppfører seg ok mot hverandre og tar hverandres signaler så er det ok. Om det er stor forskjell i alder og adferd på dem så trenger de ofte litt hjelp for å fungere sammen. Jeg mener uansett at det er eierens ansvar å sørge for at alle hundene trives og har det greit, og ingen hunder skal være nødt til å sloss for plassen sin eller mistrives i flokken.
    • De som har flere hunder enn tre og som lever i flokk. Lar dere flokken ordne opp i alt selv? Eller tar dere helt styringa? Blir det værre da? Ønsker kun å lære mere om hundespråk.
    • Hva betyr legit? Betyr det at de er greie?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...