Gå til innhold
Hundesonen.no

Valpevekt på cocker 4 mnd


Devana

Recommended Posts

Kan ikke helt huske hvad Charlie vejede da han var 4 mdr.

han vejede 2 kg ved 8 uger, tror det måske var omkring 5 kg, må prøve at se om jeg kan finde hvalpebilleder fra den alder.

Men skal lige siges, at han var en stor kraftig valp, er er også stor som voksen.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Takk for svar :) Jeg synes Charlie (min Charlie altså..hehe...) begynner å kanskje bli en anelse stor...Han ble veid hos veterinæren for en måned siden og da veide han allerede 5,5 kg, men veterinæren reagerte ikke på dette. Men nå har han blitt enda litt større synes jeg. Vi var hos veterinæren forrige uke pga øyet hans og de nevnte ikke noe om vekta, så det kan være at det bare er jeg som syns han er litt lubben...Jeg er ikke så godt kjent med hvor store cocker-valper skal være.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Takk for svar :) Jeg synes Charlie (min Charlie altså..hehe...) begynner å kanskje bli en anelse stor...Han ble veid hos veterinæren for en måned siden og da veide han allerede 5,5 kg, men veterinæren reagerte ikke på dette. Men nå har han blitt enda litt større synes jeg. Vi var hos veterinæren forrige uke pga øyet hans og de nevnte ikke noe om vekta, så det kan være at det bare er jeg som syns han er litt lubben...Jeg er ikke så godt kjent med hvor store cocker-valper skal være.

Nå har ikke jeg peiling på hva en 4mnd cocker bør veie, men jeg har inntrykk av at mange veterinærer sier ikke fra om overvekt før det er ganske ille... (desverre) En valp bør ikke bli for stor for fort, hør med oppdretteren din du, de burde kunne hjelpe deg med å finne ut om valpen er passe.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Han må jo gerne stadig have en smule hvalpemave, men selvfølgelig skal han ikke være så tyk at han har hængemave, eller at du slet ikke kan mærke hans ribben.

Edit: Jeg har desværre ikke fundet hans hvalpebilleder endnu, da de er på min anden pc.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 weeks later...
Du bør ikke bry deg m hva valpen skal veie nå for tiden. Nå er den

valp. Den veier aldrid for mye hvis du tenker på det fordi valpen skal ha

litt valpefett. Du bør heller tenke på vekt når den er blitt fullvoksen : )

Den må ikke veje alt for meget som valp da det kan hæmme dens skelet mens den vokser, for stor vægt på et voksende skelet er ikke sundt.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • https://www.spleis.no/project/445754 Jeg har null venner å minimalt med familie så jeg har ingen nettverk så håper på at dere kan være så snille å hjelpe meg å dele. Forventer ingenting og setter ekstremt stor pris på all hjelp vi får ❤️ Bucky kom inn i livet mitt som en liten sjarmør med et stort hjerte. Han er min bestevenn, min lille baby og midtpunktet i livet mitt. Han har gitt meg utallige smil, trøstet meg når livet har vært tøft og spredd mye glede til alle han møter Etter jeg kom hjem fra operasjon på Jack (andre hunden min) på tirsdag så jeg at Bucky ikke var i form å det var rett inn på dyresykehuset med han. Viste seg at han hadde svulst med veske i buken. Etter en rekke prøver og bilder så kom de frem til at han har kreft i leveren. Jeg tokk da valget i å prøve å gi han en kjanse da han fortsatt har mye livsglede igjen. Han ble operert på torsdag og de fikk ut hele kreften. Han mener at det er den possitive typen men vi vet ikke mer før prøvene kommer tilbake om 3-5 uker. Han så heller ikke tegn til noe flere kuler men vi må ta ct om noen uker/måneder igjen for å se om det er flere inni leveren. Men så langt så virker alt bra å jeg får kanskje hente han hjem i morgen ❤️ På tlf i sta så nevnte veterinæren at regningen er nå på nærmere 90 000kr (ink ligge over til mandag). Jeg har igjen ca 50 000kr på forsikringen i tillegg til noe på buffer konto men det er ikke nokk da jeg måtte ha en operasjon på Jack som blir delvis dekket og har måtte ut med en del penger i sommer da hvitevarer røyk og måtte spyle tett rør osv.. Så har valgt å prøve å spørre om hjelp selv om jeg syns det er flaut å ikke liker å spørre om hjelp..  Har over lengre tid prøvd å selge det jeg eier på finn uten hell så tviler på at jeg plutselig får solgt noe mer der nå, skal prøve å male bilder å selge men sliter mye med kronisk migrene utmattelse depresjon osv.. så vet ikke hvor mye jeg får til der. plukker også sopp på bestilling men var helt tørka ut når jeg skulle inn å se på onsdag så max uflaks. Har også valgt å kutte ut behandlinger,legetimer og medisiner fremover for å ta vare på Bucky å få betalt ned det jeg evt må ta opp i lån  
    • Det er masse ekle planter der ute. I områder med f.eks. borree (urt), hundegress eller boress (også gress) er det høyst sannsynlig noe plantemateriale som sitter fast i svelget. De nevnte gressartene har blader som kan forårsake skader, men det finnes mange flere gressarter som har frø med mothaker fra *******. 
    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...