Gå til innhold
Hundesonen.no

Takk for alt, Theo


Havana
 Share

Recommended Posts

Theo

20.12.1997 - 03.01.2008

havanais.jpg

Jeg hadde ikke trodd at jeg skulle skrive her i minnelunden på lenge ennå. Den ene dagen labbet Theo ivrig rundt omkring, løp, lekte og snuste. Den neste dagen var det slutt.

Theo var min vakre, lille go'gutt, mammadalt og evige optimist. Han ble 10 år gammel. Jeg har hatt han siden han var omkring 3 år. Theo var en tvers igjennom vennlig hund. Joda, han kunne være rampete og finne på litt av hvert, og det ville jo vært litt kjedelig om han ikke gjorde det. Han var bl.a ram til å stjele mat og han hadde visse tendenser til selektiv hørsel. Men for det meste var han en utrolig grei hund. Han hadde et stødig gemytt og en uendelig tålmodighet med barn.

Noe av det beste Theo visste var å snuse langs elva (eller en hvilken som helst vannkant). Kanskje fant han litt andemat eller en morsom gjenstand ved eller i vannet. Han elsket å gå turer i skogen og søke gjennom busker og kratt, eller å løpe rundt på svabergene ved fjorden.

Theo var veldig kosete og innendørs holdt han seg nesten alltid tett ved meg. Men kom det gjester fikk de også en god porsjon kos. Ordet "besøk" fikk han alltid til å sprette opp og se veldig forventningsfull ut.

Theo hadde både barn, barnebarn, oldebarn og tippoldebarn, så han har satt spor etter seg i verden. Men ikke minst har han satt spor etter seg hos alle oss som har kjent han og vært glad i han. Theo har vært en fantastisk hund og jeg har vært privilegert som har fått lov til å dele disse årene med han.

Tusen takk for alt, gode Theo min.

Du er dypt savnet.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Må han være der? Jeg tenker det kan være greit som en del av alenetreningen etterhvert, men så lenge dere er hjemme disse første ukene så ser jeg ingen grunn til å stenge ham inne der med mindre dere har behov for å skjerme ham for noe, unna gulvvask, støvsuging og sånt. Men selv det er også ting han bør bli vant til, strengt tatt. La valpegrinda være åpen så mye som mulig både dag og natt, så lærer han nok å finne roen etterhvert.
    • Valpen vår på snart 10 uker er vandt med valpeinnhegning med et bur inni(dør åpen til buret) på batteristandard. Vi sover enn så lenge på madrass på utsiden av innhegningen. Men på dagtid blir han helt rabiat når han blir satt i innhegningen. Hyler og skriker i evigheter selv når han ser oss. Vi vet han både har er mett, har tisset og bæsjet og behovene hans er fylt. Hvor lege skal han få lov å holde på før jeg gir opp? Valpehjerte får jo vondt av han, men vil jo heller ikke gi opp for lett. Vi vet det enda er tidlig og vi har fri helt frem til nytt år for å være hjemme med han. Gode tips og råd mottas med takk. 
    • Kan stedet jeg beordrer hunden for irettesettelse være den vanlige dagsenga i stua eller bør det være et separat sted/seng?
    • Jeg har hentet flere valper gjennom årene og har aldri tenkt over at det er noe problem at tisper i huset har løpetid.  Tror det går fint med både tispe og valp.
    • Ja han har teppe fra dem. Han koser seg fint i buret sitt på dagtid.  hittil må vi ut med ham rundt kl 02 og igjen kl 05.30 når han våkner på morningen. Han blir tatt ut for å tisse og legger seg raskt tilbake i buret. Men går 3-5 minutter så kommer han tuslende over på madrassen. Vi får prøve å legge oss utenfor å se hvordan det går. Bare håpe. Vi ikke vekker han for mye da når vi flytter madrassen vi skal sove på.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...