Gå til innhold
Hundesonen.no

Hund som er usikker på andre hunder


MegaMarie

Recommended Posts

Skrevet

Min hund Blondie er veldig usikker på andre fremmede hunder. Hun er redd alle hunder som hun ikke kjenner untatt Chihuahua. Nå hun er blitt kjent med de så kan hun godt leke kjempe masse så lenge de er ca på hennes størrelse.

Det som Blondie pleier å gjøre når hun møter på andre hunder det er først å bjeffe og løpe med ørene rett opp å se skikkelig stolt ut og tøff, men så når hunden nærmer seg så blir hun redd, ørene faller ned og hun hyler og skriker og løper sin vei.

Vis det er en liten hund så snuser hun som oftest på den om den holder seg rolig, men så løper hun vekk og hulker litt for seg selv.

Går det ann å trene vekk dette? Og da hvordan?

Skrevet

hunden min er også litt sånn :wub:

er en rottweiler/schäfer mix på 13mnd.

er det fordi hun ikke er helt voksen i hodet ennå?

beklager viss jeg låner tråden :innocent:

Skrevet

Syntes ikke hun var så galen jeg...

Hun bråkte jo ikke såååå mye eller såååå lenge når hun hilste på Xena.

Til å være hund på størrelse med min egen hunds hode så er det ihvertfall mange vi har møtt som er verre.

Men jo flere forskjellige raser og størrelser hun får møte i rolige og kontrollerte forhold først, så vil det vel komme seg etterhvert.

Bare det ikke er noen som skremmer henne eller som er stygg med henne underveis, så er det vel eneste måten jeg vet om.

Men siden hun er så liten så er jo stemmen det eneste hun har å hevde seg med, stakkar...

For meg var det jo motsatt, da kjempebabyen måtte lære seg å være rolig og forsiktig med de små...

Skrevet

Akkurat samme problemet, berre at min basenji er så redd at ho angriper. Men berre hunder! Sto omringa av barnehageunger i dag som ville klappe og storkosa seg ^_^

Har ikkje opplevd dette problemet hos oss siden ho ikkje har vært her så lenge(og vi unngår å helse på hunder no i startfasen)men det var ett problem hos forje eier.

Vi har ikkje erfaring eller kunnskap til å fikse på det sjølv, så vi har tenkt å ta kontakt med atferdsspesialist/trener for å få hjelp.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...