Gå til innhold
Hundesonen.no

hundeklær


miss mini blue dior

Recommended Posts

Søt er det jo ;) .. Men synes kun at dem skal kles på når de MÅ. Altså at det er så kaldt ute at det blir ubehagelig for dem. Klærne må også være gode å gå i.. Ellers så er det ganske greit egentlig ;) ... Hunden blir jo vandt til klær etterhvert, selv om dem kanskje ikke synes det er noe spesielt kult i starten.

Men i grunnen så skal ikke hunder gå i klær.. Så lenge det ikke vipper over i en "motesak" slik at hundene går med søte plagg hver eneste dag, sitter i vesker og får ikke være "hund". Da har man gått over grensa..

Som sakt så synes jeg at klærna burde være gode å gå i ja :blink:. Og helst bare brukes når det er kaldt og surt ute..

EDIT:

- Men en gang i blant, så skader det jo ikke å kle opp bikkja litt ;) ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ttrekker innlegget tilbake.. Vil ikke starte noe her :yawn:

EDIT:

Sorry, mente ikke å skrive det innlegget egentlig :D .... Jeg leste feil og såg det som om at var flere som sa det samme.. Så leste jeg det en gang til etter at jeg hadde skrive innlegget mitt.. Og dette er ikke for å snakke meg bort fra det jeg skrev... Visste ikke at folk hadde sett innlegget mitt en gang, siden jeg skifta det så fort :o

kort sakt: Jeg tenkte meg ikke om, og beklager på det dypeste. :o ..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Stakkars... Hvorfor skal dere alltid "hakke" på nykommere.. Jeg visste ikke om den dere søkegreia før leeenge etterpå.. :yawn: .

Jeg hakker da vel ikke! Da hadde jeg brukt en sånn: :D og sagt "du din dumming, bruk søkemotoren!"

Jeg har bare lite å gjøre.. :o

(eller så skulle jeg vel helst ha gjort noe annet enn å sitte her og fjase, som fx å lest til eksamen..) :closedeyes:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Eg og fikk sånn slengt etter meg når eg var heelt ny her også... er vel sånn vi nybegynner må igjennom..

men over til det du spør om...

ja det er søtt når de har klær på, men er det riktig? nei.

visst de trenger det, så greit.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Syns ikke hundeklær er så ikke som alle skal frem til.. Om hunden trenger det, eller liker å gå med det, så er det ikke noe problem. Men jeg må si at jeg ikke helt skjønner de som kler på hunder med lang pels, med mindre det er for å forhindre å få en klissvåt hund inn i stuen når turen er ferdig.

det viktigste med klærene er at de er behagelige for hunden, at de varmer eller kjøler, og at de ikke hindrer bevegeligheten.. Om de er det, er det egentlig revnende likegyldig for meg om det er rosa klær med bling-bling eller en hullete ullgenser..

Min hund har på klær innimellom, om det er kaldt ute.. Den har kort pels og ikke pels på magen. Men de tåler mye de uten pels også, så om det er opphold, sol og ikke særlig mye vind, så tror jeg det skal veldig kaldt vær til for at noen hunder skal fryse i det hele tatt.

EDIT: av og til har hun også på genser inne.. Plages ikke av det..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det er stor forskjell på hunder. Jeg ville aldri ha kledd en hund som hater det.

Prada driter i om hun har klær på seg, så av og til har hun på seg en genser.

Har kjøpt nissejakke, og nisseskjerf som hun skal han år hun går julebukk.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Selv om en hund har lang eller mye pels, så betyr det ikke at pelsen holder så sinnsykt godt på varmen. :lol:

Jeg bruker en oppklippet ullsokk på hunden min og et fleeceforet vanntett dekken over der igjen på min hund. Er det mildt ute (dvs. over 2 minus) får hun gå ut med bare dekkenet på. Men blåser det og er skikkelig dårlig nordnorsk drittvær, ja da trør jeg på henne det som må trøes på for at vi skal få gå oss en ordentlig tur på minst en time. Det trenger vi begge to, selv om det kanskje er jeg som må mest av og til.... :angel:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Syns at vis det bare er fordi at du holder moten også må hunden det også så er det dyreplageri eller vis hunden bare går med det fordi det er fint.. :rolleyes:

Selv kler jeg på hunden min regnfrakk når det er på sitt værste og når jeg skal lang tur. Hun syns ikke det er noe stas men skjønner når hun kommer inn igjen at hun faktisk ikke ble så våt siden hun gikk med frakk. Hun fryser nemlig når hun går ute lenge uten frakk i regn. Når jeg skal gå lang tur i snø så går hun også med frakk.

Noen syns det er gale vis det er bling bling osv på klærne til hunder, det syns ikke jeg. Så lenge hunden trenger klærene pga noe så er det ikke farlig om hunden har noe som du syns er fint også. Selv har jeg bare et svart med rødt for inni, men kunne godt tenkt meg et flis dekken til å bruke i stallen når det kalt til henne eller når det snør som ser litt fansy ut.. ^_^

Lenke til kommentar
Del på andre sider

For de som har små hunder og trenger ullgenser til sine hunder, så strikker denne damen kjempe fine varme grensre, i god kvalitet: Bente Genser, HotDogz

Jeg har bestillt sånn til Milli nå i ensfarget brun, det er fin til rød pels syns jeg:) Koster ikke mye, og man får genser som er strikket etter mål, og derfor passer perfekt (om du har klart å måle hunden din rett da).

Lenke til kommentar
Del på andre sider

For de som har små hunder og trenger ullgenser til sine hunder, så strikker denne damen kjempe fine varme grensre, i god kvalitet: Bente Genser, HotDogz

Jeg har bestillt sånn til Milli nå i ensfarget brun, det er fin til rød pels syns jeg:) Koster ikke mye, og man får genser som er strikket etter mål, og derfor passer perfekt (om du har klart å måle hunden din rett da).

Har hatt lyst på strikkegenser før men med en hund som har lett for å få elektrisk pels så tror jeg ikke helt at det går så bra..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg så en mellomstor blandinghund i går, med genser !

Fikk litt sjokk egentlig. Det er kaldt, men ikke iskaldt. Tror det var mere for syns skyld?

Å kle på hunden med søte klær er jo søtt/kult for syns skyld en gang i ny og ne! MEN når man bruker det på hunden sin hver dag, og går tur med det så blir det for dumt.

Skal ikke snakke så mye jeg da.. har lyst til å strikke et rødt skjerf til hunden min... hehe

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ok sjekk denne da :

Bilde011.jpg

Hunden min har plenty pels så han slipper å bruke den ( det er ihvertfall ikke så kaldt ennå), synes den er morsom jeg da og er strikket av bestemor til samboer. Hunden har brukt den 3 ganger så jeg kunne ta bilder av han. Men ute tør jeg faktisk ikke bruke den, blir jo sannsynligvis ledd av og mobbet om vi går på bygda med den der. Ogsåklart han trenger den ikke :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

jeg synes det er helt i orden så lenge vær (eller sykdom) tilsier det, og hvis det er funksjonelt. Og da henger jeg meg på noe som også har blitt sagt her inne; når det fra før er funksjonelt og nyttig gjør det ingenting om det også er fint å se på. :rolleyes:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ebbe (cavalier) som jeg hadde før ble hel barbert og frøs da veldig fort om vinteren. Han hadde ett par gensere, men brukte mest dekken. Han kledde jeg på i kulda fordi han trengte det, men det kunne aldri falle meg inn å putte klær på belgerene mine de har liksom nok pels de... :D

Funksjonelle klær er ok synes jeg hvis hunden trenger det.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har ikke egenerfaring, men omgåttes en håndfull whippets. Tur i typisk norsk skog er meg bekjent ikke noe nevneverdig problem. Herjer hunden i skogen kan det såklart bli en skramme her eller der uavhengig av rase, men jeg har aldri hørt at det er noe vesentlig verre med whippet. Når det gjelder munnkurv mtp. jaktlyst så vil det hindre skade og drap av byttedyr, men jagingen og stresset blir jo det samme. Hunden skal ikke jage vilt (eller tamt strengt tatt) så du bør ha tilgang til åpne og/eller inngjerdede områder som hunden kan få løpe fra seg på. 
    • Ser at det er nesten 6 år siden noen har skrevet her, men jeg prøver likevel:  Har et par spørsmål om whippet som jeg lurer på. 1) Leser her og der at det er veldig lett at de får overflatiske skader på kroppen, pga av full fart under "fri leik". Hvordan er det å kombinere tur  i typisk norsk skog med en løs whippet?  2) Whippet har jo jaktlyst. Er det mange som har erfaring med at naboens katt har fått en ublid skjebne? 3) Når det gjelder jaktlyst; er det helt "på trynet" å sette munnkurv på en whippet som skal få rase fra seg i fritt løp? Bare noen spørsmål fra en som har whippet på lista over "hunder jeg kanskje kunne tenkte med, når den hunden jeg har nå rusler til de evige jaktmarker"...
    • Skal sjekke den sida da jeg får tid.  Når det kommer til aktivisering har det vært lite i det siste, men alle problemene jeg viser til er helt uavhengig av hvor mye aktivisering han har fått i det siste. I hele sommer feks var det 2 5-minutters turer hver dag, en tur på en halvime og 1 til 1,5 time i en hundepark hvor han kunne springe og lukte og utforske, hvor mellom 10 og 40 minutter hver gang ble brukt til agility, rally lydighet og andre øvelser. Det var da altså 6 av 7 dager i uka i månedsvis. Før også har han fått minst en time hver dag pluss trening. Ren hundetrening vi drev med ellers gjorde han mer sliten, men det hjalp som sagt ikke på noen av problemene nevnt over. Ikke på bjeffing, piping, aggresjon eller noe annet. Nå siste måneden har det ikke vært tid til å følge opp det med så mye aktivisering dessverre.  Så selv om det ikke har vært direkte trening så har det ihvertfall vært aktivisering med egentrening fra min side.  Jeg vil tro at hvis noen har tid til mer aktivisering enn dette så kan han nok være en "bedre" hund. Men det krever vel også at noen er i en situasjon hvor dem ofte kan få besøk av noen som er vant med hund.  Sånn som situasjonen er nå har jeg heller ikke mulighet til å følge opp med veldig mye fysisk aktivitet, fordi skaden jeg har begrenser det til at selv 30 minutter lange turer er å strekke ting og selv det er vanskelig noen dager.  Hvis det hadde vært mulig hadde jeg skulle ønske jeg kunne hatt han videre. Jeg vil fort være i en situasjon hvor dette er et problem som ikke vil fungere videre i hverdagen. Utenom det så har jeg først nå egentlig innsett hvor store verdier på eiendommen som har forfalt fordi jeg ikke takler konstant bjeffing hele tiden. Bjeffingen, sånn utenom hørselskaden, tærer enormt mentalt for det føles som om noen skriker konstant. Jeg har forsøkt noen som har han noen helger innimellom og han er roligere der enn han er hos meg, foreldrene mine og flere anre som har passet han. Eller ihvertfall etter første dagen. Jeg har kontakt med oppdretteren, så kan jo høre om det. Han har prøvd litt gjeting, hvor han spredte flokken i alle retninger og kun var opptatt av å jage. Er også en del jaktinnsikt, så ikke sikkert det er noe han fungerer veldig godt med.  Men ja, jeg ser for meg omplassering er vanskelig. Det krever noen som har erfaring med lignende hunder og som i tillegg har mye tålmodighet. Absolutt alt annet enn lyden er noe som fint hadde gått ellers også
    • Her trenger du definitivt hjelp. Jeg vil anbefale å sjekke https://atferdskonsulenter.no/,  det er mange flinke der over store deler av landet. Jeg er på reise og har ikke hatt tid til å lese nøye gjennom, men mitt første spørsmål er hvor mye aktivisering får han på regelmessig basis? Dette høres ut som en gjeterhund med mye kapasitet, og ta tenker jeg at det er en hund som må få brukt seg nok både fysisk og mentalt hver dag. Du beskriver noe hundetrening "som kolliderte med andre ting", og enkelte episoder/tilfeller, men en aktiv gjeterhund trenger jo fort god trening ihvertfall noen dager i uken og litt småtrening til daglig. I tillegg til nok fysisk. Folk jeg kjenner med border collier og andre aktive hunder trener jo gjerne hundesport et par timer to-tre dager på ukedagene, i tillegg til kurs og/eller konkurranser i helgene, samt lange turer enten med sykkel eller løping.  Av måten du skriver på høres det veldig ut som det eneste du ønsker er å slippe å ha hunden. Det vil være en ganske stor jobb å trene bort mye av denne adferden, og jeg tenker det må være en helt fair vurdering om du ønsker å leve med denne jobben. Å ha hund er en livsstil, og en hund med adferdsproblemer legger mange føringer i hverdagen. Jo mindre mulighet du har til å tilrettelegge hverdagen etter hundetreningen, jo lengre tid vil det ta å få bukt med problemene. Dessverre kan det være vanskelig å omplassere en slik hund, men HVIS det i hovedsak er mangel på aktivisering som er utfordringen så kan det være aktuelt for noen som vil ha en arbeidshund med mer kapasitet. Er han prøvd til gjeting? Har du kontakt med oppdretter? Det kan jo være verdt å høre om de vet om noen som kan være aktuell for å ta over hunden. Eventuelt kan du jo ta kontakt med en av adferdskonsultentene på lenken over og få en vurdering av hunden. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...