Gå til innhold
Hundesonen.no

Amstaff som klatrer i trær :)


chaos

Recommended Posts

Skrevet

Timon er en gutt eller rettere sagt en mann på 5 år, han eies av en kamerat som har brukt utrolig mye tid på han

Den er rett og slett knall og har en riktig så spesiell hobby

Filmer som han har lagt ut på youtube og div andre sider :

Det er enda bedre og se det Live, men Enjoy =)

Skrevet

han er helt sinnsyk, er en av de kuleste hundene jeg har møtt, ricco som vi har er helt lik, bare at grunnfargen til ricco er lysere, han har mer muskler og ikke fult så mye hvitt oppover nesepartiet.

Timon legger seg helt ned på gulvet hjemme og tar sats og hopper, han er ikke langt ifra taket, var på vei ut derifra så ville timon også være med ut og maste om litt oppmerksomhet.. plutselig hopper han til og dytter snuten sin i ansiktet mitt.

Han er så elegant =)

Skrevet

Så herlig!

Hunder som tydelig viser sine egne personligheter, faller mye i smak hos meg. Føler de blir litt mer "individ" da.

Misunner deg rottweilerne... Skulle nesten ønske jeg hadde så god erfaring med hunder at jeg kunne hatt rottis.

Er utrolig flotte hunder! Når jeg ser en rottweiler, blir jeg blendet av hundens utstråling av styrke og hengivenhet.

Herlig, må jeg si. Herlig!

Skrevet

HERLIG bikkje! Min hund hadde aldri gjort noe i nærheten av det der. Hun foretrekker å ligge godt planta på bakken :)

Skrevet
Så herlig!

Hunder som tydelig viser sine egne personligheter, faller mye i smak hos meg. Føler de blir litt mer "individ" da.

Misunner deg rottweilerne... Skulle nesten ønske jeg hadde så god erfaring med hunder at jeg kunne hatt rottis.

Er utrolig flotte hunder! Når jeg ser en rottweiler, blir jeg blendet av hundens utstråling av styrke og hengivenhet.

Herlig, må jeg si. Herlig!

De er rå herlige, Både ricco og cane har en stor personelighet men forskjellig personelighet. så for meg så er de ikke bare hunder:)

Fått ut bilder av Cane :)

Skrevet
De er rå herlige, Både ricco og cane har en stor personelighet men forskjellig personelighet. så for meg så er de ikke bare hunder:)

Tomlene opp for den der!

Skrevet

Waou! Utrolig fasinerende! Og helt rått! Men jeg blir nesten litt skremt også jeg.. Det viser virkelig am staffens råhet og hemningsløshet. Misforstå meg ikke, jeg har sansen for rasen, men det bekrefter bare at man skal jammen vite hva man har mellom hendene.

Skrevet

Gjør hunden det av seg selv eller får den beskjed om det?

I likhet med en kommentar på filmene ville jeg vært litt forsiktig med tanke på belastning i forkroppen da det er en kraftig hund med stor tyngde, særlig når han etterhvert blir en eldre herremann :)

Husk at hunder er avlet for å gjøre som de for beskjed om og de tenker ikke nødvendivis på hva som er best for seg selv i lengden. Kanskje spesielt denne typen hunder som er avlet til å aldri gi seg...

Til sammenligning har jeg en staffe som elsker å leke med steiner (hun biter det ikke men dytter de bortover ned nesen og labbene), og hun har en enorm vilje og er så ivrig at hun kan skrubbe seg til blods på snute og lepper! Her er det viktig at jeg som ansvarlig griper inn og avgjør hva som er best...

Skrevet

Det er sant, dette skjer når de leker ved kommando. eier setter fotballen et sted i treet og timon skal få den ned.

Han har begrensninger rundt dette ja, men timon har detti ned noen ganger og det har alltid gått bra, men en gang går det galt.

Skrevet

Jeg fikk nesten vondt inni meg, da jeg så denne filmen. Og da hunden datt ned siste gangen, ble jeg skikkelig skremt. Nei jeg synes ikke dette var morsomt i det hele tatt, og jeg håper eieren slutter med denslags leker før det går virkelig ille. Nydelig hund ihvertfall, og den fortjener bedre synes jeg.

Skrevet
Jeg fikk nesten vondt inni meg, da jeg så denne filmen. Og da hunden datt ned siste gangen, ble jeg skikkelig skremt. Nei jeg synes ikke dette var morsomt i det hele tatt, og jeg håper eieren slutter med denslags leker før det går virkelig ille. Nydelig hund ihvertfall, og den fortjener bedre synes jeg.

Du de hundene der tåler en støyt, de er ganske spretne av seg.

Og hunden fortjener bedre ? Den kunne ikke ha hatt det bedre og det på alle mulige måter.

Han får max oppmerksomhet og stimu og dette dag etter dag i nå 5 år.

Hunden har det topp den =)

Skrevet

Joda, de liker sikkert å klatre i trær. Men aldri om jeg hadde turt å la en av mine hunder gjøre noe slikt. Nå er ikke Soffen noen amstaff, men fa** som han har forsøkt til tider :S Visste ikke at noen hunder likte dette fra før jeg, så sånn sett lærte jeg definitivt noe nytt med denne tråden.

Katter skal få lov til å være i trær, hunder kan (for å berolige mine nerver :)) få lov til å oppholde seg på landejorden :)

Skrevet
Du de hundene der tåler en støyt, de er ganske spretne av seg.

De har høy smerteterskel ja. Det betyr ikke nødvendigvis at de tåler så mye mer. Det skal bare mye mer til før de viser at de har vondt.

Og som Hanna sier, de legger ikke begrensninger på seg selv. Derfor må vi gjøre det for dem. Fysisk trening av hund er som hos mennesker.

Skrevet

sant, men er få ganger timon har falt,han har temmelig bra kontroll oppe i treet :)

Men jeg personelig hadde nok ikke lært hunden min det for ja det er en risiko og ta

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Så bra du tenker på økonomien før du skaffer hund! Det koster en del, og som du har erfart kan det fort komme på ekstra kostnader. Når det gjelder timing så er det noen faktorer. Hvis du ikke allerede har vært i kontakt med oppdrettere så kan det ta tid å finne et valpekull med leveringsklare valper. Noen oppdrettere har reservert alle valpene før de er født. Så start med å kontakte ulike oppdrettere og sjekke tid for valpekull, om foreldrene oppfyller avlsrådene til raseklubben osv. Hvis dere skal flytte, slik jeg forstår det, så kan det være greit å ha kommet noenlunde i orden før en valp kommer i hus. Er huset "valpesikkert"? Er det hage/uteområde som er inngjerdet, er dette noe dere tenker å gjøre eller ha på plass før valpen kommer? Er det noen store oppussingsprosjekter i ny bolig som kan være greit å ha unnagjort før man får en nysgjerrig og aktiv krabat i hus? Personlig foretrekker jeg å få valp i sommerhalvåret, når man uansett er mye ute. Det gjør dotreningen så mye enklere enn å måtte pine seg ut i -15 annenhver time, og stå og vente på at valpen skal gjøre fra seg. Siden du kommer til å være hjemme så er ikke alenetrening et stort problem, men en valp er aktiv, så det kan være greit å få valp i en rolig periode, kanskje ikke rett før eksamensperioden f.eks. Når det er sagt så kommer jo alt an på når den rette valpen fra den rette oppdretteren er leveringsklar. Når valpen først er i hus så må man tilpasse seg det, men det virker jo som dere har gode forutsetninger tenker jeg.
    • Jeg synes golden virker som et bra alternativ for dere. Siden du er vant til husky så er du vant til høyt aktivitetsnivå, og det virker som du er forberedt på og klar over at golden trenger litt mer mental aktivisering, men også er mer førerorientert og lettere å trene. Den store negative faktoren for min del med golden er at de røyter MYE. Her er det enten mye børsting og støvsuging og/eller ofte bading. Men hvis dere fikser det synes jeg det høres ut som en golden vil trives hos dere. Det er mange raser som kunne passet, jeg tenker flatcoated retriever, belgisk fårehund, finsk lapphund eller setter. Men jeg synes golden virker som et veldig godt alternativ for dere.
    • Hei! Jeg (dame 23) og samboeren min (29) vurderer å gå til anskaffelse av en hund. Jeg er ganske turglad av meg og driver med friluftsliv som hobby (hengekøyeturer, fjellturer, teltturer, fisketurer osv.) samboeren min er mer hjemmekjær og liker å ta det mer med ro, det gjør også jeg i perioder. Pga. en kronisk sykdom kan hverdagen min være uforutsigbar, men så lenge jeg holder meg i aktivitet og med måte så pleier det å gå greit. Vi ser etter en hund som kan være med på alt. Alt fra familiebesøk til fisketurer til ferier med bobil og hele pakka. Vi ser etter en følgesvenn rett og slett, som ikke skal sitte alene hjemme hele dagen, men som kan inkluderes i våres hverdag. Vi bor ganske landlig og selv om leiligheten vår ikke er så stor, vurderer vi golden retriever som rase. Vi trenger en hund som kan være aktiv, men også tåler ett par dager på sofaen. Vi ser etter noe allsidig, en rase som er litt morsom og rampete, men også lett kan trenes og formes slik vi ønsker. Det er så utrolig mye å velge mellom og det er så mange raser jeg kunne tenkt meg. Jeg er oppvokst med støvere og jeg og min mor skaffet oss husky når jeg var 17, hun har vært min følgesvenn i så mange år allerede. Men nå har jeg lyst på en hund jeg kan forme litt mer slik jeg vil. Jeg er åpen for tips til hunderase som kunne passet annet enn en golden retriever også! Det viktigste for meg er at det er en rase som vi har kapasitet til å ha, slik at vi får en godt balansert hund som får behovene sine møtt. 
    • Hei! Jeg er ei jente på 23 år. Jeg og min samboer planlegger å flytte hjem igjen til bygda jeg opprinnelig kommer fra. Det er veldig landlig og utrolig fine fjell og skogsturer. Jeg er selv et friluftsmenneske og elsker alt av hengekøyeturer, teltturer, fisketurer og fjellturer. Samboeren min kommer til å være i jobb når vi flytter hjem og jeg skal starte lærerutdanningen min over nett. Vi har derfor snakket om å kanskje skaffe oss en valp til høsten. Vi har særlig sett på golden retriever som et alternativ for oss. Jeg kommer til å få hjemme og kunne ærlig trengt de rutinene som kommer med å ha valp. Samboeren min har ikke hatt egen hund før, men jeg er vokst opp med hund (Schiller støver, finsk støver, mops, malteser, sibirsk husky) jeg har selv vært med på å oppdra disse hundene (særlig huskyen da jeg var litt eldre når vi fikk henne) men sammen med familie. Jeg synes det er vanskelig å skulle vente på riktig timing. Jeg er selv i arbeid akuratt nå og sparer aktivt for å kunne ha råd til en hund i fremtiden. Vil jo såklart ikke gå til anskaffelse av en valp uten å ha nok oppsparte midler til forsikring og uforutsette avgifter. Vi har allerede en katt fra før som har astma som trenger oppfølging og behandling. Det er ikke slik at vi drar så mye på ferier, og om vi gjør det så har det vært hjem til bygda eller på Norgesferie, og da er pus med (han ble vandt til med reising fra ung alder), og det skulle hunden også fått være. Men er det riktig tidspunkt? Det er dette jeg sliter litt med å bestemme. Hvor lenge skal vi vente før vi evt anskaffer oss hund? Bare vet vi når det er tid for ett nytt familiemedlem? Jeg har egentlig allerede ventet tålmodig i 4 år, men det har aldri vært den rette tiden for ett så stort ansvar. 
    • Er det SÅ lett for dem å bytte ut en kjøper da? Som de forhåpentligvis har hatt et par møter med, snakket med og "godkjent"?   De kan faktisk heller ikke bare trekke kjøpet der og da, isåfall kan du anmelde dem for svindel. I motsetning til en del andre lovbrudd i "hundebransjen" mistenker jeg at det også vil bli tatt mer på alvor siden det er et økonomisk lovbrudd og ikke dyrevelferdsmessig.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...