Gå til innhold
Hundesonen.no

Shakil


icebluelagoon

Recommended Posts

Skrevet

Le Sphinx Jessie James

IMG_54991-large.jpg

14 måneder

Far: BIS N DK Ch Aria's Satchmo at Le Sphinx

Mor: N Ch Le Sphinx Hunting Beauty (Mangler et cacib for å bli int)

Født: 21. August 2006

Kullet: Opprinnelig 11, nå 10 levende.

Resultater: BIR x 4 på Valpeshow, 1xBIG, 2xBIG2, 1xBIG3

shakil_st_02_06_07_2.jpg

9 måneder

jessie_h_20_01_07_1.jpg

5 måneder

Shakil er en nydelig Borzoi-hanne på 15 måneder. Han har et herlig temperament og sjarmerer de fleste i senk.

Han er en rolig og verdig hund pluss en kosegris uten like! Selv om han er rolig hjemme kan det være skikkelig fart i han når han løper på jorder og enger ute på tur! Han lærer veldig fort og går alltid løs ute på tur, det være seg i skog eller i tettbebyggede strøk. Det er "Lill" og meg her som har ham.

shalil_im_05_10_07_1.jpg

shalil_sid_05_10_07_1.jpg

Guest Just me!!
Skrevet

Jeg har sett Shakil som bebis! *hjertebank*

Så fiin pels han har fått nå.. Oh!

Skrevet

Ikke bare sett han, men han lånte til og med veterinær attest av deg :) hihi...

Ja, han begynner å få bra pels nå... Tenkte at vi skal vaske han på fredagen, og tvinge Jenny til å ta noen bra bilder av han som vi kan legge ut:)

Skrevet

Åh! Borzoier er så nydelige hunder! Skulle jeg hatt en stor hund, hadde borzoi kommet høyt opp på listen! :)

Edit: men hva betyr BIS i farens tittel? Er det vanlig å ta med BIS plasseringer fra utstillinger i titler, eller er det noe annet? :)

Skrevet

Er du blitt deleier i han Jenny? :icon_redface:

Tror forresten jeg har noe bilder av han liggende på dataen fra et valpeshow eller noe hvis du vil ha, må bare finnet det, hehe. Han har blitt en fin gutt :lol:

  • 1 month later...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...