Gå til innhold
Hundesonen.no

kennelnavn


charlotte

Recommended Posts

Skrevet

Er det slik at hvis man er direkte medlem i NKK, så kan man søke om kennelnavn? Og dette navnet skal godkjennes av FCI, også printes det i Hundesport og så er det bare å vente i tre mnd og se om noen klager på navnet? Det kommer jo alltid til å være en eller annen idiot som vil klage på kennelnavnet slik at jeg ikke får det godkjent :)

Venter på siste papirene fra britiske kennel klubben, hvor jeg får stamtavla i mitt navn slik at jeg kan registrere bikkja i NKK og få direkte medlemskap samtidig. Spennende.. =)

Forresten noen forslag til kennelnavn? Det må være et nordisk preg over det, og ha noe med jakt å gjøre. Må ha et par reserver i tilfelle det første blir avslått.

Skrevet
Er det slik at hvis man er direkte medlem i NKK, så kan man søke om kennelnavn? Og dette navnet skal godkjennes av FCI, også printes det i Hundesport og så er det bare å vente i tre mnd og se om noen klager på navnet? Det kommer jo alltid til å være en eller annen idiot som vil klage på kennelnavnet slik at jeg ikke får det godkjent  :)  

Venter på siste papirene fra britiske kennel klubben, hvor jeg får stamtavla i mitt navn slik at jeg kan registrere bikkja i NKK og få direkte medlemskap samtidig. Spennende.. =)

Forresten noen forslag til kennelnavn? Det må være et nordisk preg over det, og ha noe med jakt å gjøre. Må ha et par reserver i tilfelle det første blir avslått.

Er man direkte mdlem av NKK kanman søke om kennelnavn ja. Navnat sjekkes opp mot FCI sine data om kennelnavn rundt om i verden. For at det skal godkjennes må du ha et navn som ikke før er blitt registrert. Etter at det har blitt godkjent der trykkes det i Hundesport. De som klager må ha en reell begrunnelse for klagen. Man kan f.eks ikke klage å si at "Jeg tenkte jeg ville ha det om 4 år..." eller noe sånn. En annen ting som er grei å tenke på er at du ikke må velge et navn som minner altformye om eller er likt allerede etablerte firma, arenaer o.l Jeg vet om ei som søkte om hun kunne få ha Crufts som kennel navn, dette ble avslått p.g.a utstillingen Cruft. Men hun fikk godkjent Croft.

Det somkanvære smart er å bruke æ,ø eller å i navnet, da er det store sjangser for at det går gjenneom :P

Lykke til med navnet da!!!

Skrevet

siden bikkja heter dte liksom!?

Ja derfor ja! Sorry at jeg kom med forslag da! Trener jo ikke være spydig for det! Bare så det sto på banneren jeg ogdet sto jo at vi kunne komme med ett forslag, men mitt var visst dumt det da :? Da får du kanskje komme opp med ett forslag selv da? Hvis mitt ikke var godt nok til å en gang skrive opp?

Skrevet

siden bikkja heter dte liksom!?

Heter ikke hunden Rhypyker Trio Lisa da?

(eller tar jeg feil?)

Hvis du bruker bindestrek mellom Graham og Lisa (Graham-Lisa) så skal jeg vedde mye på at det navnet ikke er i bruk!! :)

Skrevet

Tror kanskje hun mente at rasen het det, men vet ikke jeg.. .Virka ikke som Kristina synes noe om dèt forslaget i alle fall, men vet ikke :?

Skrevet
Tror kanskje hun mente at rasen het det, men vet ikke jeg.. .Virka ikke som Kristina synes noe om dèt forslaget i alle fall, men vet ikke  :?

wtf? hæ? spydig? omg

Skrevet

Hva mente du med det da? :? For skjønnte ikke helt det jeg, jeg kom jo bare med forslag om kennel navnet Grahams Lisa og så sa du at det kanskje var opptatt, å så sa jeg at det var jo slettes ikke umulig ) og så kom kommentaren din, jeg tolka det som en spydig kommentar og at jeg hadde vært dum som foreslo det siden rasen(?) het det... Meeen, kanskje jeg misforsto?

Skrevet
Hva mente du med det da?  :? For skjønnte ikke helt det jeg, jeg kom jo bare med forslag om kennel navnet Grahams Lisa og så sa du at det kanskje var opptatt, å så sa jeg at det var jo slettes ikke umulig ) og så kom kommentaren din, jeg tolka det som en spydig kommentar og at jeg hadde vært dum som foreslo det siden rasen(?) het det... Meeen, kanskje jeg misforsto?

ehm. jeg mente liksom atte jeg trudde det var opptatt siden hunden het det lizzm. skjønner ikke hvordan du kan se det spydig. meeeeeeeen, WhAt EvaH!!!!!!!111ENENENENENEN

Skrevet

Der og da tolka jeg det som en spydig kommentar, nå skjønnre jeg at du ikke mente det som en, bortsett fra at du var litt tja, spydig med alle de enerane dine på slutten da :)

Skrevet
Der og da tolka jeg det som en spuydig kommentae, nå skjønnre jeg at du ikke mente det som en, bortsett fra at du var litt tja, spydig med alle de enerane dine på slutten da  :)

det får gå :wink:

Skrevet

Kennelnavnet kan jo ikke være det samme som navnet til hunden da. Vil ikke legge ut her hva jeg har tenkt på som første valg, siden det helt sikkert er noen som skal rappe det. Men andre valget er Huntingqueen Kennel. Altså vil en valp i første kullet (A) hete for eks: Huntingqueen's Amazing "Fido".

Lisa heter Rhypyker Trio Lisa egentlig, men i jakt-labb miljøet sier vi bare "Grahams Lisa" så vet alle at det er hund fra Graham Stephenson i England. :roll:

Skrevet

Det Kan jo være samme navn som navnet til hunden! Syns det var litt stili jeg da;) Skjønner at du ikke vil legge ut førstevalget :P Kom bare med det som ett forslag jeg, synes andre valget var fint i alle fall :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvis han spiser og drikker som normalt og alt ellers er normalt ville jeg sett det an en dag til, og så evt. tatt en telefon til dyrlegen i morra hvis det ikke endrer seg. Kanskje det bare er for kaldt? Det kan også være urinveisinfeksjon. Men generelt hvis du er usikker på helsespørsmål så er det ofte bedre å ta en telefon til dyrlegen heller enn å spørre på et forum.
    • Hei, første gang inne på hundeforum men trenger virkelig råd. Jeg har nylig fått en tibetansk spaniel valp på 9 mnd. han har vært så frisk og rask, spiser og drikker masse, har både bæsje og tissa og leker som bare det helt siden vi fikk han. Men onsdag morgen så tissa han ikke… nå har det gått et døgn og han har enda ikke tissa😰 hva kan være galt?? 
    • Det endte med at hunden måtte til dyrlegen for den haltet. Jeg ringte dyrlegen, og ba de være obs.  Det viser seg at den har knekt håndledde i frembenet, og prognosen er usikker. Hvordan det er skjedd er også usikkert. 
    • 🐾 Hva du kan gjøre nå 1. Start helt på nytt i bittesmå steg Gå ut av rommet i 1–5 sekunder, kom tilbake før valpen rekker å pipe. Øk tiden sakte. Målet er at valpen aldri kommer over terskelen sin. 2. Tren “alene, men ikke alene” La valpen være bak en grind, i et annet rom, eller på en seng litt unna mens hun fortsatt er hjemme. Dette bygger trygghet uten at valpen føler seg forlatt. 3. Lag et fast “nå skjer det ingenting”-rituale Rolig stemning, tyggeleke, litt kos → så legger hun fra seg valpen og gjør noe annet i huset. Rutiner skaper trygghet. 🧠 IQ-leker som passer for 15 uker •     Snusematte (super for å roe ned og gi mestring) •     Kong med litt valpevennlig fyll (f.eks. våtfôr eller litt leverpostei tynnet ut) •     Enkle aktivitetsleker der valpen må dytte eller løfte en klaff •     Tyggeleker som varer litt (tygging gir ro) Poenget er ikke at leken skal “holde valpen opptatt alene”, men at den skal gi positive assosiasjoner til ro og selvstendighet. 4: du kan også `gni`deg selv inn med noe valpen din kan ligge på  for da vil han føle og lukte at du er i nærheten av deg enda du er borte. 🐶 Når valpen din piper med angan du går ut Det betyr at du har gått for fort frem. Da må man tilbake til nivået der valpen fortsatt er trygg selv om det bare er 2 sekunder. Det er ikke et nederlag, det er helt vanlig. du kan også lage en plass der som er *hjemmet* til valpen din. sånn at du øver når du går ut skal han slappe av der. men husk dette kan gå en stund, det går ann også at valpen din aldri kan være alene heller. alle hunder er forskjellige og ikke like enkel. 💛 Litt oppmuntring Valper er som små barn: noen sover gjennom natten tidlig, andre bruker litt tid. Det betyr ikke at du gjør noe feil det betyr bare at valpen din trenger litt mer støtte akkurat nå. Hvis du vil prate mer, få flere tips eller bare ha litt støtte underveis, kan du gjerne ta kontakt med meg på Instagram. nordicquietland 🐶
    • Alenetrening tar den tiden det tar, det er umulig å si noe på forhånd om hvor lang tid det tar før akkurat din valp er klar for å være alene hjemme en hel arbeidsdag. Det er individuelt. Og en oppdretter som påstår at en 12 uker gammel valp kan være alene hjemme i mange timer høres virkelig ikke seriøs ut. Det er jo en baby. En ting som i hvert fall er sikkert, er at jo mer erfaring valpen får med å føle at det er ubehagelig å være alene, jo større er sjansen for at du ender oppmed en hund med separasjonsangst.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...