Gå til innhold
Hundesonen.no

Julegave?!


Oscar ll

Recommended Posts

  • Svar 57
  • Created
  • Siste svar

Jeg ønsker meg kun penger i år.. litt kjedelig kanskje.. men skal bruke de til noe jeg ønsker meg :no: Men kjenner jeg folka rett så får jeg ikke bare penger :) Har bursdag i samme mnd å jeg da, så da har jeg også sagt at jeg bare ønsker meg penger.. :icon_fun:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg lurer på om jeg ønsker meg enten en makrolinse eller en zoomlinse til kameraet mitt, Canon EOS 400D :no: Ellers så skal jeg visst få nye ski og støvler. De gamle støvlene holder på å ta livet av meg på tur. <_<

Ellers så har jeg begynt å glede meg fryktelig til å komme hjem på juleferie! Julen feires på hytten med familien, utrolig koselig, vi får alltid sne! :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Tja... Jeg ønsker meg egentlig aldri ting til jul jeg, folk får heller velge hva jeg fortjener :)

Dog kan jeg jo nevne det jeg har lyst på: digitalt speilreflekskamera, ny mobil og diverse tegneseriebøker :no:

Tegneseriebøker? Som hva da? *Nysgjerrig* :closedeyes:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ønsker meg mer Hardangerbestikk... Jeg er så himla dårlig til å bruke det jeg har, så da må jeg ønske meg litt til slik at jeg kan bruke det litt mer... Logisk?

Også ønsker jeg meg lange, tykke og gode ullsokker, type bavac, ullvang eller noe... Kan aldri få mange nok...

Også sånn ullgenser jeg hadde i gamle dager, med høy hals og glidelås i halsen. Den var god og varm, men vet vel ikke helt om den er å få kjøpt mer... ?

Og ja! Jeg fryser!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ønsker meg mer Hardangerbestikk... Jeg er så himla dårlig til å bruke det jeg har, så da må jeg ønske meg litt til slik at jeg kan bruke det litt mer... Logisk?

Du kan få mitt? Det har ikke vært tatt frem på 6-7 år eller noe.. hehe

Også ønsker jeg meg lange, tykke og gode ullsokker, type bavac, ullvang eller noe... Kan aldri få mange nok...

Også sånn ullgenser jeg hadde i gamle dager, med høy hals og glidelås i halsen. Den var god og varm, men vet vel ikke helt om den er å få kjøpt mer... ?

Og ja! Jeg fryser!

Fornuftige gaver! Jeg fryser og.. hehe

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Du kan få mitt? Det har ikke vært tatt frem på 6-7 år eller noe.. hehe

Det er nettopp derfor jeg må ønske meg mer, sånn at jeg kan legge det i kjøkkenskuffen og faktisk BRUKE det...

Ønsker meg ny termodress og... Og stoooor varm jakke som går nedover låra, med hette og alt...

Ja jeg fryser fortsatt...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hmm ønsker meg ting til kameraet, penger mest av alt så jeg kan spare og kjøpe ting til kameraet, crufts dvd'en, har lyst på ett brukskurs hos Terje Østlie (mest fordi bestefar kjente han igjennom hele oppveksten og har hørt så mye fantastisk om hundene hans så har jo lyst til å se det i virkeligheten :no: ) Ellers vet jeg ikke helt, ett kort hvor det står at jeg kan få ny hund om ett eller to år kanskje :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg ønsker meg penger til førerkort, lester, superundertøy, regntøy, sko, en stor veske, ryggsekk på 55-60 liter, vanntett og vindtett jakke (til hundetreninger selvsagt!), foret turbukse med svære lommer og normal knapp (trykknapp og borrelås har ingenting på en bruksbukse å gjøre nemlig :glare: ) og til slutt - briller!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg ønsker meg penger!

Som jeg kan bruke på ting til Frøken, kurs (pappa begynner å mase om at det er dyrt) og et ordentlig bra speilreflekskamera! :) Men for å få råd til et sånt kamera må jeg nok feire bursdagen min også som er i februar..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Personlig er jeg veldig glad i bichon-rasene, selv om de krever litt klipping og børsting. Med riktig sosialisering og trening så er de fine familiehunder som kan være med på det meste. Om dere lener mot spaniel så synes jeg personlig at springeren er et bedre valg. Cockeren og de mindre (king charles og cavalier) har mye helseproblemer. De er fine familiehunder, men krever også litt pelsstell. Shetland sheepdog kan være et alternativ. Hvis dere ikke vil ha pelsstell i det hele tatt så ta en titt på dansk/svensk gårdshund. De kan bjeffe når det kommer besøk, går folk på veien, osv. men ikke noe mer enn de fleste andre små raser. De er glatthåret, men røyter da korte hår minst et par ganger i året, som er normalt for alle røytende raser. De er aktive og trenger både fysisk og mental aktivisering, og kan kanskje minne litt om beagle hvis det er utseende som trekker der. Mellompuddel eller dvergpuddel er morsomme og allsidige hunder, de må klippes/børstes.
    • Takk for utfyllende svar og gode råd!  Hvis vi skulle se på en mindre hund, er det noen raser du vil anbefale da?   Hvis vi lener mot spaniel: vil en cocker spaniel eller springer spaniel være et bedre valg? 
    • Har jobbet i kafé tidligere, og etter det jeg kan huske så benyttet vi oss av et spesifikt middel for å bløtlegge bestikk i noen minutter før steamer. Het vel «Dip-It» eller noe sånt.
    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...