Gå til innhold
Hundesonen.no

Maren og dyra


maaren

Recommended Posts

Skrevet

Hei,

Jeg hater Maren og er 13 år.

Jeg har to hamstere som heter Lizzi og Lucy, en gordonsetter valp som heter Wilma, og en huspus som heter Wilfred.

Jeg er den i familien som liker å drive med dyr.

Wilfred fikk jeg i bursdags gave da jeg var 3 og han elsker å ligge i senga mi om natten.

Wilma fikk jeg 5 oktober, hun er født 10. august.

Og hamsterene fikk jeg fordi jeg hadde lyst på et dyr.

Jeg er også ganske glad i papilloner.

Bestevenninna mi har starta oppdret, og har en tispe som er drektig nå.

Jeg er ofte på skogstur med Wilma.

Håper dette var nok om meg og dyrene mine.

post-2899-1194170945_thumb.jpg

Skrevet

Tusen takk, nei jeg skal ikke jakte med henne, men vi har tilgang til jakt terreng hvis vi får bruk for det :rolleyes:

Jeg satser mer på agility og utstilling :)

Er det noen her som driver med agility og/eller utstilling med gordon setter??

Skrevet
Tusen takk, nei jeg skal ikke jakte med henne, men vi har tilgang til jakt terreng hvis vi får bruk for det :rolleyes:

Jeg satser mer på agility og utstilling :P

Er det noen her som driver med agility og/eller utstilling med gordon setter??

Oki :) Eneste jeg vet om er en her inne som har holdt litt på med Ag med en pointer, også kjenner jeg en som driver med Ag med Engelsk setter, den er forresten kjempe flink :D (mener ikke at dere ikke er det Carina (pointerguri her inne) ;))

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvilke hunderaser kan jeg sammenligne med Chodsky Pes? Er de sånn som langhåret og korthåret Collie?
    • Hvis han spiser og drikker som normalt og alt ellers er normalt ville jeg sett det an en dag til, og så evt. tatt en telefon til dyrlegen i morra hvis det ikke endrer seg. Kanskje det bare er for kaldt? Det kan også være urinveisinfeksjon. Men generelt hvis du er usikker på helsespørsmål så er det ofte bedre å ta en telefon til dyrlegen heller enn å spørre på et forum.
    • Hei, første gang inne på hundeforum men trenger virkelig råd. Jeg har nylig fått en tibetansk spaniel valp på 9 mnd. han har vært så frisk og rask, spiser og drikker masse, har både bæsje og tissa og leker som bare det helt siden vi fikk han. Men onsdag morgen så tissa han ikke… nå har det gått et døgn og han har enda ikke tissa😰 hva kan være galt?? 
    • Det endte med at hunden måtte til dyrlegen for den haltet. Jeg ringte dyrlegen, og ba de være obs.  Det viser seg at den har knekt håndledde i frembenet, og prognosen er usikker. Hvordan det er skjedd er også usikkert. 
    • 🐾 Hva du kan gjøre nå 1. Start helt på nytt i bittesmå steg Gå ut av rommet i 1–5 sekunder, kom tilbake før valpen rekker å pipe. Øk tiden sakte. Målet er at valpen aldri kommer over terskelen sin. 2. Tren “alene, men ikke alene” La valpen være bak en grind, i et annet rom, eller på en seng litt unna mens hun fortsatt er hjemme. Dette bygger trygghet uten at valpen føler seg forlatt. 3. Lag et fast “nå skjer det ingenting”-rituale Rolig stemning, tyggeleke, litt kos → så legger hun fra seg valpen og gjør noe annet i huset. Rutiner skaper trygghet. 🧠 IQ-leker som passer for 15 uker •     Snusematte (super for å roe ned og gi mestring) •     Kong med litt valpevennlig fyll (f.eks. våtfôr eller litt leverpostei tynnet ut) •     Enkle aktivitetsleker der valpen må dytte eller løfte en klaff •     Tyggeleker som varer litt (tygging gir ro) Poenget er ikke at leken skal “holde valpen opptatt alene”, men at den skal gi positive assosiasjoner til ro og selvstendighet. 4: du kan også `gni`deg selv inn med noe valpen din kan ligge på  for da vil han føle og lukte at du er i nærheten av deg enda du er borte. 🐶 Når valpen din piper med angan du går ut Det betyr at du har gått for fort frem. Da må man tilbake til nivået der valpen fortsatt er trygg selv om det bare er 2 sekunder. Det er ikke et nederlag, det er helt vanlig. du kan også lage en plass der som er *hjemmet* til valpen din. sånn at du øver når du går ut skal han slappe av der. men husk dette kan gå en stund, det går ann også at valpen din aldri kan være alene heller. alle hunder er forskjellige og ikke like enkel. 💛 Litt oppmuntring Valper er som små barn: noen sover gjennom natten tidlig, andre bruker litt tid. Det betyr ikke at du gjør noe feil det betyr bare at valpen din trenger litt mer støtte akkurat nå. Hvis du vil prate mer, få flere tips eller bare ha litt støtte underveis, kan du gjerne ta kontakt med meg på Instagram. nordicquietland 🐶
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...