Gå til innhold
Hundesonen.no

Verdane er påkjørt!


Mud

Recommended Posts

Skrevet

Verdane ble akkurat påkjørt! Hun døde momentant :kiss:

Hun er fortsatt varm og ligger på et håndkle, og jeg synes hele tiden jeg ser hun trekker pusten men det er bare ønsketenkning. Har aldri opplevd at et av mine dyr har omkommet mer eller mindre forann øynene mine før så jeg aner ikke hva jeg skal gjøre med henne nå! Jeg er helt satt ut! Jeg hadde nok ikke merket det før i morgen hadde det ikke vært for at Loke som sto ute plutselig gneldret brått og rart før han kom med noen rare pipelyder. Da løp jeg ut for jeg har aldri hørt han sånn før og trodde han var skadet.

Jeg hørte ikke bilen, men så en bil som rygget tilbake og kjørte fort av gårde når de så jeg kom ut døra. Igjen på veien lå en sort hårete bylt og jeg skjønte det var Verdane. Lotte har vasket henne i øret og Loke har vasket meg i hele ansiktet og gått rundt og pipi og snust litt på lille pusen. Det er stor sorg i huset nå. Den eneste som virker uanfektet er merkelig nok kullsøsteren hennes.

Heldigvis led hun nok ikke, bilen traff henne i hodet. Men stakkars lille jenta mi som ikke ble mer enn 7 mnd gammel :D

Hun var så fryktelig vakker og mild..

20070509_0525.jpg

20070509_0530.jpg

Guest Gråtass
Skrevet

Uff da, dette var trist! Ikke noe hyggelig når sånt skjer, men en mager trøst for deg er jo at hun ikke døde alene ute i kulda og at du faktisk vet hva som skjedde.

Jeg har vondt av at hun ikke flyttet til de dype skoger, da hadde ikke dette skjedd. Beklager!

Skrevet

Droppet runderingen i dag, må prøve å få begravd henne.. Ikke lett, det er tele her :kiss:

Problemet med de dype skoger er at der bor reven. Rever liker kattestek til middag veldig godt så jeg tror egentlig ikke at puser er så veldig mye tryggere i skogen jeg.

Nå er det ikke akkurat en veldig trafikkert vei dette, men der det er biler er det alltid en risisko. Spesielt når pusen er helsort :D

Skrevet

Åååå nå ble jeg lei meg :)

Utrolig trist, og kondolerer så masse. *tørke en tåre*.

Så nydelig hun er<3 Var hun en rasekatt? Snufs.. skikkelig trist !

Skrevet

Neeeiii.. :D:P;)

Jeg hater sånt..

Går det bra, eller?

Min katt, Sofus som jeg hadde før, ble forsvunnet en dag, den pleide å gå inn i biler og sånt.. ;)

Den ble forsvunnet en dag og jeg aner ikke om den lever enda, om noen har mishandlet den eller noe. :P

Vår hund, Asterix ble påkjørt av en bil mange ganger, kanskje 6 ganger eller noe eller 4..husker ikke.

Den måtte avlives, det er en stund siden nå, men den brydde seg om oss på en måte, trøstet oss og lå ved siden av oss når vi var syke.

Den hadde det så vondt og jeg savner den noe sykt. :P

Mamma sa til meg at den hadde fått en sprøyte sånn at den sov hele tiden og jeg trodde på det en lang stund til jeg ble forklart hva avlive egentlig betyr. ;)

Håper alt går bra.

Det er så trist, den var søt. :P

Skrevet

Uff, Loke. Jeg så ikke dette før nå jeg! Dette var veldig lite hyggelig å lese. Den eneste trøst er jo at hun ikke led og faktisk at du fant henne. Hvis ikke, ville du jo gått rundt og vært bekymret for henne.

Stor klem fra Bergen!!

Skrevet

Huff så fælt!

Mistet hunden min (eller egentlig pappas) på samme måte ifjor høst, man blir helt fortvilet. Klarte ikke å sove på en uke jeg. Føler virkelig med deg og kondelerer!

Måtte verdane hvile i fred.

Skrevet

Har tenkt nøye igjenom Loke sin reaksjon og kommet til at han umulig kan ha skjønt akkurat hva som skjedde, han må rett og slett ha blitt skremt av smellet eller noe. Greit at bikkja er smart, men er han så smart blir det bare ekkelt.

Her går livet sin vante gang, tror egentlig jeg er den eneste som savner henne nå. Lillith (kattemoren) har overasket meg. Hun har jo vært pissesur på kattungene og holdt seg mest mulig unna de fra de ble ca 4 mnd, nå er det plutselig helt greit. Dvs, det var Verdane hun ikke kunne fordra tydligvis, Urd er helt grei, de kan tilmed dele matskål :P Så mye for rettferdig moderlig kjærlighet... :glare:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...